ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

آیا می دانید جراحی زیبایی زنان شامل چه جراحی هایی می شود؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل درمورد آن صحبت کنیم .

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

جراحی زیبایی زنان چیست؟

جراحی زیبایی زنان شامل جراحی قسمت بیرونی و جراحی داخل واژن است .جراحی زیبایی بیرونی سه قسمت دارد که شایع ترین قسمتی که در حال حاضر انجام می شود لابیاپلاستی ( کوچک کردن لبیای کوچک) است.

بعضی وقت ها جراحی  را روی لبیای بزرگ انجام می دهند و در بعضی مواقع در قسمتی بالایی اندام تناسلی که بافت ضخیمی روی آن را گرفته است صورت می گیرد. جراحی هایی که روی آن انجام می شود برداشتن بافت زخیم است و کوچک کردن کلیتوریس است .جراحی زیبایی واژینال جراحی هایی هستند که جهت تنگ کردن واژن انجام می دهند و سایز واژن را به حالت نرمال برمی گردانند.

جراح زیبایی زنان

جراح زیبایی زنان

تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی )

گشاد شدن واژن در خانم ها چند علت دارد که بیشترین علت آن عبارتند از :

 • زایمان طبیعی از مهم ترین علت گشاد شدن واژن در خانم ها است اما به طور کل بارداری حتی اگر به صورت زایمان سزارین انجام شود می تواند در خانم ها که زمینه ژنتیکی دارند و بافت واژنشان شل می شود باعث شلی واژن و گشاد شدن آن شود.
 • افزایش سن هم می تواند به تدریج در افرادی که زمینه ی ژنتیکی دارند باعث شلی واژن شود در این موارد جراحی پیشنهاد می شود .

علاوه بر جراحی لیزر هم در بعضی مواقع برای تنگ کردن واژن گفته شده است  ولی با توجه به این که بافت از دست رفته است و نیاز است جراحی شود وبافت های از دست رفته برداشته و مجدد دوخته شود بنابراین جراحی در زمینه واژن کمک کننده تر است .

اقدامات لازم بعد از تنگ کردن و سفت کردن واژن

عمل جراحی واژینال یک عمل دو ساعته است و حتماً باید در اتاق عمل باشد زیر بیهوشی عمومی یا بی حسی از کمر انجام شود.

 • بعد از عمل معمولاً بیمار یک شب در بیمارستان بستری می ماند سپس مرخص می شود .
 • تا ۴۰ روز بعد از عمل باید فعالیت سنگین انجام ندهد .
 • نزدیکی ممنوع است
 • بعد از ۴۰ روز میتوانید به فعالیت های عادی خود برگردید
 • با توجه به اینکه بافت واژن درچند ناحیه بخیه می خورد توصیه می شود تا چند ماه بعد از عمل بیمار از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین بیشتر از ۴ کیلوگرم اجتناب کند.

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی امروزه هم به روش جراحی و هم به صورت لیزر قابل انجام است هردو روش در صورتی که به دست جراحی متبحر که در این زمینه ها تجربه ی خوبی داشته باشند نتیجه ها یکسان است .

پس این که لیزر بهتر است یا جراحی فرقی ندارد و بستگی به صلاحدید جراح و تبحر جراح که در کدام روش تبحر بیشتری دارد عمل لابیاپلاستی حتماً باید در اتاق عمل (کلینیک یا بیمارستان) انجام شود . بیهوشی عمومی یا بی حسی کمر برای بیمار انجام می شود و نیازی نیست بعد از عمل بیمار یک شب بستری شود در واقع بعد از عمل بیمار می تواند به منزل بازگردد اما رعایت موارد زیر الزامی است.

 • لازم است که بیمار تا یک هفته استراحت داشته باشد
 • رانندگی نکند
 • زیاد به حالت ایستاده قرار نگیرد.
 • بعد از یک هفته می تواند به کارهای روزمره خود بازگردد .
 • تا ۴۰ روز ورزش سنگین و نزدیکی ممنوع است.

نتیجه جراحی زیبایی زنان

در صورتی که جراحی شما توسط متخصص زنان خوب و متبحر انجام شود نیازی نیست از این جراحی ترس و اضطراب داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

6 + 13 =