(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » جراحی زیبایی زنان » عمل لابیاپلاستی؛ مزایا، عوارض و هزینه
مدت زمان مطالعه 21 دقیقه

عمل لابیاپلاستی؛ مزایا، عوارض و هزینه

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 21 دقیقه

زیبایی یک میل غریزی و تمایل طبیعی در هر انسانی است که می بایست به آن دست یافت تا حس رضایت در فرد به وجود آید. این حس می تواند همانند هر حس دیگر همچون تشنگی با نوشیدن رفع شود. برخی از افراد تمایل دارند اقدام به جراحی لابیاپلاستی نمایند، اما صحبت کردن در مورد مشکلات و بیماری ها برای بسیاری از زنان سخت است. جالب است بدانید، شما می توانید با درمیان گذاشتن مشکلات ظاهری و زیبایی ناحیه تناسلی خود و تاثیر آن بر روی مسائل محرمانه جنسی خود با متخصص زنان به رفع آن بپردازید.

پادکست صوتی دکتر الهه ثناگو درباره نکات طلایی و حائز اهمیت جراحی لابیاپلاستی
#Label

لابیاپلاستی چیست؟

فهرست محتوا نمایش

ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است که در واقع جراحی لابیاپلاستی بدین صورت است که بر روی ناحیه تناسلی خارجی و به منظور کوچک کردن لابیا ها انجام می گردد. ناحیه تناسلی خارجی، از دو قسمت لابیا ماژور و لابیا مینور تشکیل شده است. لابیا ماژور محل رویش مو و لابیا مینور قسمت گوشتی داخلی می باشد.

زیبایی ناحیه تناسلی نسبی است و غالبا لابیاها فرم خاصی ندارند، جالب است بدانید که فرم لابیاها در ناحیه تناسلی هر فرد متفاوت بوده که زیبایی خودش را دارد، ولی بعضی از اوقات لابیاها به طور غیرطبیعی از حد معمول بزرگتر و همراه با چین و چروک، نامتقارن و تیره رنگ می باشد و این گونه مسائل موجب می شود تا از نظر زیبایی و ظاهری، بهداشت و حتی مسائل جنسی برای فرد مشکلاتی را ایجاد نمایید.

همچنین این عوامل می تواند منجر به بروز عفونت واژن از جمله عفونت های متعدد قارچی، روابط جنسی دردناک شود. به طور معمول افرادی که با این گونه مشکلات مواجه هستند با پوشیدن لباس های تنگ اذیت می شوند. تمامی این موارد موجب می شود تا فرد جهت ترمیم و جراحی لابیاپلاستی به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.

لابیا-پلاستی-چیست؟
فیلم رضایت بیماران بعد از جراحی لابیاپلاستی توسط دکتر الهه ثناگو

چرا بعضی از افراد لابیا های بزرگی دارند؟

ناحیه تناسلی، ناحیه است که در اثر هورمون ها به ویژه در دوران بلوغ بزرگ تر می شود و در حقیقت رشد لابیا ها پس از دوران بلوغ کامل می گردد. به همین خاطر است که برخی از زنان اصرار دارند که لابیا های آن ها در دوران بلوغ بزرگ تر شده است. یکی از عواملی که می تواند موجب بزرگ شدن لابیاها شود، ژنتیک است. در دوران بلوغ لابیاها شکل اصلی خود را نشان می دهند، به طور مثال بزرگ بودن بیش از حد و عدم تقارن در سن بلوغ مشخص می شود.

در نهایت بگوییم که ناحیه تناسلی همانند سایر نواحی بدن در افراد مختلف متفاوت است و برخی از افراد به دلیل بزرگی بیش از حد نیاز به این نوع جراحی زیبایی دارند.

عوامل موثر در تغییر شکل لابیا ها چیست؟

لازم است بدانید که داشتن رابطه جنسی و اصطحکاک موجب بزرگ شدن لابیاها نخواهد شد. ولی بدانید هر عاملی که موجب تغییر هورمون ها شود، همانند بارداری و زایمان می تواند موجب تغییر شکل لابیاها شود.

در نهایت باید گفت عوامل هورمونی مثل: سن بلوغ، بارداری و زایمان سزارین یا طبیعی می تواند باعث رشد زیاد لابیاها شود ولی عامل دیگری وجود ندارد که بتواند موجب رشد و تغییر شکل لابیاها شود. پس از انجام لابیاپلاستی، تغییر شکل در لابیاها به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. همان طور که ذکر شد مگر اینکه میزان هورمون ها در بدن بالا رود و فرد باردار شود، در این صورت امکان تغییر شکل در لابیاها وجود دارد.

تست تشخیصی نیاز به جراحی لابیاپلاستی

گفتنی است که ناحیه تناسلی زنان فرم یکسانی ندارد و در افراد مختلف فرم آن متفاوت است. اما معیارهای کلی وجود دارد که می تواند کمک نماید تا فرد تشخیص دهد نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارد یا خیر. برای آگاهی از فرم لابیاهای ناحیه تناسلی خود می توانید به انجام تست زیر بپردازید.

در نهایت بگوییم، در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید به قسمت انتهایی مقاله مراجعه نمایید و سوالات خود را از ما بپرسید، در کوتاهترین زمان ممکن سوالات شما را پاسخ خواهیم داد.

/6

آیا نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارم؟

1 / 6

احساس بوی بد دائمی در ناحیه تناسلی دارید؟

2 / 6

در زمان انجام دوچرخه سواری یا سایر ورزش ها دچار درد در ناحیه واژن می شوید؟

3 / 6

با عفونت های مکرر و خارش به خصوص در قسمت بیرونی ناحیه تناسلی مواجه می‌شوید؟

4 / 6

در زمان ادرار مسیر ادرارتان منحرف و چند مسیری می شود؟

5 / 6

زمان نزدیکی احساس درد یا سوزش در ناحیه لب های واژن دارید؟

6 / 6

با پوشیدن لباس های تنگ یا جین احساس درد و سوزش دارید؟

امتیاز شما

0%

کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی

کاندید-جراحی-لابیا-پلاستی

عوامل متعددی سبب می شود تا فرد کاندید این جراحی زیبایی باشد، به طور مثال افرادی که لابیاهای بسیار بزرگ با چین و چروک دارند به دلیل وجود مشکلات زیبایی، بهداشتی و جنسی که برای فرد ایجاد می نمایید فرد می تواند تحت این نوع از جراحی زیبایی واژن قرار گیرد.

از دیگر عواملی که موجب می شود تا فرد کاندید این جراحی قرار گیرد، نامتقارن بودن لابیا ها می باشد، در حقیقت زمانی که یکی از لابیاها رشد بیش از حد داشته باشد این امر موجب نازیبایی و نامتقارن بودن لابیاها می گردد. به دلیل آنکه ناحیه تناسلی یک ناحیه سکشوال و جنسی است، لذا تاثیر بسزایی در ارتباط جنسی افراد خواهد داشت و هر گونه مشکل در این ناحیه سبب کاهش اعتماد به نفس و و عدم نارضایتی در خواهد شد.

روش های جراحی لابیاپلاستی

ترمیم لابیاپلاستی به چند طریق امکان پذیر است، به طور معمول لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است. معمولا لابیاپلاستی به دو روش بیهوشی و بی حسی موضعی صورت می گیرد، لازم است بدانید که انتخاب نوع روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک تعیین می شود و نتایج زیبایی در هر دو روش جراحی و لیزر موفقیت آمیز بوده است.

عمل زیبایی واژن یا جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیا پلاستی در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل و یا بیحسی موضعی انجام می گیرد. طی انجام جراحی بیمار به هیچ عنوان احساس درد نخواهد داشت . در روش جراحی لابیاپلاستی تعداد بخیه ها به نسبت لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بوده، اما در این روش بخیه ها بر روی قسمت داخلی لبه ها زده می شود، که قابل مشاهده نخواهد بود. به طور معمول جراحی لابیاپلاستی به صورت سرپایی صورت می گیرد و بیمار پس از چند ساعت می تواند از بیمارستان ترخیص شود.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر با توجه به میزان تغییراتی که فرد نیاز دارد مدت زمان انجام آن از سی تا شصت دقیقه متغیر می باشد. قبل از لابیاپلاستی با لیزر نیازی به انجام مشاوره های پزشکی نیست.

انجام لیزر زیبایی زنان تنها از طریق بی حسی موضعی با استفاده از پماد و تزریق وریدی صورت می گیرد، بدین طریق که در ابتدا از پماد بی حسی جهت بی حسی ناحیه تناسلی استفاده می شود و پس از آنکه بی حسی در ناحیه پوست تناسلی به وجود آمد سپس پزشک از طریق تزریق ناحیه تناسلی را مجدد بی حس نموده تا در زمان انجام لیزر فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند.

لابیاپلاستی با لیزر یک روش زیبایی زنان کاملا مناسب است اما انتخاب بیمار می بایست با تشخیص و صلاحدید متخصص زنان و زایمان انجام شود. به طور معمول لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه ندارد، ولی اگر در مواقعی نیاز به بخیه وجود داشته باشد، چند بخیه کوچک بر روی لبه های ناحیه تناسلی زده می شود که قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است، بخیه ها در هر دو روش جراحی لابیاپلاستی پس از یک هفته جذب می شود و بعد از این مدت بخیه ها می افتد و به هیچ عنوان مشکل و ناراحتی برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

لابیاپلاستی-با-لیزر

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

یکی از سوالات شایع که ذهن اکثریت افرادی که تمایل دارند جراحی لابیا را انجام دهند این است که آیا لابیا پلاستی درد دارد؟ یک نکته قابل توجه این است که این روش زیبایی به افرادی که بسیار مضطرب هستند توصیه نمی شود، زیرا احتمال دارد که فرد در حین لیزر کمی آزرده خاطر شود.

قبل از لیزر زیبایی از پمادها و تزریقات بی حسی استفاده می شود به همین منظور فرد در زمان لیزر زیبایی به هیچ عنوان دردی را احساس نخواهد کرد و در نهایت پس از اتمام جهت پیشگیری از بروز هر گونه احساس درد و ناراحتی از مسکن های خوراکی و شیاف برای فرد تجویز می گردد.

توصیه های پزشکی پس از لیزر زیبایی زنان

لابیا-پلاستی-با-لیزر

پس از لابیاپلاستی با لیزر بیمار به مدت سی دقیقه تحت مراقبت خواهد بود تا در صورت وجود هر گونه خونریزی های احتمالی ارزیابی های لازم انجام شود و در صورتی که فرد با مشکلی مواجهه نگردد می تواند به محل سکونت خود بازگردد.

تفاوت جراحی لابیاپلاستی و لیزر

 • مدت زمان بهبودی و مراقبت های پس از جراحی متفاوت خواهد بود.
 • تفاوت جراحی لابیاپلاستی در اتاق عمل با لیزر چنین است که مدت زمان دوره نقاهت و بهبودی فرد با لیزر به نسبت جراحی کوتاه تر خواهد بود.
 • اکثریت افرادی که تصمیم به جراحی لابیاپلاستی در اتاق عمل دارند بدین دلیل است که قصد انجام چند جراحی زیبایی به صورت همزمان خواهند داشت.

انجام لابیا پلاستی با چه روشی بهتر است؟

یکی از سوالات شایع در میان اکثریت افرادی که تصمیم دارند جراحی لابیا پلاستی را انجام دهند این است که لابیا پلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ گفتنی است انتخاب روش جراحی بسته به صلاح دید پزشک و آناتومی بدن فرد دارد. لازم به ذکر است که لیزر یک روش درمانی و زیبایی دقیق و ظرافت است اما گاهی اوقات لابیا های که خیلی بزرگ هستند بهتر است که جراحی انجام شود. در نهایت بگوییم، هر روشی که انتخاب شود برای بیمار مضراتی را به همراه نخواهد داشت و اسکار باقی نخواهد گذاشت.

سن مناسب انجام جراحی لابیاپلاستی

اولین سن برای عمل لابیا زمانی است که بیمار از لحاظ جسمی و روانی آمادگی جراحی روی این ناحیه را داشته باشد، لذا اولین و بهترین سن برای انجام جراحی لابیاپلاستی را به پس از سن بلوغ یا پس از هجده سالگی موکول می کنیم. به طور معمول محدودیت سنی برای این جراحی وجود نخواهد داشت و حداکثر سن برای انجام این جراحی در صورت نیاز تا حدود پنجاه و شصت سالگی می باشد.

سن-مناسب-جراحی-لابیا-پلاستی

جراحی های زیبایی همزمان با لابیاپلاستی

یکی از سوالات شایع در میان زنان این است که آیا امکان انجام جراحی همزمان زیبایی زنان وجود دارد؟ هیچ گونه منعی برای انجام جراحی های همزمان وجود نخواهد داشت اما به طور معمول می توان دو جراحی زیبایی زنان نظیر تزریق چربی و تنگ کردن واژن را با لابیاپلاستی انجام داد.

گاهی اوقات زمانی که برای انجام لابیا پلاستی و مشاوره به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنید، ممکن است مشکلاتی در ناحیه لابیاهای ماژور وجود داشته باشد و این ناحیه دچار چروک و آتروفی چربی ها شده باشید.

در این مواقع افراد می توانند همزمان با انجام لابیاپلاستی با لیزر، تزریق ژل به لابیاهای ماژور انجام دهند و یا اگر جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند همزمان می توانند به تزریق چربی به لابیا ماژور بپردازند، که از نظر ظاهری ناحیه تناسلی بیمار کاملا بدون مشکل باشد و ظاهری زیبایی پیدا کند.

هودکتومی-و-لابیاپلاستی

گاهی اوقات انجام لابیاپلاستی به صورت همزمان با سفید کردن ناحیه تناسلی توصیه می شود. افرادی که لابیاپلاستی با لیزر را در مطب انجام می دهند، می توانند همزمان با انجام لابیاپلاستی به سفید کردن ناحیه تناسلی بپردازند.

هودکتومی چین های اضافی هستند که بالای لابیا ها قرار دارند زمانی که جراحی لابیا پلاستی را انجام می دهید حتما می بایست روی ناحیه کلیتوریس جراحی زیبایی انجام شود، لذا جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی را می توان به صورت همزمان با لابیا پلاستی انجام داد ولی به دلیل آنکه تمامی اعصاب حسی که در این ناحیه قرار دارد بایستی با دقت و مهارت بالایی به انجام این جراحی پرداخت.

تمامی کارهای که می بایست انجام شود، به طور معمول با صلاحدید جراح زیبایی زنان صورت می گیرد. انتخاب تمامی جراحی ها به صورت همزمان و نوع روش آن پس از مشاوره های لازم با توجه به شرایط بیمار انجام می شود. اما تنها منعی که در جراحی لابیاپلاستی وجود دارد چنین است که به هیچ عنوان نمی توان جراحی های زیبایی واژن را همزمان با زایمان سزارین انجام داد زیرا احتمال انعقاد پذیری خون در این زمان بالاست و انجام جراحی های همزمان احتمال بروز آمبولی را به وجود خواهد آورد.

تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی و ناحیه کلیتوریس

یکی از دغدغه افرادی که کاندید جراحی لابیا پلاستی هستند این است که تاثیر لابیا پلاستی بر میل جنسی چیست؟ و آیا سبب کاهش میل جنسی میل جنسی و آسیب به کلیتوریس می شود؟

گفتنی است، ناحیه کلیتوریس بیشترین اعصاب حسی را دارد که انجام این جراحی با لابیاپلاستی امکان پذیر خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است پوست ناحیه کلیتوریس ضخامت زیادی داشته باشد و این امر موجب بروز مشکلاتی در زمان تماس جنسی همانند عدم ارگاسم و کاهش لذت جنسی برای فرد ایجاد نمایید که با وجود چنین شرایطی انجام جراحی زیبایی بر روی ناحیه کلیتوریس و ترمیم پوست این ناحیه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

عمل لابیا پلاستی به هیچ عنوان آسیبی بر بافت ناحیه تناسلی وارد نمی کند و در صورتی که جراحی توسط جراح به درستی انجام شود نه تنها آسیبی وارد نمی نمایید بلکه سبب رفع مشکلات ناحیه کلیتوریس و افزایش حس جنسی خواهد داشت.

تاثیر-لابیا-پلاستی-بر-میل-جنسی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیا پلاستی در هر دو روش لابیاپلاستی و رعایت برخی توصیه های جراح زیبایی زنان یک امر ضروری است و بیمار بایستی به این توصیه ها گوش فرادهد. در ادامه به نکات و توصیه های لازم پس از جراحی می پردازیم.

استراحت

بیمار بایستی پس از این جراحی به مدت یک هفته تا ده روز استراحت نمایید. در صورتی که فرد شاغل است، از ایستادن های طولانی مدت بپرهیزد، زیرا این امر موجب می شود تا بخیه ها جذب نشود و منجر به تورم در ناحیه بخیه ها شود.

مصرف دارو

استفاده از پمادهای موضعی پس از انجام جراحی به منظور جذب بخیه ها توسط جراح زیبایی زنان تجویز می شود. بیمارانی که لابیاپلاستی با لیزر انجام می دهند، ممکن است پس از چند روز احساس سوزش داشته باشند که استفاده از پمادهای موضعی و مصرف داروهای مسکن در درمان این عارضه موثر خواهد بود و مشکلی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

تغذیه سالم

تغذیه سالم در روند بهبود درمان بسیار موثر بوده و می تواند موجب بهبود زودتر زخم های جراحی شود، لذا مصرف میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید تا ناحیه جراحی ترمیم یابد.

رعایت بهداشت

رعایت بهداشت و شست و شو این ناحیه بسیار ضروری است، سعی نمایید پس از شست و شو ناحیه تناسلی را خشک نمایید تا از بروز عفونت های قارچی پیشگیری نمایید. ناحیه تناسلی یک ناحیه حساس بوده و باید مراقب باشید تا دچار خونریزی و باز شدن بخیه های جراحی نشوید، زیرا این امر می تواند منجر به بروز مشکلاتی برای بیمار شود. احتمال هماتوم و جمع شدن خون پس از جراحی وجود خواهد داشت به هر حال می تواند مشکلاتی را برای بیمار داشته باشد، اما اگر به توصیه های متخصص زنان و زایمان خود گوش فرا دهید و توصیه های لازم قبل و بعد را انجام دهید، این احتمال را می توانید به صفر برسانید و از نتایج خوب آن بهره مند شوید.

برقراری رابطه جنسی

بیمار می بایست پس از عمل از انجام برخی فعالیت ها اجتناب ورزد، به هیچ عنوان تماس جنسی نداشته باشد و از برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته بپرهیزد، زیرا این ناحیه ظریف است و ممکن است موجب باز شدن بخیه ها و خونریزی شود.

انجام فعالیت های ورزشی و غیر ورزشی

انجام فعالیت های سنگین ورزشی و غیر ورزشی پس از لابیاپلاستی به مدت شش هفته ممنوع می باشد. همچنین انجام فعالیت های همچون؛ دوچرخه سواری، موتور سواری، انجام فعالیت های سنگین و استعمال دخانیات همچون سیگار کشیدن می بایست به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

تورم بعد از جراحی لابیا پلاستی

تورم پس از عمل لابیا پلاستی بسته به روش آن جراحی یا لیزر متفاوت است. به طور معمول پس از لابیا پلاستی با لیزر تورم در چند روز ابتدایی وجود خواهد داشت و جراحی لابیا پلاستی با استفاده از تیغ تورم ممکن است پیش آید و حتی احتمال دارد که تورم پس از چند روز بیشتر شود و شکل لابیا ها برهم ریزد. لذا این عامل نبایست موجب نگرانی شما شود، زیرا این ناحیه ظریف با خونرسانی بسیار بالا می باشد و هر نوع جراحی سبب ایجاد تورم می شود.

در چند روز ابتدایی پس از عمل لابیا ها با استراحت و کمپرس سرد می توانید به کنترل تورم بپردازید، ولی قابل توجه است که تورم در افراد با پوست های ضخیم ممکن است به مدت دو تا سه ماه باقی بماند و سبب نامتقارنی لابیا ها شود لذا در این زمان نتیجه جراحی کاملا مشخص نخواهد بود و تورم به تدریج از بین می رود و پس از مدت زمانی می توانید نتیجه نهایی را مشاهده نمایید.

عوارض جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش زیبایی بدون عارضه است، اما همانند هر جراحی زیبایی دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد. انجام لابیاپلاستی با هر کدام از روش ها، نیازمند مراقبت ها و رعایت توصیه های پزشکی می باشد. به منظور پیشگیری از بروز عوارض لابیا پلاستی همچون عفونت های پس از جراحی می بایست به توصیه های پزشک خود گوش فرادهید.

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی با توجه به روش انجام آن متفاوت می باشد. لازم است بدانید، شکل اصلی لابیاها در مورد جراحی پس از یک ماه و نیم مشخص می شود ولی در مورد لیزر تورم بافت موجب می شود تا مدت زمان بیشتری طول بکشد تا شکل اصلی مشخص شود اما به طور معمول ظاهر ناحیه تناسلی پس از دو تا سه ماه مشخص می شود.

برداشتن زگیل تناسلی همزمان با لابیا پلاستی

لابیا-پلاستی-و-زگیل-تناسلی

یکی از سوالات شایع افراد این است که اگر در ناحیه تناسلی زگیل تناسلی وجود داشته باشد، آیا می توانیم به صورت همزمان اقدام به برداشتن زگیل تناسلی و عمل لابیا پلاستی نماییم؟

گفتنی است که چنین درمانی به صورت همزمان قابل انجام نخواهد بود، به طور معمول عمل لابیا پلاستی زمانی انجام می شود که هیچ نوع عفونتی بر آن ناحیه وجود نداشته باشد. زگیل تناسلی، جوش های غیرطبیعی، عفونت های غیرطبیعی، تبخال تناسلی و حتی ترشحات واژن بایستی درمان شود و ناحیه تناسلی تمیز و عاری از هر نوع بیماری باشد سپس اقدام به انجام جراحی لابیا پلاستی نماییم.

جراحی لابیاپلاستی در دوران شیردهی

انجام عمل لابیا پلاستی در دوران شیردهی منعی ندارد، البته رعایت توصیه های مراقبتی امری ضروری است. ولی نکته ای جالب اینکه در طول دوران بارداری و شش ماه پس از زایمان به دلیل وجود تورم ناشی از بارداری این جراحی انجام نمی شود.

زمان مناسب جراحی لابیا پلاستی بعد از زایمان

لازم است بدانید، پس از زایمان طبیعی یا سزارین به تمامی بانوان توصیه می شود تا هیچ جراحی را بر روی ناحیه تناسلی انجام ندهند تا تغییرات هورمونی که در دوران بارداری بوده به تدریج رفع شود و تورم و احتقان دوران بارداری از بین رود و ناحیه تناسلی به شکل قبل بازگردد، تا جراحی که انجام می شود در بهترین حالت صورت گیرد و به بهترین نتیجه دست یابیم

زایمان-بعد-از-لابیا-پلاستی

تاثیر زایمان بر لابیا ها پس از جراحی

یکی از سوالات شایع دختران جوان که جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند، این است که آیا زایمان پس از جراحی لابیاپلاستی تاثیر منفی بر نتیجه خواهد داشت؟ گفتنی است که ناحیه لابیا ها ناحیه هستند که تحت تاثیر هورمون ها خواهند بود اما قابل توجه است که بافت برداشته شده لابیاها مجدد رشد نخواهد کرد. لذا نگران تغییر اندازه لابیا ها پس از بارداری و زایمان نباشید ممکن است لابیا ها در طول دوران بارداری کمی با تغییر رنگ مواجه شود ولی بدانید که این عامل هیچ خللی در نتیجه جراحی لابیا پلاستی وارد نخواهد کرد.

آیا لابیاپلاستی پس از جراحی بازگشت پذیر است؟

لابیا-پلاستی-برگشت-پذیر-است؟

در طول عمل لابیا بخشی از بافت ناحیه تناسلی برداشته خواهد شد. به همین خاطر زمانی که بافت برداشته می شود امکان بازگشت نخواهد بود. گاهی ممکن است فرد پس از جراحی باردار شود و با تغییرات هورمونی مواجهه شده باشد که این امر ممکن است تا حدی بسیار کوچک موجب تغییراتی در ناحیه تناسلی شود اما امکان بازگشت بافت وجود نخواهد داشت.

چه پزشکی می تواند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد؟

انجام لابیاپلاستی یک عمل بسیار حساس و ظریف است، به ویژه ناحیه کلیتوریس منطقه ای است که بیشترین اعصاب حسی را دارد و نزدیک به ناحیه لابیاها می باشد و گاهی اوقات می بایست هود کلیتوریس برداشته شود و لذا نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد و فردی که می تواند این جراحی را انجام دهد تنها جراح و متخصص زنان می باشد. در واقع پزشک عمومی، جراح پلاستیک و ماما ها هیچ کدام نمی توانند این جراحی را انجام دهند و بایستی جراح زیبایی زنان که مهارت و تخصص آن را دارد انجام دهد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه های متفاوتی به فرد پیشنهاد می شود و به طور قطع نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود، چون هر پزشک ممکن است دستمزد خود را بگیرد، هزینه براساس تکنیک، بیمارستان یا مطب، نخ های بخیه و وسایل مورد نیاز تعیین می گردد، لذا تمامی این عوامل می تواند بر روی هزینه جراحی اثر بگذارد.

مهم این است که فردی این کار را انجام دهد که با آناتومی بدن زنان آشنا بوده و تخصص و مهارت لازم را داشته باشد و نبایست به خاطر پرداخت هزینه های پایین پیش هر فردی این جراحی را انجام دهید زیرا این امر موجب می شود تا با مشکلات جدی و متعددی مواجه شوید.

سوالات متداول

نکات پایانی

عمل لابیا پلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان است که می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکلات جنسی در فرد شود. لذا در صورتی که احساس می کنید کاندید این جراحی هستید می توانید با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید تا آگاهی های لازم را بدست آورید تا بتوانید با آگاهی بیشتر به بهترین نتیجه دست یابید.

در نهایت بگوییم که برای مشاهده نتایج جراحی زیبایی لابیا پلاستی می توانید به گالری فیلم جراحی زیبایی زنان مراجعه نمایید تا بتوانید به مشاهده صحبت های افرادی که تحت جراحی لابیا پلاستی بپردازید.

(Visited 8,744 times, 5 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۳۰ دیدگاه ها
 1. سلام خسته نباشید ، من یکبار لابیاپلاستی انجام دادم ولی نامتقارن هست. میتونم دوباره عمل کنم تا متقارن بشه و اینکه روش درمان با لیزر امکان داره یا باید جراحی کنم . ممنون میشم جواب بدید .

  پاسخ
  • سلام بله امکان دارد بسته به نوع آسیب دیدگی روش جراحی مشخص می گردد.
   برای آنکه بدانید کدام روش مناسب است بهتر است مراجعه حضوری داشته تا پس از بررسی های لازم روش جراحی مشخص گردد. به طور معمول در صورتی که میزان آسیب دیدگی کم باشد می توان با لیزر اصلاح نمود.

   پاسخ
 2. سلام خانم دکتر من لابیاهای نامتقارن دارم می تونم با لیزر جراحی کنم و اینکه لیزر فقط در یک جلسه انجام میشه نیاز به تکرار جلسه نیست؟

  پاسخ
  • سلام
   بله امکان انجام آن و قرینه سازی لابیاها وجود دارد که تنها در یک جلسه انجام می گردد.

   پاسخ
 3. سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر خواستم بپرسم کسی که لابیاهای خیلی بزرگی دارد این نوع لابیاها بهتر است که با جراحی ترمیم بشه یا با لیزر؟
  من قصد دارم لابیاپلاستی را همان با تنگ کردن واژن انجام بدم خواستم بپرسم این امکان وجود دارد در یک جایی خوندم که این امکان وجود نداره شما میشه پاسخ دهید که آیا امکان آن وجود داره یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
  • سلام
   برای تعیین روش جراحی بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید تا بررسی های لازم صورت گیرد، اما لابیاهای بسیار بزرگ بهترین روش جراحی لابیاپلاستی به روش سنتی با تیغ در اتاق عمل می باشد.
   امکان انجام جراحی همزمان وجود دارد اما تمام این نوه جراحی های همزمان بسته به نوع های جراحی و شرایط بیمار مشخص می گردد. در نهایت برای آگاهی بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تر به صفحه لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی مراجعه نمایید.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    این عمل برای لابیاها اسیبی به پرده بکارت نمیزند و دختران هم میتوانند عمل کنند؟

    پاسخ
    • سلام
     جراحی لابیاپلاستی آسیبی به پرده بکارت نخواهد زد و این جراحی در تمامی دختران جوان پس از سن بلوغ بدون هیچ گونه آسیبی می توان انجام داد.

     پاسخ
   • سلام
    من یک هفته پیش عمل لابیا با لیزر انجام دادم دو روز بعد از عمل یک مقدار عفونت و‌ترشح چرکی داشتم که با دارو برطرف شد
    الان که تقریبا بخیه ها داره جذب میشه مجددا از یه قسمت خونریزی دارم و زمانی که پماد ترمیم کننده مصرف میکنم خونریزی و‌سوزشش شدید تر میشه.من همچنان داروهای آنتی بیوتیکم رو مصرف میکنم
    میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

    پاسخ
    • سلام
     حتما بایستی به پزشک خود مراجعه نمایید تا ویزیت حضوری انجام دهید و بررسی های لازم صورت گیرد.

     پاسخ
 4. سلام وقتتون بخیر
  خواهر من یه بار لابیاپلاستی انجام داده و الان نامتقارن هستش و خیلی این موضوع روی رابطش تاثیر گذاشته و اعتماد به نفسش رو از دست داده و دوست نداره با شوهرش رابطه داشته باشه خواستم بپرسم میشه مجدد لابیاپلاستی رو انجام بده و متقارن بشه

  پاسخ
  • سلام
   معمولا امکان انجام این جراحی وجود دارد ولی بایستی ابتدا معاینه شوید تا ببینیم تغییرات بر روی لابیاها به چه صورت بوده است.

   پاسخ
 5. سلام خانم دکتر من ویس شما رو گوش دادم خیلی خوب توضیح دادید ولی من ازتون سوالی دارم
  کسی که لابیاهای بزرگ و لاغری داره بهتر که لابیاپلاستی انجام بده یا بعدش برای اینکه حجم از دست رفته آن جبران بشه لازم هست که تزریق چربی انجام بده یا دیگه نیازی نیست و با انجام این جراحی درست میشه .
  بعد من می تونم جراحی کنم یا با لیزر مشکلم برطرف میشه
  میشه توضیح بدید
  ممنونم ازتون

  پاسخ
  • سلام مرسی که ویس ها را گوش دادید
   لابیاهای که بزرگ هستند بایستی جراحی لابیاپلاستی انجام شود و بافت اطراف حجم از دست داده و بایستی به لابیا ماژور ها تزریق چربی انجام شود، تا ظاهر ناحیه تناسلی زیبا شود. گاهی تنها انجام جراحی لابیاپلاستی به تنهایی زیبایی زیادی را به لابیاپلاستی نمی دهد و بایستی بر روی لابیاهای اطراف تزریق چربی همزمان یا با فاصله زمانی دو ماه انجام شود تا ناحیه تناسلی به هیچ عنوان مشکل نازیبایی نداشته باشد. برای آنکه اطلاعاتتون در مورد تزریق چربی به ناحیه تناسلی تکمیل شود می توانید به صفحه تزریق چربی به واژن

   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 6. سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من یه بار لابیاپلاستی انجام دادم ولی راضی نیستم و لابیاهام کاملا نامتقارن هستش می تونم دوباره لابیاپلاستی انجام دهم و اینکه الان هفت هست که زایمان کردم انجام این جراحی مشکلی برای من پیش نمیاره
  لطف می کنید جوابم بدید

  پاسخ
  • سلام
   بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید تا معاینات لازم برای شما انجام شود
   البته لازم به ذکر است که این جراحی بایستی با ظرافت و دقت بالایی انجام شود چون عمل ترمیمی است و نیاز به مهارت بالایی دارد. لذا در انتخاب پزشک خود دقت لازم را داشته باشید برای انتخاب و شناخت یک جراح خوب به صفحه ی بهترین جراح زنان در تهران
   مراجعه کنید

   پاسخ
 7. سلام من لابیاهای بزرگی دارم ولی می ترسم انجام بدم خواستم بپرسم این جراحی درد داره و اینکه از کجا میشه متوجه شد که لیزر نیاز دارم یا جراحی
  لطف می کنید جواب بدید برای مشاوره در مورد جراحی شما آنلاین مشاوره انجام میدید تا بعد حضوری برسم خدمتتون

  پاسخ
  • سلام
   بهتر است حضوری مراجعه نمایید تا در مورد نوع عمل پس از معاینه برای شما تصمیم گیری شود. البته لازم است دقت نمایید که جراحی و لیزر بدون درد است برای آنکه نگرانی شما کاهش یابد می توانید به مطالعه صفحه آیا لابیاپلاستی درد دارد
   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 8. سلام وقت بخیر ۱۴ روز از عمل لابیا و پرینهورافی میگذره قبل عمل باید پریود میشدم اما ال دی مصرف کردم تا الان همچنان ال دی رو هر روز مصرف میکنم اما لخته های خون از واژنم میاد و رو بخیه هام میشنه ک باعث سوزشم میشه میترسم پریود شم و عفونت کنه راهکارتون چیه چیکارکنم از این استرس خلاص شم؟

  پاسخ
  • سلام

   مصرف قرص ال دی را تا آخر بسته ادامه دهید. به همین منظور برای پیشگیری از بروز عفونت می توانید به صفحه عفونت واژن مراجعه نمایید و اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید.

   پاسخ
 9. سلام خانم دکتر چه مدت بعد از زایمان میشه لابیاپلاستی انجام داد و هزینه جراحی با لیزر فرق داره ؟

  پاسخ
  • سلام
   برای انجام اعمال جراحی زیبایی پس از زایمان حداقل باید شش ماه از جراحی شما گذشته باشد سپس اقدام به جراحی زیبایی نمایید. برای هزینه بایستی بدانید که میزان هزینه ها با توجه به روش جراحی متفاوت می باشد، لذا نیاز به بررسی های دقیق تر دارد.

   پاسخ
 10. سلام خانم دکتر من یه بار جراحی لابیاپلاستی انجام دادم ولی الان لابیاهام نامتقارن میتونم دوباره عمل کنم ؟

  پاسخ
  • سلام
   تا شش ماه پس از جراحی لابیاپلاستی بایستی صبر نمایید و اگر پس از آن مشکلی داشتید می توانید تحت جراحی ترمیمی قرار بگیرید.

   پاسخ
 11. سلام خانم دکتر من شاغل هستم خواستم بدونم اگر این جراحی انجام بدم بعد از سه روز میتونم برم سرکار ؟

  پاسخ
  • سلام
   استراحت کامل به مدت سه روز پس از جراحی ضروری است و پس از آن با مشورت جراح خود می توانید به فعالیت های اجتماعی و روزمره خود بپردازید.

   پاسخ
  • سلام خسته نباشید خانوم دکتر
   ممنون از راهنمایی های خوبتون کاملا از عمل مطمئن شدم
   تاریخ عملم با تاریخ پریودیم یکی شده اشکالی نداره من از قرص ال دی برای تاخیر انداختن پریودیم استفاده کنم ؟؟؟ عملم با لیزر انجام میشه

   پاسخ
   • سلام
    بهتر است زمان انجام جراحی در زمان اختلال قاعدگی نباشد. برای این منظور بهتر است با متخصص زنان مشورت نمایید.

    پاسخ
 12. شما خیلی خوبید خانم دکتر من همیشه از شما انرژی مثبت میگیرم و خیلی بابت تمامی زحماتی که برای من کشیدید راضیم من زایمان سزارین و لابیاپلاستی پیش شما انجام دادم و خداروشکر از هر دو جراحی راضی بودم ازتون خدا خیرتون بده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   خوشحالم از آنکه جراحی کرده و این جراحی براتون رضایت بخش بوده است. شاد و سلامت باشید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *