خانه » لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

توجه به زیبایی از دیرباز در میان زنان بسیار مرسوم بوده و بانوان بسیاری برای دستیابی به این هدف تلاش های زیادی داشته اند. در سال های گذشته ، داشتن صورتی زیبا و بدون عیب و نقص از جمله خواسته های مهم زنان شمرده می شد اما اخیرا، علاوه بر تغییر در معنا و مفهوم زیبایی، تغییر و تحول زیادی در اعضای دیگر مانند اندام های تناسلی نیز در راستای زیباتر و دلنشین تر آن ها در مرکز توجه انسان ها قرار گرفته اند. لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن می تواند در سایز و شکل ظاهری آن تاثیری مثبت گذاشته و به تبع آن اعتماد به نفس فرد را بالاتر ببرد. همچنین لابیاپلاستی در تهران یا دیگر شهر های ایران می تواند در کیفیت زندگی زناشویی و رابطه جنسی فرد نیز تا حد زیادی موثر واقع شود. در این مبحث از سایت دکتر الهه ثناگو بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران ، ضمن ارائه توضیحات کافی در خصوص عمل کوچک کردن لابیا ها ، سعی نمودیم به بسیاری از سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. 

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

انواع شکل واژن

در ابتدای این مبحث باید به ذکر این نکته بپردازیم که شکل ظاهری لابیا در افراد مختلف، متفاوت است. واژن به طور کلی به سه دسته بندی از نظر شکل تقسیم بندی می شود که ممکن است به دلیل وجود یکی از حالات زیر بهترین متخصص جراحی لابیاپلاستی در تهران ، انجام آن را توصیه کند. 

 • لابیای پف آلود

در این نوع، لابیا در قسمت پایین تر از استخوان لگن قرار گرفته است.

 • لابیای بیرون زده

در این نوع از لابیاها ، لبه ها کاملا از لب های خارجی آویزان هستند و باعث می شوند در زمان راه رفتن ، انجام حرکات ورزشی و غیره ، لبه های مهبل به یک دیگر برخورد کنند و سایده شوند و در نهایت موجب ناراحتی و اذیت شدن بیمار شود. در این موارد انجام لابیاپلاستی چه در تهران و چه در دیگر شهر های ایران الزامی می گردد. 

 • لابیای داخلی

در این مدل از لبه های واژن ، دهانه واژن مشخص نبوده و تمامی برجستگی های آن درون پوشش خارجی واژن است.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

آشنایی بیشتر با لابیاپلاستی در تهران

بسیاری از زنان از شکل ظاهری واژن خود احساس رضایت کافی نداشته و به دنبال راهکاری برای تغییر در اندازه و شکل آن هستند. بزرگ بودن بیش از حد لابیا علاوه بر جلوه نازیبایی آن، می تواند فرد را با مشکلاتی روبرو نماید. پوشیدن لباس های تنگ ، انجام تمرینات ورزشی و غیره از جمله مواردی هستند که موجب آزرده خاطر شدن زن از بزرگ بودن لب های داخلی اندام تناسلی زنان می شود. واژن از قسمت های متعددی تشکیل شده که بیرونی ترین آن ها لابیا نامیده می شود. وظیفه اصلی این اندام حفاظت از دهانه و کلیتوریس است اما به هرحال به دلیل اینکه نمود بیرونی نیز دارد ، زنان بسیاری را به سوی زیباسازی آن سوق داده است. دلایل مختلفی می تواند این اندام را تحت شعاع قرار دهد که شکل و رنگ آنها تغییر کند. در چنین شرایطی هست که زنان درصدد انجام جراحی کوچک کردن لبه های واژن یا همان جراحی لابیاپلاستی در تهران برای افزایش زیبایی ناحیه تناسلی خود بر می ایند. در طی انجام این عمل زیبایی طول و اندازه لابیا متقارن شده و به حد نرمال و زیبایی در خواهد آمد.

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اهمیت جراحی لابیا پلاستی و نکات طلایی در این خصوص دارید می توانید پادکست صوتی زیر را که دکتر الهه ثناگو بهترین جراح و متخصص لابیاپلاستی و زنان تهران تهیه نموده اند را گوش دهید. 
 
پادکست صوتی دکتر الهه ثناگو درباره نکات طلایی و حائز اهمیت جراحی لابیاپلاستی
 
در ادامه می توانید فیلم رضایت مراجعه کننده گرامی دکتر دکتر ثناگو را بعد از انجام عمل زیبایی لابیا ها مشاهده کنید. کسب رضایت زیباجو و حفظ سلامت او هدف اصلی جراحان و متخصصان زنان و زایمان می باشد. 
 
 
 

تاثیر خودارضایی در بزرگ شدن لابیا مینور

خود ارضایی به طور مستقیم تاثیری بر بزرگ شدن لابیاها ندارد . لابیاها ( لبهای بیرونی داخلی و خارجی ناحیه تناسلی زنان) از طریق عوامل ژنتیکی ، هورمونی یا عوامل محیطی می ‌توانند در اندازه و شکل خود تغییر کنند . اما خودارضایی در این فرآیند نقش مستقیمی ندارد . همچنین باید بگویم رابطه جنسی نیز همانند خود ارضایی نقشی بر روی بزرگ شدن لابیاها ندارد. در ادامه چند مورد از دلایل بزرگ شدن لابیا ها را نام خواهیم برد:

عوامل ژنتیکی : اندازه و شکل لابیا ها بیشتر به عوامل ژنتیکی و موروثی بستگی دارد تا به فعالیت‌ های جنسی .

تغییرات هورمونی : تغییرات هورمونی مانند تغییرات در سطوح استروژن و پروژسترون در دوران نوجوانی، بارداری یا سنین پس از یائسگی ممکن است تغییراتی در اندازه لابیا ها ایجاد کنند .

تنوع طبیعی : لابیا ها همانند سایر قسمت‌ های بدن ، اندازه و شکل های مختلفی دارند که ربطی به خودارضایی ندارد.
بنابراین برخلاف شایعات رایج ، هیچ تحقیق علمی مستقیمی وجود ندارد که خود ارضایی را به عوامل بزرگ شدن لابیا ها مرتبط کند.

 

صحبت های زیباجو درباره جراحی لابیاپلاستی

 

 

چرا عمل لابیاپلاستی را انجام دهیم؟

همانطور که گفته شد عوامل مختلفی می توانند بر ظاهر اندام زنانه تاثیر گذار شوند و جراحی واژن نوعی عمل زیبایی است که بر اساس خواست متقاضی انجام می شود و در اغلب موارد دلایل پزشکی برای انجام آن وجود ندارد. در این بخش از مقاله علل مختلف آن را از زبان بهترین دکتر زنان و زایمان تهران ، دکتر ثناگو نقل کرده ایم:

 • برخی از دختران به صورت مادرزادی و وراثتی با لابیای بزرگ تری نسبت به هم سالان خود بدنیا می آیند.
 • تغییرات دوران بلوغ و بهم ریختن هورمون ها می تواند در اندازه لابیا و بزرگ تر شدن آن ها تاثیرگذار باشد. بدیهی است پس از اتمام بلوغ، رشد این اندام متوقف می شود با این حال بزرگ بودن آن ها برجای می ماند.
 • هر گونه اختلال در هورمون های زنانه بر دستگاه تناسلی زنان موثر شمرده شده و ظاهر آن ها تحت تاثیر قرار می دهد.
 • بارداری و تغییرات اندام ها در دوران حاملگی نیز از دیگر عوامل بزرگ شدن لابیا بوده و به همین دلیل در سال های اخیر زنان باردار خواستار انجام عمل لابیاپلاستی در تهران پس از زایمان خود هستند تا بدین واسطه فرم آن را بهبود ببخشند. فشار وزن جنین به نواحی لگن و واژن می تواند در تغییر شکل ظاهری آن ها موثر واقع شود.
 • زایمان های متعدد در تغییر سایز و شکل لابیا نقش دارند. زایمان طبیعی به دلیل برون رانده شدن نوزاد از دهانه واژن ، لبه آن را دستخوش تغییرات می نماید.
 • پیروی کردن از رژیم های غذایی برای کاهش یا افزایش وزن از جمله مواردی است که به طور غیر مستقیم بر اندام های مختلف بدن تاثیر می گذارد که یکی از این اندام ها، واژن و لابیا می باشد. شل شدن و آویزان شدن لبه های واژن پس از تغییر وزن دور از ذهن نیست.
 • در نهایت ، تغییرات جسمی به دلیل افزایش سن نیز می تواند در تغییر شکل ظاهری و رنگ لابیا و نیاز به انجام جراحی لابیاپلاستی دخیل شمرده شود.

 

چرا لابیاپلاستی انجام دهیم؟ - دکتر ثناگو

 

در نهایت شما عزیزان می توانید بنا بر دلایل زیر اقدام به انجام عمل کوچک کردن لبه های واژن در شهر خود کنید.

 • زیباتر و جوانتر کردن اندام تناسلی
 • ایجاد تقارن در لبه های مینور و ماژور
 • بهبود اعتماد به نفس و کیفیت رابطه جنسی
 • برطرف کردن تیرگی های لبه های واژن
 • رفع درد ناشی از بزرگی لابیا در حین دوچرخه سواری و غیره
 • رفع مشکلات پوشش لباس مانند راحت تر بودن فرد در پوشیدن لباس های تنگ
 • درمان درد در حین رابطه جنسی
 • لابیاپلاستی برای برطرف کردن مشکلات بی اختیاری ادرار

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

عمل لابیا نکنید پشیمون میشید

هایپرتروفی لابیا که باعث تغییراتی ناخوشایند در لوب های واژن می شود می تواند مشکلات عدیده ای را برای بانوان بوجود آورده و آنها را درگیر چالش های متعددی نماید. در این بخش از مطالب بر آنیم تا شما را با مزایای لابیاپلاستی آشنا کنیم تا ببینید با قرار گرفتن تحت این فرایند زیبایی ساده تا چه اندازه می توانید کیفیت زندگی تان را بالا ببرید.

 • کاهش ناراحتی

ناراحتی ناشی از بزرگ بودن بیش از حد لابیا یا غیر یکنواخت بودن آن می تواند از نظر فیزیکی و روانشناختی تاثیرات نامطلوبی را برای بانوان به همراه داشته باشد. لابیاپلاستی مشکلاتی از قبیل عرق کردن، ساییده شدن و پیچ خوردن لابیا را رفع کرده و مهم تر از همه اینها بر حس خجالت ناشی از بدشکل بودن اندام تناسلی در زمان مقاربت غلبه کرده و احساس رضایت از شکل ظاهری این اندام را بالاتر می برد. در کنار همه این موارد اصلاحات ایجاد شده در لابیا در پی این روند جراحی باعث می شود که انجام فعالیت های فیزیکی روزانه لذت بخش تر باشد.

 • بالا رفتن سطح رضایت از رابطه جنسی

جراحی کوچک کردن لابیای مینور باعث می شود فرد دیگر با مشکلاتی از قبیل گیر کردن لوب های لابیا، کشیده شدن آنها یا مداخله شان در رابطه جنسی درگیر نشود. با کاهش یافتن پوست اضافی اطراف هود کلیتورال، سطح لذت بردن از رابطه جنسی نیز افزایش پیدا می کند. پس اگر از بزرگ بودن لابیاهای مینور خود ناراضی هستید و احساس ناراحتی می کنید بهتر است بدانید اگر عمل لابیا نکنید پشیمون میشید چون با لابیاپلاستی در تهران می توانید روابط جنسی خودتان را بهبود ببخشید. 

 • احساس راحتی بیشتر در زمان ورزش کردن

لابیاهای بزرگ یا غیر یکنواخت در زمان دویدن، دوچرخه سواری کردن و دیگر فعالیت های فیزیکی مداخلاتی را ایجاد می کند. کشیده شدن، پیچ خوردن، ساییده شدن و عرق کردن بافت لابیا باعث می شود که فرد در زمان ورزش کردن با مشکلاتی روبرو شده و به تبع آن کیفیت فعالیت ورزشی نیز تحت تاثیر قرار بگیرد.

 • امکان پوشیدن لباس های دلخواه

وقتی اندازه لابیاها بسیار بزرگ باشد، فرد در زمان پوشیدن مایو، لباس یوگا و سایر لباس هایی که فرم جذب دارند باعث بوجود آمدن احساس خجالت در فرد شده و در او استرس ایجاد می کند. لابیاپلاستی با اصلاح این اندام و ایجاد یک اندازه و شکل نرمال در آن از ایجاد سایش بین لابیا و لباس جذب و نیز وارد آمدن فشار به بدن جلوگیری کرده و باعث می شود که فرد در زمان بر تن کردن لباس های جذب با محدودیت و چالش روبرو نشود.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

 • بهبود سطح بهداشت

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد بزرگ بودن لابیای مینور باعث عرق کردن بیشتر بدن در ناحیه اندام تناسلی می شود. از طرف دیگر با توجه به حساسیت بالای این اندام، رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از بروز مشکلاتی از قبیل عفونت در این ناحیه بسیار حائز اهمیت است. عرق کردن باعث مرطوب شدن ناحیه شده و محیط را برای رشد میکروب ها و باکتری ها مستعد تر می نماید. برداشتن بافت اضافی لابیا با انجام لابیاپلاستی در تهران کمک می کند تا رعایت بهداشت در اندام تناسلی با کیفیت بهتری انجام شود. پس اگر به بهداشت ناحیه تناسلی خود اهمیت می دهید عمل لابیا نکنید پشیمون میشید. 

 • خلق ظاهری جذاب و جوان تر

تغییرات هورمونی باعث آویزان شدن لابیا می شود. ظهور علائم پیری در اندام تناسلی گاهی قبل از شروع این ظهور این علائم در سایر بخش های بدن آغاز می شود. لابیاپلاستی می تواند بعنوان یک روند جوانسازی فوق العاده تاثیر چشمگیری را بر جای گذاشته و یک شکل ظاهری جوان را در آن اندام خلق نماید.

 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس

عمل لابیا نکنید پشیمون میشید چون این عمل باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. نارضایتی از شکل ظاهری لابیا می تواند در روابط شخصی مداخلاتی را ایجاد کرده و باعث ایجاد احساس اضطراب یا خجالت در زمان مقاربت یا بر تن کردن لباس های جذب شود. لابیاپلاستی در تهران می تواند حس اعتماد به نفس در فضای خصوصی در زمان مقاربت و در فضای عمومی در زمان پوشیدن لباس های جذب را بهبود بخشیده و از سطح نگرانی کاسته و به سطح اعتماد به نفس بیافزاید.

فیلم عمل برداشتن لابیا بدون سانسور مراجعه کننده از اصفهان

 

 

کاندیدای مناسب برای عمل کوچک کردن لابیاها

همانطور که اشاره شد ، همه لابیا ها نیاز به انجام عمل جراحی ندارند و تنها کسانی که از شرایط زیر برخوردار هستید بهتر است اقدام به انجام عمل لابیاپلاستی کنند.

 1. بزرگ بودن بیش از حد لابیا
 2. چین و چروک داشتن آن ها
 3. عدم تقارن در لابیا یا رشد بی اندازه یکی از طرفین
 4. عدم اعتماد به نفس به علت نازیبا بودن اندام تناسلی

تست تشخیصی نیاز به جراحی لابیاپلاستی

گفتنی است که ناحیه تناسلی زنان فرم یکسانی ندارد. اما معیارهای کلی وجود دارد که می تواند کمک نماید تا فرد تشخیص دهد نیاز به عمل دارد یا خیر. برای آگاهی از فرم لابیاهای ناحیه تناسلی خود می توانید به انجام تست زیر بپردازید. در نهایت بگوییم، در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید به قسمت انتهایی مقاله مراجعه نمایید و سوالات خود را از ما بپرسید، در کوتاهترین زمان ممکن سوالات شما را پاسخ خواهیم داد.

 

تصویر جراحی زیبایی زنان

آیا شما نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارید؟

برای بررسی شرایط خود می توانید در این تست رایگان شرکت کنید

احساس بوی بد دائمی در ناحیه تناسلی دارید؟

با عفونت های مکرر و خارش به خصوص در قسمت بیرونی ناحیه تناسلی مواجه می‌شوید؟

در زمان ادرار مسیر ادرارتان منحرف و چند مسیری می شود؟

با پوشیدن لباس های تنگ یا جین احساس درد و سوزش دارید؟

در زمان انجام دوچرخه سواری یا سایر ورزش ها دچار درد در ناحیه واژن می شوید؟

زمان نزدیکی احساس درد یا سوزش در ناحیه لب های واژن دارید؟

برای مشاهده نتیجه تست، کیبورد خود را انگلیسی کرده و شماره تماس خود را بگذارید

Your score is

0%

 

روند جراحی لابیاپلاستی در تهران

عمل جراحی کوچک کردن لابیاها ، تکنیکی است که می تواند لبه های واژن را بزرگ تر یا کوچکتر کرده و اندازه آن را به تعادل برساند. هدف اصلی عمل زیباتر دیده شدن واژن و به حداقل رساندن مشکلاتی است که لابیای بزرگ در حین فعالیت های روزمره و ورزشی برای فرد بوجود می آورند. در واقع، دو نوع لابیا در اندام تناسلی زن وجود دارد که عبارتند از :

 • لابیای ماژور
 • لابیای مینور

لابیای ماژور از اندام تناسلی محافظت نموده و پس از طی کردن دوران بلوغ و تغییرات جسمانی مختص این دوران، با مو این ناحیه پوشش داده می شود. لابیای مینور، در اطراف و مجاورت مجاری اداری زن قرار گرفته اند. تمرکز عمل جراحی کوچک کردن لبه های واژن و بهترین دکتر لابیاپلاستی تهران بر لابیای مینور است. در طی این پروسه ، ممکن است پزشک به انجام اقدامات زیر مبادرت نماید تا ظاهر آن بهبود یابد:

 1. کوچک کردن سایز لابیای مینور
 2. متقارن کردن اندازه لابیای چپ و راست
 3. بزرگ تر نمودن لابیا با تزریق
 4. و در نهایت ترمیم و بازسازی آسیب هایی که در طول زایمان یا حوادث در لبه های واژن رخ داده اند.

آمادگی برای لابیاپلاستی

عمل جراحی واژن از جمله اعمال زیبایی است اما این مساله نمی تواند از درجه اهمیت اقدامات قبل از عمل بکاهد. بهتر است پس از قطعی شدن انتخاب جراح لابیاپلاستی زنان مورد نظرتان برای این پروسه، جلسه ای را برای مشورت و راهنمایی با ایشان در نظر بگیرید. در این نشست، هدف خود را از انجام پروسه کاملا شفاف بیان کنید تا دکتر بتوانند برای روند و شیوه خود برنامه ای درست و اصولی در نظر بگیرد. بنابراین بدون شرمساری و احساس خجالت، آن چه در ذهن شما از اندام تناسلی ایده آل تان هست را توصیف نمایید . دکتر نیز می توانند با توجه به شناخت آناتومی شما، برای انجام یا عدم انجام عمل تصمیم بگیرند. لابیاپلاستی در تهران اگر به صورت سرپایی و در مطب انجام شود، انجام آزمایش و بررسی تکمیلی با نظر پزشک انجام می شود. از دیگر مواردی که در جلسه معاینه بهترین پزشک زنان به آن اقدام می نماید توضیحات کافی در خصوص روند عمل، چگونگی سپری کردن دوران نقاهت، رژیم غذایی در طول مدت ریکاوری ، مصرف داروها و غیره است.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

روند جراحی لابیاپلاستی در تهران چگونه است؟

لازم است در همین ابتدای این بخش بدانید که عمل زیبای واژن سرپایی بوده و از جمله عمل های ساده به شمار می رود اما این امر منوط به این نکته می باشد که در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی زنان دقت و ریزبینی زیادی داشته باشید. انجام این پروسه در مطب تحت بی حسی موضعی انجام شده و بدین ترتیب فرد را برای انجام این پروسیجر آماده می نمایند. این کار با استفاده از کرم های موضعی و تزریقات موضعی کاملا بی حس خواهد شد. بنابراین بروز درد و ناراحتی به هیچ وجه رخ نمی دهد. در این صورت نقاهت بیمار نیز کوتاه تر می شود. در صورتی نیاز به انجام لابیاپلاستی در بیمارستان با توجه به شرایط بیمار، با بیهوشی نیز قابل انجام است. این کار پس از کنترل کردن علائم حیاتی نظیر فشار خون و سطح اکسیژن و غیره انجام می پذیرد. سپس کاتتر ادرار برای کنترل ادرار فرد در ناحیه مجاری قرار داده می شود. با ضد عفونی کردن موضع ، پروسه آغاز می گردد. با استفاده از ابزارهای خاص جراحی، لبه های بزرگ به حد متعادل درآورده شده و در صورتی که لابیای مینور کوچک تر از حد معمول باشد، بهترین دکتر زنان تهران با تزریق آن را بزرگتر و حجم دار می نماید.

 

 

لابیاپلاستی با لیزر امکان پذیر است؟

عمل زیبایی واژن با بهره مندی از لیزر در حدود یک ساعت زمان بر می باشد اما این قاعده ای کلی نبوده و می تواند این زمان بیشتر یا کمتر شود. بهترین دکتر زنان تهران یا شهر محل زندگی شما با استفاده از پماد بی حسی و سپس تزریق وریدی ناحیه را به خوبی کرخت نموده تا بتوانند تغییرات لازم را در این ناحیه اعمال نمایند. اینکه چه روشی برای فرد در نظر گرفته می شود ( جراحی یا لیزر ) ، با تشخیص بهترین متخصص لابیاپلاستی در تهران صورت می پذیرد. نیاز به بخیه بسیار محدود بوده و شاید تنها نیاز باشد چند بخیه ظریف در لبه ها ایجاد شود. بخیه ها نیز با نخ های جذبی زده می شوند و نیاز به کشیدن ندارند. 

تفاوت جراحی لابیاپلاستی و لیزر

 • در چگونگی گذراندن دوره نقاهت و همچنین نوع مراقبت ها پس از عمل کوچک کردن لابیاها با یک دیگر تفاوت هایی دارند.
 • نقاهت در جراحی واژن با لیزر کوتاه تر است.
 • اغلب جراحی های زیبایی واژن برای کسانی مناسب تر است که قصد دارند چند عمل زیبایی لابیاها را به طور همزمان با هم انجام دهند.

روش های جراحی کوچک کردن لابیاها

با پیشرفته شدن صنعت زیبایی ، تکنیک های متنوع توانسته اند خدمات قابل قبول تری در قیاس با سال های گذشته ارائه دهند. لابیاپلاستی نیز از جمله عمل هایی است که با توجه به صلاحدید پزشک زنان و شرایط جسمانی فرد از شیوه های مختلف می تواند فرد را به نتیجه دلخواه رساند. این روش ها عبارتند از :

 • روش Trim
 • روش Wedge
 • روش deepithelialization
 

جراحی لابیاپلاستی دردناک است؟

ناحیه واژینال یکی از حساس ترین اندام های بدن زنان است به دلیل اینکه عصب های فراوانی در نقاط مختلف آن وجود دارد. همین مساله ممکن است این سوال را در ذهن متقاضی عمل مطرح نماید که این عمل بسیار دردناک می باشد. وجود عصب های بسیار در قسمت های مختلف این فرضیه را تایید می نماید. اما لازم است بدانید که این جراحی تحت بیهوشی یا بی حسی انجام می پذیرد بنابراین در طول عمل کوچک کردن لبه های واژن اصلا درد و ناراحتی احساس نمی شود. با توجه به اینکه پس از لابیاپلاستی نیز توصیه های مهمی برای دوران نقاهت از سوی پزشک معالج به شما ارائه می شود، میزان و شدت درد پس از ریکاوری قابل تحمل بوده و با گذشت چند روز کاملا برطرف می گردد.

فیلم عمل برداشتن لابیا بدون سانسور در تهران

 
 

من عمل لابیا انجام دادم چه کار کنم؟؟

من جراحی لابیا را انجام داده‌ام چه مراقبتهایی باید انجام دهم؟ این سوال بسیاری از خانم هایی است که به تازگی تجربه عمل جراحی واژن داشته اند. پس از لابیاپلاستی با لیزر در تهران بیمار به مدت سی دقیقه تحت مراقبت خواهد بود تا در صورت وجود هر گونه خونریزی های احتمالی ارزیابی های لازم انجام شود و در صورتی که فرد با مشکلی مواجه نگردد می تواند به محل سکونت خود بازگردد. اما بعد از انجام عمل کوچک کردن لابیاها باید نکات مراقبتی را رعایت کنید که بسیار مهم هستند. نحوه مراقبت کردن از اندام تناسلی پس از عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند ریسک بروز هر عارضه را تا میزان زیادی کاهش دهد. در ادامه به توضیح چند مورد از این دستورالعمل ها می پردازیم.
 • استراحت

توصیه می شود برای مدت ده روز استراحت کنید. در این ایام از ایستادن طولانی مدت خودداری کرده تا از نمود ورم در ناحیه و حس آزار دهنده آن جلوگیری شود.

 • مصرف دارو

اغلب پزشکان زنان پس از عمل لابیاپلاستی در تهران دارو و پمادهای موضعی را تجویز می کنند. در مصرف هیچ کدام از آن ها کوتاهی نکرده و طبق دستور از آن ها استفاده کنید. مسکن ها می تواند درد خفیف را کاملا از بین ببرند تا در دوره نقاهت خود ناراحتی در موضع نداشته باشید.

 • تغذیه سالم

با گنجاندن مواد غذایی سالم و پر از ویتامین و پروتئین بدن خود را در راستای تقویت سیستم ایمنی تان ، تقویت نمایید.

 • رعایت بهداشت

رعایت کردن نکات بهداشتی بعد از لابیاپلاستی شامل شستشوی موضع با آب و خشک کردن آن با حوله ای تمیز کمک می کند از عفونت و پیدایش قارچ های ناحیه تناسلی جلوگیری شود.

 • برقراری رابطه جنسی

سوال مهم این است که چه زمان می توان مقاربت انجام داد؟ به مدت 6 هفته این کار ممنوعیت داشته و بهتر است با بهترین دکتر زنان خود که عمل لابیاپلاستی را پیش او انجام داده اید در این باره مشورت نمایید.

 • انجام فعالیت های ورزشی و غیر ورزشی

در شش هفته ابتدایی پس از عمل جراحی واژن از فعالیت های سنگین ورزشی و تحرکات شدید جدا خودداری کنید.

 • تورم

میزان تورمی که در لابیا به وجود می آید در عمل زیبایی لابیا با لیزر و جراحی کاملا متفاوت هستند. ورم در اندام تناسلی بعد از لیزر به چند روز ابتدایی منتهی شده و در جراحی به روش باز کمی بیشتر زمان می برد تا از بین برود. بزرگ شدن و متورم شدن ممکن است از نظر شما پس از عمل لابیاپلاستی در تهران نگران کننده باشد اما لازم است به موضع زمان بدهید تا شکل نهایی خود را به دست آورد. برای رفع تورم آن می توانید با قرار دادن کمپرس سرد بر روی موضع ، میزان آن را کاهش دهید. 

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی

در طول یک هفته اول بعد از جراحی لابیا در زمان خوابیدن به حالت طاقباز بخوابید. با توجه به اینکه وارد آمدن فشار به ناحیه درمان می تواند باعث بالا رفتن سطح تورم شود در زمان خوابیدن در زیر باسن یک بالش قرار دهید تا از این سطح فشار کاسته شود. به مدت سه روز به بدنتان استراحت کامل بدهید و تنها در زمان نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی از جا بلند شوید.

خارش بعد از عمل لابیاپلاستی

خارش بعد از جراحی لابیا یک عارضه جانبی رایج و اجتناب ناپذیر است که در طول دوره ریکاوری اتفاق خواهد افتاد. در دوره بهبود برش ها با شکل گیری بافت جدید که واکنش طبیعی بدن در بستن زخم ها می باشد، بیمار خارش در ناحیه درمان را تجربه خواهد کرد. خارش بعد از عمل کوچک کردن لابیاها تقریباً یک هفته بعد از عمل بهبود می یابد. این حس خارش با تمیز نگه داشتن برش ها و جلوگیری از سایش آنها به لباس یا به یکدیگر، قابل کنترل است. استفاده از کمپرس سرد در ناحیه جراحی شده راهکار دیگری برای کمک به کاهش حس خارش بعد از لابیاپلاستی می باشد. بخش عمده ای از حس خارش بعد از جراحی به آزاد شدن هیستامین ارتباط دارد. مصرف داروهای آنتی هیستامین خوراکی تجویز شده توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران می تواند در به حداقل رساندن خارش مفید واقع شود.

تمیز کردن لابیاهای جراحی شده چگونه است ؟

فرقی نمی کند که عمل لابیاپلاستی شما با لیزر انجام شده است یا تیغ جراحی در هر صورت برای تمیز کردن این ناحیه بعد از عمل جراحی و زخم های ایجاد شده باید از آب ولرم بدون صابون و مواد شوینده استفاده کنید. پس از ادرار کردن نیز ناحیه تحت درمان را به آرامی پاک و خشک کنید. ناحیه جراحی شده را به هیچ عنوان مالش ندهید.
حواستان به بخیه ها باشد و در صورت نیاز برای مراقبت های بیشتر و بررسی های لازم با پزشک خود صحبت کنید. حواستان باشد که ناحیه جراحی شده نباید به هیچ عنوان آلوده شود و در معرض عفونت قرار بگیرد.

شروع فعالیت های جنسی و بدنی بعد از لابیا پلاستی

شروع کار و فعالیت های روزانه ، چند روز بعد از عمل زیبایی لابیا ها ممکن است. اگر شغلتان شامل فعالیت های بدنی سخت و شدید می شود یا نیاز به بلند کردن وزنه مانند خرید وسایل منزل دارد ، ممکن است نیاز باشد برای مدت زمان بیشتری در خانه بمانید. بعد از عمل نیز تا چهار الی شش هفته از فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری ، دویدن ، شنا ، رابطه جنسی و غیره اجتناب کنید. بازگشت زود هنگام به این فعالیت ها می تواند مشکلات بسیار زیادی مانند پاره شدن بخیه ها ، خونریزی ، عفونت و تورم را به دنبال داشته باشد و بهبودی شما را با تاخیر رو به رو سازد.

آیا در زمان انجام لابیاپلاستی با لیزر باز هم بخیه استفاده می شود؟

پاسخ در ویدیو زیر 👇

 

سن مناسب انجام جراحی کوچک کردن لابیاها در تهران

بهترین سن برای انجام لابیاپلاستی پس از گذراندن دوره بلوغ است چرا که در این دوران اندام تناسلی رشد کاملی داشته و دیگر دستخوش تغییرات این برهه زمانی نمی شود. از سویی دیگر آمادگی روحی برای انجام عمل نیز از دیگر فاکتورهای مهم می باشد. با این حال این عمل محدودیت سنی ندارد و از جوانان تا افراد میان سال می توانند این عمل را به انجام برسانند.

جراحی های زیبایی همزمان با لابیاپلاستی

از جمله سوالاتی که به ذهن زنان قبل از عمل خطور می کند این است که امکان انجام عمل زیبایی واژن با موارد دیگر زیبایی مانند پرینورافی و غیره وجود دارد یا خیر؟ در حالت کلی هیچ مانعی برای این اقدام وجود ندارد و بسته به نیازهای زن و شرایط جسمانی وی دکتر زنان تصمیم می گیرند که به طور همزمان چند عمل را به انجام برسانند. بدین ترتیب با این که طول مدت این جراحی طولانی تر می شود اما مزیت در این است که یکبار تجربه بی حسی یا بیهوشی را گرفته و دوره نقاهت آن ها ادغام می شود. به طور مثال انجام لابیاپلاستی در تهران  ممکن است با تزریق ژل یا چربی به واژن با صلاحدید پزشک زنان انجام شود.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

سایر موارد عبارتند از:

 1. عمل زیبایی واژن به همراه سفید کردن ناحیه تناسلی
 2. هودکتومی را نیز می توان با لابیاپلاستی در تهران به صورت همزمان انجام داد. این کار نیازمند دقت و ظرافت بالایی است و لازم است از بهترین دکتر زنان در شهر سکونت خود کمک بگیرید.
 3. برخی افراد نیز درخواست می کنند در حین سزارین عمل زیبایی واژن نیز برای آن ها انجام شود تا از تغییرات این ناحیه بر اثر بارداری خلاص شوند.

تاثیرگذاری عمل زیبایی واژن بر ناحیه کلیتوریس

اینکه آیا انجام لابیاپلاستی در تهران بر میل جنسی تاثیر می گذارد یا خیر نیز از دیگر مواردی است که لازم است دکتر زنان خوب در تهران به توضیح آن برای بیمار بپردازد. خیلی از افراد تصور می کنند با این کار کلیتوریس آن ها دستخوش تغییر شده و میل جنسی آن ها کاهش می یابد. درست است که ناحیه کلیتوریس زنان دارای عصب های فراوانی است و تحریک آن در رابطه جنسی منجر به لذت بیشتر و ارگاسم می شود اما اگر پوست این ناحیه ضخیم باشد منجر به دیر رسیدن به ارگاسم و کاهش یافتن لذت می گردد. با عمل زیبایی واژن می توان این ناحیه را ترمیم نمود تا این مشکلات برطرف شوند. با این حال، چنانچه بهترین دکتر زنان در تهران را برای این کار انتخاب نمایید لابیاپلاستی هیچ تغییری در موضع بر روی میل جنسی ایجاد نمی کند.

 

میل جنسی و لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

عمل زیبایی واژن عوارض دارد؟

پیش از اینکه به توضیح در این خصوص بپردازیم باید به شما بگویم پیش پزشکان تازه کار و بی تجربه عمل لابیا نکنید پشیمون میشید. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که مراجعه به این افراد باعث ایجاد عوارض جانبی خواهد شد. انجام لابیاپلاستی جزو کم عارضه ترین انوع جراحی های زیبایی زنان است اما تمامی عمل ها می توانند بر افراد با ویژگی های جسمانی با عوارضی ناخواسته همراه شوند. البته به شرط اینکه مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را جدی گرفته و مو به مو آن ها رعایت نمایید شدت بروز آن ها به حداقل اندازه خود می رسد. به توصیه های بهترین متخصص زیبایی زنان در تهران گوش فرا دهید تا زودتر دوران نقاهتتان را سپری کنید.

 

زگیل تناسلی و لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

آیا می توان در هفته اول بارداری یا طول دوران حاملگی لابیاپلاستی انجام داد؟

یکی از سوالات متداول بیماران این است که ایا می توان عمل زیبایی لابیا را پیش از زایمان انجام داد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم قابل انجام بودن یا نبودن لابیاپلاستی به نحوه انجام و توصیه پزشک بستگی دارد. در صورتی که پزشک شما برای انجام این فرایند از لیزر استفاده کند نیازی به ترس و نگرانی نیست چرا که برای انجام لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود که مشکل جدی را در این خصوص به وجود نمی آورد. اما در هر صورت از آنجایی که این فرایند یک عمل زیبایی محسوب می شود و هیچ عجله ای در انجام آن وجود ندارد توصیه می گردد ، به بعد از زایمان طبیعی یا سزارین موکول شود.

لابیاپلاستی پیش از بارداری

توجه به زمان انجام این پروسه با توجه به تاثیری که این عمل بر روی واژن گذاشته کاملا منطقی و قابل قبول می باشد. همانطور که در طول متن نیز اشاره شد ، این عمل نوعی جراحی زیبایی است که بیمار به خواست و انتخاب خود انجام می دهد. سایز نامناسب ، پوست اضافی و ناراحتی در لب های واژینال از جمله مشکلاتی است که باعث می شوند افراد به سمت انجام این نوع عمل های جراحی بروند. به هر حال فرقی نمی کند شما با چه هدفی نسبت به این پروسه اقدام می کنید چرا که به طور کل نمی توان منکر تغییرات جسمی و فیزیکی در بافت واژن به واسطه تغییرات حاصل شده از این عمل شد. اما این پرسش وجود دارد که آیا لابیاپلاستی بر روی بارداری هم تاثیری دارد یا خیر ؟ خبر خوب این است که انجام عمل لبیاپلاستی هیچ نوع خطری برای باردار شدن بیمار در آینده ندارد و باعث  نازایی نمی شود. واژن انعطاف پذیر و سازگار است و بعد از عمل جراحی تغییری در کارکرد اصلی و اولیه او ایجاد نمی شود. در نهایت نیز انجام عمل لابیاپلاستی قبل از بارداری نه تنها کاملا بی خطر است بلکه برای خیلی از افراد نیز مفید می باشد. چرا که بزرگ بودن لبه های واژن باعث ایجاد درد زیاد در زمان رابطه جنسی و زایمان طبیعی می شود.

لابیاپلاستی و پریودی

بعد از انجام لابیا پلاستی ، منطقه لابیا ها ممکن است حساس و تحت تأثیر قرار گرفته باشد . در زمان پریود ، استفاده از پد بهداشتی به جای تامپون ، به دلایل زیر می ‌تواند بهتر باشد :

کمترین تحریک : پد بهداشتی نرم ‌تر بوده و باعث کمترین تحریک و فشار بر روی منطقه لابیا ها می ‌شود. در مقابل ، تامپون ممکن است باعث فشار بیشتر بر روی منطقه تازه جراحی شده شود که ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود.

حفاظت از منطقه جراحی : پد بهداشتی مناسب ‌ترین روش برای حفاظت از منطقه جراحی و جلوگیری از احتمال عفونت است . زیرا اجازه می ‌دهد تا هوا به منطقه تازه جراحی شده رسیده و کمک کند تا منطقه خشک بماند.

سهولت در استفاده : استفاده از پد بهداشتی بسیار ساده‌ تر است و نیازی به وارد کردن و خارج کردن از بدن مانند تامپون ندارد . این موضوع می ‌تواند برای فردی که تازه لابیا پلاستی داشته است، راحتی بیشتری فراهم کند.

در کل ، استفاده از پد بهداشتی به جای تامپون بعد از لابیا پلاستی به عنوان یک گزینه متعارف و مناسب تر شناخته می‌ شود با این حال ، در هر صورت ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش مراقبت برای شرایط خاص شما را تعیین کنید.

برداشتن زگیل تناسلی همزمان با جراحی واژن

سوال این است که افرادی که زگیل مقاربتی دچار هستند می توانند لابیاپلاستی انجام دهند یا خیر؟ پاسخ به این سوال خیر است چرا که زگیل ویروسی است و می تواند تکثیر شود. بنابراین اگر به عفونت، قارچ، زگیل و غیره مبتلا هستید نیاز است تا درمان کامل آن ها برای عمل زیبایی واژن دست نگه دارید.

جراحی کوچک کردن لبه های واژن در دوران شیردهی 

انجام جراحی واژن در این دوران منعی ندارد، البته رعایت توصیه های مراقبتی امری ضروری است. ولی نکته این است که در طول دوران بارداری و شش ماه پس از زایمان به دلیل وجود تورم ناشی از بارداری لابیاپلاستی انجام نمی شود. این مساله را نیز می توانید از پزشک زنات معالج خود بپرسید.

چه زمانی برای عمل زیبایی لابیاها بعد از زایمان مناسب تر است؟

لازم است بدانید، پس از زایمان طبیعی یا سزارین به تمامی بانوان توصیه می شود تا هیچ جراحی را بر روی ناحیه تناسلی انجام ندهند تا تغییرات هورمونی که در دوران بارداری بوده به تدریج رفع شود و تورم و احتقان دوران بارداری از بین رود و ناحیه تناسلی به شکل قبل بازگردد، این کار سبب می شود تا جراحی لابیاپلاستی یا دیگر عمل های زیبایی در بهترین حالت صورت گیرد و به بهترین نتیجه دست یابیم. با این حال این مساله مستقیما با نظر پزشک زنان شما بستگی دارد.

 

زایمان و لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

لابیاپلاستی و تزریق چربی

همانطور که پیشتر گفته شده دو نوع لابیای ماژور و مینور بخشی از اندام تناسلی خارجی زن را تشکیل می دهند. در دوره جوانی لابیای ماژور که در طرفین لابیای مینور قرار دارد پر، گوشتالو و برجسته است. ولی با بالا رفتن سن و تغییرات ناشی از این فرایند طبیعی بر زیبایی بدن چربی زیر جلدی در لابیای ماژور از دست می رود و این اندام شکل افتاده و پیر را به خود می گیرد. برخی بانوان در زمان بهره مند شدن از جراحی لابیاپلاستی برای کوچک کردن لابیای مینور با ترکیب فرایند با تزریق یا گرافت چربی لابیای ماژور اقدام به انتقال چربی به این بخش از اندام تناسلی خارجی کرده و فرسودگی ناشی از بالا رفتن سن در این ناحیه را درمان می کنند. ماحصل اجرای ترکیبی این دو عملیات خلق یک زیبایی رضایت بخش در بخش بیرونی اندام تناسلی است.

بی حسی در عمل کوچک کردن لابیا ها

لابیاپلاستی اغلب تحت بی حسی موضعی انجام می شود. دلایل متعددی وجود دارد که بواسطه آنها بهترین جراح لابیاپلاستی تهران این نوع بیهوشی را برای اجرای فرایند انتخاب می کند. لابیا پلاستی یک جراحی لابیای مینور است که با سرعت اغلب در طول نیم ساعت قابل اجرا بوده و به ایجاد برش های کوچکی نیاز دارد و درمان تنها بر روی یک نقطه متمرکز می شود. با توجه به این نکات بی حسی موضعی شرایط ایده الی را برای اجرای فرایند فراهم می آورد. علت اجتناب از بیهوشی عمومی این است که هرچند این بیهوشی شرایطی را بوجود می اورد که در آن بیمار در حالت خواب کامل است ولی استفاده از آن نقاط ضعفی را نیز به همراه دارد. در صورت استفاده از بیهوشی عمومی، قبل از جراحی لابیاپلاستی در تهران باید آزمایشاتی را انجام دهید. بعلاوه، هزینه درمان شما بیشتر شده و ریکاوری تان در مرکز درمان نیز طولانی تر خواهد شد در حالیکه بی حسی موضعی هیچکدام از این نقاط ضعف را نداشته و یک ریکاوری راحت تر و سریع تر بدون عوارض جانبی را به ارمغان خواهد آورد.
پزشک قبل از بی حس کردن ناحیه درمان با بی حسی موضعی، از داروهای آرامبخش استفاده می کند تا بیمار در طول فرایند احساس راحتی بیشتری داشته باشد. بی حسی موضعی به شکل تزریق در ناحیه درمان انجام می شود. بعد از تزریق حس در ناحیه مورد نظر کاهش یافته یا به طور کامل به صورت موقتی از بین می رود.

پاسخ دکتر ثناگو به سوال آیا لابیاپلاستی در مطب با بی حسی انجام می شود یا خیر؟

 

آیا می توان واژینوپلاستی را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد ؟

در خیلی از موارد افراد تمایل دارند تا به صورت همزمان چند عمل را در یک ناحیه انجام دهند. یکی از عمل هایی که بسیاری از افراد در رابطه با همزمانی انجام آن با لابیاپلاستی می پرسند ، جراحی تنگ کردن واژن است. در پاسخ به این سوال باید بگویم که هدف از انجام عمل زیبایی لابیا ، کاهش اندازه لابیاهای مینور و در برخی از موارد لابیاهای ماژور می باشد و همچنین گاها به منظور ایجاد تقارن میان لابیا های داخلی و خارجی انجام می شود. به طور کلی این فرایند بر روی ناحیه خارجی واژن تاثیر می گذارد و تاثیری بر روی قسمت داخلی واژن یعنی رحم ندارد. جراحی تنگ کردن واژن فرایندی است که بر روی قسمت داخلی مهبل انجام می پذیرد و با انجام آن عضلات واژن ترمیم و سفت می شوند. این دو پروسه با اینکه بر روی یک ناحیه از بدن انجام می شوند اما جراحی های کاملا متفاوتی هستند. به عنوان مثال لابیاپلاستی روند زیبایی است که پزشک می تواند آن را در مطب و با بی حسی موضعی انجام دهند و تغییرات مورد نظر خود را بر روی لابیاها اعمال کند. در حالی که برای انجام عمل تنگ کردن واژن نیاز به تجهیزات بیشتر دارد و بیمار باید تحت بیهوشی کامل قرار بگیرد. از همین رو اغلب جراحی واژینوپلاستی در بیمارستان و اتاق های عمل مجهز انجام می شوند.

از همین رو می توان به طور کلی گفت عمل لابیاپلاستی و عمل تنگ کردن واژن را نمی توان همزمان انجام داد و بهتر است در یک جلسه برای تنگ و سفت کردن عضلات واژن با واژینوپلاستی اقدام نمایید و در یک جلسه دیگر که معمولا بعد از بهبودی کامل می باشد عمل زیبایی لابیاهای را انجام دهید.

تاثیر زایمان بر لبه ها واژن پس از جراحی

یکی از سوالات شایع دختران جوان که جراحی لابیاپلاستی را انجام می دهند، این است که آیا زایمان کردن می تواند تاثیر منفی بر نتیجه عمل زیبایی واژن بگذارد؟ گفتنی است که ناحیه لابیا ها ناحیه هستند که تحت تاثیر هورمون ها خواهند بود اما قابل توجه است که بافت برداشته شده لابیاها مجدد رشد نخواهد کرد. لذا نگران تغییر اندازه لابیا ها پس از بارداری و زایمان نباشید ممکن است لابیا ها در طول دوران بارداری کمی با تغییر رنگ مواجه شود ولی بدانید که این عامل هیچ خللی در نتیجه جراحی لابیاپلاستی وارد نخواهد کرد.

 

لابیاپلاستی در تهران - دکتر ثناگو

 

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره باعث به وجود آمدن اختلالات جنسی می شود؟

یکی از نگرانی های مهم دختران باکره متقاضی جراحی زیبایی لابیا این است که بعد از انجام این جراحی با مشکلات جنسی رو به رو نشوند. باید به این دسته از افراد توضیح داد که طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است ، لابیاپلاستی در دختران باکره هیچگونه مشکل یا اختلال جنسی به همراه ندارد و زندگی آن ها را با مشکل رو به رو می سازد. البته ناگفته نماند که با انتخاب یک جراح ناکارآمد و بی تجربه رخ داد چنین اتفاقاتی دور از انتظار نمی باشد. چرا که ممکن است به دلیل نداشتن تبحر یا تجربه کافی به کلیتوریس آسیب برساند و باعث بروز مشکلات جنسی شود. زیرا تمامی اعصاب جنسی در این ناحیه قرار دارد.

انجام لابیاپلاستی و بررسی میزان رضایت بیماران

اکثر متقاضیان عمل زیبایی لابیاپلاستی به جهت ظاهری بهتر و جذاب ‌تر اقدام به انجام این پروسیجر می کنند.همچنین این پروسه می تواند به بهبود احساسات روحی و روانی متقاضی و نیز عواطف افراد پس از لابیاپلاستی کمک شایانی نماید تا موجب کیفیت بالایی در روابط زناشویی شود.  با افزایش میزان رضایت مراجعین از اعمال لابیاپلاستی ، ممکن است بعضی از داوطلبان با یک انتخاب نادرست از پزشک ، رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از این فرایند زیبایی و یا انتظارات غیرمنطقی از نتیجه این جراحی ، نتایجی دلخواه را کسب نکنند. از این رو طی جلسه مراجعه ، یک پزشک متبحر از پذیرفتن افرادی که انتظار غیر واقعی از نتیجه لابیاپلاستی را دارند خودداری می کند. همچنین افراد برای اخذ نتیجه مثبت باید تحقیقات میدانی لازمی را در جهت پزشک منتخب خود داشته باشند.

رفع دردهای ناشی از رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

خانم هایی که لابیاهای بزرگی دارند ، هنگام دخول در آمیزش جنسی به اصطکاک و سایش بیشتری در قسمت واژن خود دچار می شوند که سبب سوزش و تحمل درد در ناحیه واژن شان در حین رابطه جنسی می شود. از جمله مواردی که موجب کاهش میل جنسی و استرس بانوان از برقراری رابطه می شود نیز تجربه درد افراد می باشد. تحقیقات بسیاری نشان دهنده این موضوع است که بعد از پروسه کوچک کردن لابیاها ، برقراری آمیزش جنسی با سایز مناسب لابیا ، دخول آسان تر و همچنین افزایش لذت را در پی دارد. این نکته بسیار مهم را مدنظر بگیرید که رضایت جنسی در واقع پدیده ای پیچیده و چند عاملی است که تنها با بهبود ظاهر لابیاها امکان پذیر نیست ، اما در واقع انجام این پروسه نیز نقش بسزایی در افزایش میزان رضایت بانوان از رابطه با شریک زندگی شان می باشد. تمام این موارد به انتخاب درست فرد از برگزیدن یک جراح زیبایی زنان با تجربه مرتبط است.

آیا با لابیاپلاستی بکارت دختران نیز آسیب می بیند؟

بکارت با جراحی زیبایی لابیا دچار آسیب دیدگی یا پارگی نخواهد شد ، چرا این جراحی بر روی شکل ظاهری واژن یا به عبارتی دیگر بر روی لابیاها ناحیه تناسلی انجام خواهد شد از همین رو هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد. پرده بکارت در جراحی زیبایی لابیاپلاستی دچار هیچ نوع آسیبی نخواهد شد و حتی اگر از طریق پزشکی نیز مورد بررسی قرار گیرد جای نگرانی یا شک وجود ندارد.

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی در تهران

هزینه های متفاوتی برای اتجام عمل کوچک کردن لبه های واژن به فرد پیشنهاد می شود و به طور قطع نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود، چون هر پزشک ممکن است دستمزد مختص به خود را بگیرد، هزینه جراحی و عمل زیبایی لابیاها بر اساس تکنیک، بیمارستان یا مطب، نخ های بخیه و وسایل مورد نیاز تعیین می گردد، لذا تمامی این عوامل می تواند بر روی هزینه لابیاپلاستی در تهران اثر بگذارد. مهم این است که فردی این کار را انجام دهد که با آناتومی بدن زنان آشنا بوده و تخصص و مهارت لازم را داشته باشد و نبایست به خاطر پرداخت هزینه های پایین پیش هر فردی این جراحی را انجام دهید زیرا این امر موجب می شود تا با مشکلات جدی و متعددی مواجه شوید.

سوالات متداول و پاسخ دکتر ثانگو به آنها

در طول عمل لابیاپلاستی در تهران یا دیگر شهر های ایران بخشی از بافت ناحیه تناسلی برداشته شده و به همین دلیل اندام تناسلی به قبل از عمل امکان بازگشت نخواهد داشت. البته اگر فرد باردار شود ممکن است کمی لابیا دستخوش تغییر شود که این مساله امری طبیعی بوده و بهترین دکتر زنان در تهران توصیه می کنند این عمل را پس از بارداری و زایمان انجام دهند تا تغییرات احتمالی بر اثر هورمون ها در اندام تناسلی رخ ندهند با این حال بهتر است نگران این مساله نباشید و به دکتر زنان اعتماد کنید.

دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
مقالات مرتبط
زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی نوعی عفونت انتقال یافته از طریق جنسی (STI) است که باعث شکل گیری توده ها و برآمدگی های کوچک در داخل و اطراف...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۳۵ دیدگاه ها
 1. سلام خسته نباشید ، من یکبار لابیاپلاستی انجام دادم ولی نامتقارن هست. میتونم دوباره عمل کنم تا متقارن بشه و اینکه روش درمان با لیزر امکان داره یا باید جراحی کنم . ممنون میشم جواب بدید .

  پاسخ
  • سلام بله امکان دارد بسته به نوع آسیب دیدگی روش جراحی مشخص می گردد.
   برای آنکه بدانید کدام روش مناسب است بهتر است مراجعه حضوری داشته تا پس از بررسی های لازم روش جراحی مشخص گردد. به طور معمول در صورتی که میزان آسیب دیدگی کم باشد می توان با لیزر اصلاح نمود.

   پاسخ
 2. سلام خانم دکتر من لابیاهای نامتقارن دارم می تونم با لیزر جراحی کنم و اینکه لیزر فقط در یک جلسه انجام میشه نیاز به تکرار جلسه نیست؟

  پاسخ
  • سلام
   بله امکان انجام آن و قرینه سازی لابیاها وجود دارد که تنها در یک جلسه انجام می گردد.

   پاسخ
 3. سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر خواستم بپرسم کسی که لابیاهای خیلی بزرگی دارد این نوع لابیاها بهتر است که با جراحی ترمیم بشه یا با لیزر؟
  من قصد دارم لابیاپلاستی را همان با تنگ کردن واژن انجام بدم خواستم بپرسم این امکان وجود دارد در یک جایی خوندم که این امکان وجود نداره شما میشه پاسخ دهید که آیا امکان آن وجود داره یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
  • سلام
   برای تعیین روش جراحی بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید تا بررسی های لازم صورت گیرد، اما لابیاهای بسیار بزرگ بهترین روش جراحی لابیاپلاستی به روش سنتی با تیغ در اتاق عمل می باشد.
   امکان انجام جراحی همزمان وجود دارد اما تمام این نوه جراحی های همزمان بسته به نوع های جراحی و شرایط بیمار مشخص می گردد. در نهایت برای آگاهی بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تر به صفحه لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی مراجعه نمایید.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    این عمل برای لابیاها اسیبی به پرده بکارت نمیزند و دختران هم میتوانند عمل کنند؟

    پاسخ
    • سلام
     جراحی لابیاپلاستی آسیبی به پرده بکارت نخواهد زد و این جراحی در تمامی دختران جوان پس از سن بلوغ بدون هیچ گونه آسیبی می توان انجام داد.

     پاسخ
   • سلام
    من یک هفته پیش عمل لابیا با لیزر انجام دادم دو روز بعد از عمل یک مقدار عفونت و‌ترشح چرکی داشتم که با دارو برطرف شد
    الان که تقریبا بخیه ها داره جذب میشه مجددا از یه قسمت خونریزی دارم و زمانی که پماد ترمیم کننده مصرف میکنم خونریزی و‌سوزشش شدید تر میشه.من همچنان داروهای آنتی بیوتیکم رو مصرف میکنم
    میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

    پاسخ
    • سلام
     حتما بایستی به پزشک خود مراجعه نمایید تا ویزیت حضوری انجام دهید و بررسی های لازم صورت گیرد.

     پاسخ
 4. سلام وقتتون بخیر
  خواهر من یه بار لابیاپلاستی انجام داده و الان نامتقارن هستش و خیلی این موضوع روی رابطش تاثیر گذاشته و اعتماد به نفسش رو از دست داده و دوست نداره با شوهرش رابطه داشته باشه خواستم بپرسم میشه مجدد لابیاپلاستی رو انجام بده و متقارن بشه

  پاسخ
  • سلام
   معمولا امکان انجام این جراحی وجود دارد ولی بایستی ابتدا معاینه شوید تا ببینیم تغییرات بر روی لابیاها به چه صورت بوده است.

   پاسخ
 5. سلام خانم دکتر من ویس شما رو گوش دادم خیلی خوب توضیح دادید ولی من ازتون سوالی دارم
  کسی که لابیاهای بزرگ و لاغری داره بهتر که لابیاپلاستی انجام بده یا بعدش برای اینکه حجم از دست رفته آن جبران بشه لازم هست که تزریق چربی انجام بده یا دیگه نیازی نیست و با انجام این جراحی درست میشه .
  بعد من می تونم جراحی کنم یا با لیزر مشکلم برطرف میشه
  میشه توضیح بدید
  ممنونم ازتون

  پاسخ
  • سلام مرسی که ویس ها را گوش دادید
   لابیاهای که بزرگ هستند بایستی جراحی لابیاپلاستی انجام شود و بافت اطراف حجم از دست داده و بایستی به لابیا ماژور ها تزریق چربی انجام شود، تا ظاهر ناحیه تناسلی زیبا شود. گاهی تنها انجام جراحی لابیاپلاستی به تنهایی زیبایی زیادی را به لابیاپلاستی نمی دهد و بایستی بر روی لابیاهای اطراف تزریق چربی همزمان یا با فاصله زمانی دو ماه انجام شود تا ناحیه تناسلی به هیچ عنوان مشکل نازیبایی نداشته باشد. برای آنکه اطلاعاتتون در مورد تزریق چربی به ناحیه تناسلی تکمیل شود می توانید به صفحه تزریق چربی به واژن

   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 6. سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من یه بار لابیاپلاستی انجام دادم ولی راضی نیستم و لابیاهام کاملا نامتقارن هستش می تونم دوباره لابیاپلاستی انجام دهم و اینکه الان هفت هست که زایمان کردم انجام این جراحی مشکلی برای من پیش نمیاره
  لطف می کنید جوابم بدید

  پاسخ
  • سلام
   بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید تا معاینات لازم برای شما انجام شود
   البته لازم به ذکر است که این جراحی بایستی با ظرافت و دقت بالایی انجام شود چون عمل ترمیمی است و نیاز به مهارت بالایی دارد. لذا در انتخاب پزشک خود دقت لازم را داشته باشید برای انتخاب و شناخت یک جراح خوب به صفحه ی بهترین جراح زنان در تهران
   مراجعه کنید

   پاسخ
 7. سلام من لابیاهای بزرگی دارم ولی می ترسم انجام بدم خواستم بپرسم این جراحی درد داره و اینکه از کجا میشه متوجه شد که لیزر نیاز دارم یا جراحی
  لطف می کنید جواب بدید برای مشاوره در مورد جراحی شما آنلاین مشاوره انجام میدید تا بعد حضوری برسم خدمتتون

  پاسخ
  • سلام
   بهتر است حضوری مراجعه نمایید تا در مورد نوع عمل پس از معاینه برای شما تصمیم گیری شود. البته لازم است دقت نمایید که جراحی و لیزر بدون درد است برای آنکه نگرانی شما کاهش یابد می توانید به مطالعه صفحه آیا لابیاپلاستی درد دارد
   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 8. سلام وقت بخیر ۱۴ روز از عمل لابیا و پرینهورافی میگذره قبل عمل باید پریود میشدم اما ال دی مصرف کردم تا الان همچنان ال دی رو هر روز مصرف میکنم اما لخته های خون از واژنم میاد و رو بخیه هام میشنه ک باعث سوزشم میشه میترسم پریود شم و عفونت کنه راهکارتون چیه چیکارکنم از این استرس خلاص شم؟

  پاسخ
  • سلام

   مصرف قرص ال دی را تا آخر بسته ادامه دهید. به همین منظور برای پیشگیری از بروز عفونت می توانید به صفحه عفونت واژن مراجعه نمایید و اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید.

   پاسخ
 9. سلام خانم دکتر چه مدت بعد از زایمان میشه لابیاپلاستی انجام داد و هزینه جراحی با لیزر فرق داره ؟

  پاسخ
  • سلام
   برای انجام اعمال جراحی زیبایی پس از زایمان حداقل باید شش ماه از جراحی شما گذشته باشد سپس اقدام به جراحی زیبایی نمایید. برای هزینه بایستی بدانید که میزان هزینه ها با توجه به روش جراحی متفاوت می باشد، لذا نیاز به بررسی های دقیق تر دارد.

   پاسخ
 10. سلام خانم دکتر من یه بار جراحی لابیاپلاستی انجام دادم ولی الان لابیاهام نامتقارن میتونم دوباره عمل کنم ؟

  پاسخ
  • سلام
   تا شش ماه پس از جراحی لابیاپلاستی بایستی صبر نمایید و اگر پس از آن مشکلی داشتید می توانید تحت جراحی ترمیمی قرار بگیرید.

   پاسخ
 11. سلام خانم دکتر من شاغل هستم خواستم بدونم اگر این جراحی انجام بدم بعد از سه روز میتونم برم سرکار ؟

  پاسخ
  • سلام
   استراحت کامل به مدت سه روز پس از جراحی ضروری است و پس از آن با مشورت جراح خود می توانید به فعالیت های اجتماعی و روزمره خود بپردازید.

   پاسخ
  • سلام خسته نباشید خانوم دکتر
   ممنون از راهنمایی های خوبتون کاملا از عمل مطمئن شدم
   تاریخ عملم با تاریخ پریودیم یکی شده اشکالی نداره من از قرص ال دی برای تاخیر انداختن پریودیم استفاده کنم ؟؟؟ عملم با لیزر انجام میشه

   پاسخ
   • سلام
    بهتر است زمان انجام جراحی در زمان اختلال قاعدگی نباشد. برای این منظور بهتر است با متخصص زنان مشورت نمایید.

    پاسخ
 12. شما خیلی خوبید خانم دکتر من همیشه از شما انرژی مثبت میگیرم و خیلی بابت تمامی زحماتی که برای من کشیدید راضیم من زایمان سزارین و لابیاپلاستی پیش شما انجام دادم و خداروشکر از هر دو جراحی راضی بودم ازتون خدا خیرتون بده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   خوشحالم از آنکه جراحی کرده و این جراحی براتون رضایت بخش بوده است. شاد و سلامت باشید

   پاسخ
 13. سلام من 15روزه که جراحی لابیا پلاستی انجام دادم و لابیا هام به شدت نا متقارن هستن و خیلی فرق دارن باهم. آیا میتونه دلیلش این باشه که از اول یکی از لابیاهام بزرگتر بود و تورم بیشتری داره یا نه؟

  پاسخ
  • نامتقارن بودن بعد از جراحی طبیعی است و تا زمانی که تورم آن از بین نرفته مشخص نمیشود بهتر است صبر کنید تا تورم آن از بین برود، سپس به دکتر مراجعه کنید.

   پاسخ
 14. تزریق چربی درصدی از ان باقی میمونه و بسته ب شرایط فرد دو تا سه بار نیاز به تزریق با فاصله زمانی خواهد بود در مواردی که حتی ممکن هست ۱ باز نیاز داشته باشه با توجه به سیستم بدنی هر فرد متفاوت است

  پاسخ
 15. سلام خانم دکتر من مجرد هستم ومیخلستم عمل لابیاپلاسی انجام بدم بعد میخام ازدواج کنم مشکل برام ب وجودنمیاد

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز خیر هیچ مشکلی به وجود نمیاد. فقط به متخصص زنان مجرب مراجعه کنید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *