(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » جراحی زیبایی زنان » کربوکسی تراپی واژن
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

کربوکسی تراپی واژن

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

کربوکسی تراپی واژن

 

 

کربوکسی تراپی یک روش زیبایی است که حدود بیست و پنج سال پیش در اروپا جرقه شروع به استفاده از کربوکسی تراپی زده شد. از این نظر که در آن زمان آب های معدنی بود که از عمق زمین جوشانده می شد و در درون آن ها گازی بنام گاز دی اکسید کربن وجود داشت.

این آب ها همانند سونا و جکوزی می ماند و افرادی که از این آب های معدنی استفاده می کردند، مشاهده می شد که گرفتگی ها، دردها و زخم هایی که داشته اند پس از مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شد. طی تحقیقاتی مشخص شد، در صورتی که نواحی از بدن در معرض گاز موجود در این آب ها قرار بگیرد، سبب افزایش خونرسانی و در صورت وجود زخم سبب بهبود زخم ها می شود.

کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی واژن

پس مشاهده چنین نتایجی شروع به بررسی عللی که سبب ایجاد مکانیسم فیزیولوژیک شده است، پرداختند. در نهایت دریافتند گاز دی اکسید کربن را استخراج نمایند و در کپسول هایی جمع آوری کنند.

امروزه کپسول های گاز دی اکسید کربن را به دستگاه وصل کرده و برحسب درجه بندی هایی به اندازه مناسب به پوست و یا نواحی زیر پوست تزریق می شود. جالب است بدانید، گاز دی اکسید کربن بایستی از بدن دفع شود، لذا زمانی که وارد پوست می شود، مکانیسم های بدن برای دفع این گاز شروع به فعالیت نموده و همین امر سبب افزایش خونرسانی و افزایش اکسیژن رسانی بیشتر پوست می شود.

لازم است بدانید که اکسیژن می تواند سبب بهبود عروق خونی، بهبود سلول های پوستی و در نهایت موجب جوانسازی پوست می شود.

کاربرد کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در زمینه های مختلف بسیاری کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال: در زمینه های واژینال، جوانسازی پوست صورت، بهبود ترک ها یا استریاهای پوستی، سفید کردن ناحیه تناسی و ناحیه واژینال، رفع استریاهای ناشی از بارداری و کاهش وزن، همچنین سبب بهبود دردها، به خصوص دردهای مفصلی و دردهای عصبی، که به علت افزایش خونرسانی و عروق سازی آن ناحیه موجب بهبود می گردد.

از دیگر کاربردهای کربوکسی تراپی بهبود زخم پای دیابتی، رینود، بهبود مشکلات عروق خونرسانی، رفع آتروفی واژینال، بهبود کاهش حس و میل جنسی، بهبود خشکی واژن پس از یائسگی و زایمان، جوانسازی پوست ناحیه تناسلی و … می باشد.

البته لازم به ذکر است، کربوکسی تراپی را می توان همزمان با دیگر روش های زیبایی همچون لیزر استفاده نمود تا میزان اثرات آن بیشتر و بهتر گردد و نتیجه مطلوب تری حاصل شود.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زایمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

چگونگی استفاده از کربوکسی تراپی

در حقیقت نحوه استفاده از کربوکسی تراپی بدین صورت است که هر هفته و یا هر ده روز یکبار با توجه به وضعیت بیمار و ناحیه مورد نظر، همچنین صلاح دید جراح زیبایی زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش زیبایی گاز دی اکسید کربن به زیر پوست و یا داخل پوست تزریق می شود.

جالب است بدانید که، نبایست انتظار معجزه در هفته اول پس از تزریق داشت زیرا این روش زیبایی به آرامی اثر می گذارد و کمی زمان خواهد برد تا بدن نسبت به گاز دی اکسید کربن پاسخ دهد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

تعداد جلسات کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد، با توجه به نوع فعالیت درمان، ناحیه مورد تعداد جلسات متفاوت می باشد. کربوکسی تراپی به منظور سفید کردن ناحیه تناسلی و رفع استریاهای پوستی بین شش تا هشت جلسه و در مواردی دوازده جلسه به طول خواهد انجامید.

همچنین برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توان به منظور رفع استریاها همزمان از روش پلاسما تراپی استفاده نمود.

کلام آخر

در کربوکسی تراپی به دلیل آنکه از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود، یک روش بی عارضه است و هیچ گونه خطری فرد را تهدید نخواهد کرد.در نهایت بگوییم در صورتی که قصد دارید از روش زیبایی کربوکسی تراپی واژن استفاده نمایید، برای آگاهی بیشتر می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

(Visited 11,529 times, 1 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *