خانه » جوانسازی واژن با لیزر
[wtr-time]

جوانسازی واژن با لیزر

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو

افزایش سن، عوامل محیطی و کاهش کلاژن تغییراتی را در پوست ایجاد می نماید اما تاثیرات کاهش کلاژن و افزایش سن در پوست به ویژه در سطوح مخاطی به ویژه مخاط واژن به وضوح قابل مشاهده است. مخاط واژن در اثر افزایش سن و کاهش کلاژن با علائمی همچون درد، خشکی در زمان مقاربت، گشادی واژن، کاهش سطح کیفی زناشویی، بی اختیاری ادرار، عفونت های مکرر، سوزش و خارش همراه خواهد بود. در این مقاله به شرح کاملی از جوانسازی واژن می پردازیم سپس به طور خاص جوانسازی واژن با لیزر توضیح داده می شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

اگر فرصت مطالعه کامل متن را ندارید می توانید صحبتهای جامع خانم دکتر ثناگو را بشنوید

پنج دلیل مهم برای انجام جوانسازی واژن با لیزر

چرا نیاز به جوانسازی واژن داریم ؟

بافت ناحیه تناسلی به خصوص مجرای واژن مثل تمام بافت های بدن می تواند در معرض فرسودگی قرار بگیرد و تغییراتی در ظاهر آن ایجاد شود.

افزایش سن یکی از عواملی است که بر ظاهر و زیبایی این ناحیه بسیار تاثیر گذار است.

ناحیه تناسلی که در نزدیکی و رابطه زناشویی بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد و در حین سکس فشار هایی بر این ناحیه وارد می شود، می تواند منجر به تغییراتی در ظاهر آن شود.

در معرض هورمون بودن و تاثیر پذیری بالا و پاسخ به هورمون در این ناحیه خیلی زیاد است؛ بنابراین در طول هر سیکل ماهیانه تغییرات هورمونی می تواند بر روی این ناحیه اثر بگذارد .

بارداری به علت میزان زیاد تغییرات هورمون ها در منطقه می تواند اثر گذاری زیادی داشته باشد. به خصوص در زایمان طبیعی که به صورت واژینال انجام می شود، می تواند باعث تغییراتی در این منطقه شود.

ژنتیک : تمام موارد گفته شده به علاوه ژنتیک یک خانم در این مساله تاثیر دارد. ممکن است دو خانم که در شرایط یکسانی هستند ژنتیک اثر بیشتری بگذارد و باعث شود بافت ناحیه تناسلی و داخل واژن زودتر شل و افتاده، پیر و فرسوده شود.

بنابراین با توجه به موارد گفته شده و با مشاهده فرسودگی ها در ناحیه تناسلی بانوان و به خصوص ناحیه واژن منطقه مورد توجه ای است و باید اقدامات مراقبتی در زمان فرسودگی و اقداماتی به جهت زیباسازی این ناحیه توسط متخصص زنان و زیبایی انجام بگیرد.

 چه روش هایی برای جوانسازی واژن وجود دارد؟

در اصطلاح عامه به واژن به طور کلی ناحیه تناسلی گفته می شود که این ناحیه می تواند شامل ناحیه بیرونی، لبیاها و داخل لوله واژن باشد.

هر کدام از این نواحی روش های جوانسازی متفاوتی دارند.

جوانسازی لبیاماژورها

در مورد ناحیه بیرونی مثل لبیامینورها و لبیاماژورها تغییراتی که در طول سن، بارداری وزایمان، بلوغ و هورمون ها می تواند روی این منطقه اثر بگذارد و در برخی از خانم ها می تواند باعث تغییرات حالت لبیا مینورها مثل بزرگی، چین و چروک شدن و سیاه شدن آنها شود. در این موارد لبیاپلاستی به ما کمک می کند. لبیاپلاستی به روش های مختلفی انجام می گیرد که می تواند لبیاها را کوچک کرده و از حالت افتادگی، ناقرینه بودن و چین های زیاد خارج کند.

قسمت لبیاماژورها یعنی ناحیه بیرونی که مو در آن رویش دارد روش های جوانسازی متفاوتی دارد. معمولا افزایش سن، کاهش وزن، بارداری و عوامل دیگر می تواند باعث از دست رفتن چربی این ناحیه شود و حالت قرینگی و پف آلود بودن این ناحیه از دست برود و فرورفته شود.

در این موارد بهترین روش جوانسازی تزریق چربی است. علاوه براین از تزریق ژل، کربوکسی تراپی، لیزر، مزوتراپی استفاده شود. این روشها روش های درمانی سرپایی هستند که در کلینیک انجام می گیرند احتیاجی به اتاق عمل ندارند.

به علاوه از چند روش به صورت ترکیبی برای اصلاح ناحیه لبیاماژورها و برگرداندن زیبایی  استفاده کرد و مانع فرسودگی و کهولت سن در این ناحیه شد.

جوانسازی با لیزر

زیباسازی ناحیه داخلی واژن

منطقه داخلی واژن و در واقع لوله واژینال ناحیه ای که در آن سکس انجام می گیرد و در زایمان طبیعی به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد . در هنگامی که سر نوزاد از داخل لوله واژن خارج می شود باعث پارگی های عمیقی در قسمت زیر مخاط می شود و در واقع ممکن است اگر شما حتی در ظاهر هم احساس کنید مشکلی وجود ندارد و همه چیز خوبست می تواند از زیر باعث از دست رفتن بافت همبندی شده و اصطلاحا فاشیای واژینال بشود و این لوله گشاد شود. در بسیاری از موارد این پارگی ها دیده نمی شود و امکان بخیه زدن و برگردان آن به حالت اولیه وجود ندارد.     

به همین جهت است که ( پارگی ها هنگام خارج شدن سر نوزاد) بعد از زایمان طبیعی واژن هیچگاه نمی تواند خود را به حالت طبیعی اولیه برگرداند.

به غیر از زایمان طبیعی عوامل دیگری مثل افزایش سن، رابطه زناشویی و خود بارداری می تواند این منطقه را به طور ژنتیکی گشاد کند.

بسیاری از خانم ها پس از مراجعه به متخصص زنان مشخص می شود که واژن آنها حتی بدون زایمان طبیعی گشاد شده و قوام و بافت اولیه خود را از دست داده است.

شیردهی و یائسگی می تواند منجر به خشکی واژن شده و باعث آتروفی شود. این پدیده منجر به رابطه دردناک می شود. برای این موارد روش های مختلفی انجام می گیرد مثل لیزهای جوانسازی و کربوکسی تراپی داخل واژن که به ترشحات طبیعی واژن می تواند کمک کند.

قسمت اصلی که برای جوانسازی باید مورد توجه قرار بگیرد همین ناحیه داخلی واژن است.

 راهکاری که می توان برای ترمیم و جوانسازی این ناحیه انجام داد شامل چه اقداماتی خواهد بود؟

در مواردی که لوله واژن بیش از حد گشاد شده است به خصوص در هنگام زایمان طبیعی بهترین راه جوانسازی جراحی است که کمک می کند بافتهایی که در حین زایمان آسیب دیده اند و از زیر پاره شده اند دوباره به هم وصل شود بافت های اضافه برداشته شود و لوله واژن را به سایز طبیعی خودش نزدیک کرد.

لیزر جوانسازی واژن

در جوانسازی که به کمک لیزر انجام می شود نکات مهمی را باید به خاطر داشته باشید. معمولا متخصص های زنان و زایمان بر روی تنگ کردن واژن با لیزر خیلی تمرکز نمی کنند به این دلیل که واژنی که گشاد شده است و بافت واژن خیلی از بین رفته است نیاز به جراحی دارد و جراحی گزینه پیشنهادی اول است.

اما زمانی که واژن خیلی گشاد نشده است و بیمار درجات کمی از شل شدن واژن را احساس می کند با تشخیص پزشک، لیزر زیبایی می تواند بسیار مفید باشد . لیزر بر روی مخاط و زیر مخاط می تواند تاثیر بسیار خوبی بگذارد و آتوفی مخاطی را بسیار خوب می کند

چگونگی جوانسازی واژن با لیزر

یکی از بهترین روش های جوانسازی واژن که به صورت غیرتهاجمی انجام می شود، جوانسازی واژن با لیزر می باشد . لیزر درمانی می تواند علاوه بر جوانسازی، مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی را در کمترین زمان درمان نماید.

کاهش سطح هورمون های استروژن و پروژسترون بر روی بافت های ناحیه تناسلی داخلی و خارجی تاثیر بسزایی می گذارد و منجر به کاهش حجم لبه های ناحیه تناسلی می شود. برخی از افراد تصور می کنند که این مشکل تنها به دلیل انجام زایمان طبیعی است، این در حالی است که افراد بدون سابقه زایمان طبیعی و بارداری هم دچار چنین مشکلی شده اند.

جوانسازی واژن با لیزر یک درمان غیر تهاجمی ساده است که می تواند مشکلات زیبایی و درمانی ناحیه تناسلی را برطرف نماید. با انجام لیزر درمانی، بافت های ناحیه واژن جمع خواهد شد و سبب تحریک کلاژن می شود. بدین ترتیب در کوتاهترین زمان بافت دیواره واژن ترمیم و میزان کلاژن و رطوبت بیشتری را خواهد داشت.

ماندگاری لیزر واژینال چقدر است ؟

هیچ چیزی روی بدن نمی تواند ماندگاری صد درصد داشته باشد مگر جراحی . مشکلاتی که باعث به وجود آمدن این مساله می شوند مثل افزایش سن در آینده نیز می تواند سبب بروز دوباره این مشکل شود و لیزر نمی تواند ماندگاری دائمی داشته باشد.

مانند جلسات لیزر موهای زائد که پس از مدتی دوباره باید مراجعه کنید و تمدید انجام دهید ، لیزر واژن نیز همینگونه است.

ماندگاری لیزر معمولا بسته به شرایط هر فردی متفاوت است. در افراد مختلف ماندگاری لیزر به شرایط بیمار، هورمون ها، میزان روابط زناشویی ورزش ژنتیک شراطی زندگی فرد بستگی دارد و ماندگاری لیزر متفاوت خواهد بود.

معمولا بین 6 ماه تا یکسال لیزر جوانسازی ماندگاری دارد. بعد از آن اگر احساس کردید علائم دوباره برمیگردد می توانید به متخصص زنان مراجعه کرده و یک تا دو جلسه مجدد برای شما لیزر انجام می گیرد و دوباره به حالت نرمال بازمی گردید.

آیا لیزر واژن دردناک است ؟

کاری که در داخل لوله واژن انجام می گیرد اصلا دردناک نیست و اصلا نیازی به بی حسی نیست اما زمانی که وارد ورودی واژن میشیم و قسمت بیرونی تناسلی هست اعصاب حسی خیلی بالاتر است و می تواند باعث احساس درد و ناراحتی کند به همن دلیل قبل از انجام لیزر واژن چه در قسمت بیرونی و چه در قسمت داخلی بی حسی با پماد های موضعی حدود نیم ساعت تا یکساعت انجام می شود و در قسمت بیرونی واژن باقی می ماند. سپس شسته می شود و فرد هیچگونه دردی حس نمی کند.

آیا لیزر واژن خطرناک است ؟

برای خیلی از افراد سوال است که آیا لیزر واژن خطر دارد؟ آیا میتواند باعث سوختگی شود یا به تخمدان ها آسیب برساند؟

لیزر اشعه ای است که  تنظیم شده است و فقط می تواند به لایه های سطحی نفوذ کند و فقط به مخاط و یک مقدار از زیر مخاط نفوذ دارد که میزان نفوذ در حد 3 تا 5 میلی متر بیشتر نیست. پس اصلا نیازی نیست که نگران این مسائل باشید. لیزر به هیچ عنوان نمی تواند به رحم، تخمدان و اندام های حیاتی بدن آسیب برساند و هیچ ضری برای شما ندارد.

چه قسمتهایی از ناحیه تناسلی را می توان لیزر جوانسازی انجام داد؟

جوانسازی واژن با لیزر به دو قسمت تقسیم می شود

قسمت واژینال ( لوله واژن)

قسمت بیرونی واژن (لبیامینور و لبیاماژور)

تاثیر لیزر جوانسازی چیست؟

سلولهای مرده این ناحیه با لیزر از بین می روند و جوانسازی انجام می شود این کار بر روی ناحیه کولیتوریس لبیامانورها، لبیاماژورها انجام می شود و به افزایش حس جنسی، بالا رفتن امکان ارضا شدن کمک می کند.

آیا بیمه هزینه جوانسازی واژن را می پردازد؟

روش های لیزر جوانسازی از نظر بیمه به عنوان روش های زیبایی در نظر گرفته می شود و شامل بیمه نمی شود. بیمه هیچ هزینه ای را بابت لیزر به شما پرداخت نمی کند و باید به طور آزاد لیزر را انجام دهید.

سوالات متداول

دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پلاسما تراپی واژن

پلاسما تراپی واژن

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تکنیک های جدیدی در حیطه جراحی زیبایی زنان وجود دارد که می تواند به رفع مشکلات زیبایی و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.