خانه » پرینورافی

پرینورافی

تنگ کردن مدخل واژن می تواند تاثیر زیادی در لذت جنسی بگذارد. مهمترین عاملی که سبب گشاد شدن این مدخل می شود، زایمان است اما عوامل دیگری مانند کاهش وزن، بارداری و غیره نیز در بروز این مشکل نقش دارند. اغلب بانوان از این بابت اظهار نارضایتی کرده و خواهان این هستند که اندازه آن را به شکل سابق برگردانند. این اقدام سبب می شود تا رابطه جنسی زوجین بهتر شده و اعتماد به نفس در حین مقاربت به زن برگردد. راه حلی مناسب و ایمن برای رفع گشادی واژن وجود دارد بنام پرینورافی. در این مقاله از سایت دکتر ثناگو بهترین متخصص زنان و زایمان تهران ، قصد داریم شما را با این عمل بیشتر آشنا کنیم.

 

پرینورافی - دکتر ثناگو

 

پرینورافی در تهران

عمل تنگ کردن واژن یکی از پر طرفدارترین انواع جراحی زیبایی زنان شمرده شده و بسیاری از بانوان پس از زایمان تصمیم می گیرند به واسطه این پروسه، مقاربت خود را با لذت بیشتری همراه کنند. قبل از هر چیز لازم است در مورد ناحیه پرینه کمی بیشتر آشنا شوید. این کلمه فرانسوی به معنای ورودی واژن و مقعد است. این قسمت از بدن به دلایلی نظیر زایمان، بالا رفتن سن، رابطه جنسی و غیره دستخوش تغییر شده و گشادتر از حد معمول می شود. این مساله بر کیفیت رابطه زناشویی زوجین تاثیر گذاشته و همین علتی مهم برای انجام عمل تنگ کردن واژن شمرده می شود.

عواملی که منجر به گشاد شدن پرینه می شوند عبارتند از :

 1. کهولت سن
 2. تغییر وزن
 3. زایمان
 4. عوامل ژنتیکی

عمل تنگی و ترمیم واژن در تهران چگونه انجام می شود؟

جراحی تنگ کردن واژن یا پرینورافی ، نوعی جراحی تهاجمی است. بنابراین نیاز است فرد را با بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی آماده نمود. انتخاب یکی از این دو روش بسته به این مساله است که این جراحی در مطب قابل انجام باشد یا در بیمارستان. دکتر زنان با پرسش در خصوص تاریخچه پزشکی و جسمی زن می تواند به سهولت تشخیص دهد کدام یک از این دو برای وی مناسب تر بوده و عوارضی به همراه نمی آورد. عمقی که طی عمل پرینورافی ترمیم و بازسازی می شود، در حدود ۲ تا ۳ میلی متر است. در واقع تمامی تغییرات در این پروسه در این عمق رخ داده و بهتر است بدانید که دیواره واژن هیچ تغییری نمی کند. دکتر زنان با برشی ظریف قادر است لبه های این ناحیه را به هم نزدیک نموده تا تنگ تر شود. برش ایجاد شده به شکل V بوده و ماهیچه های اطراف نیز در حین این پروسیجر سفت می شوند.

مدت زمان پرینورافی در تهران چقدر است؟

این پروسه زمانبر نیست و هر چه میزان گشادی واژن کمتر باشد، مدت زمان آن کوتاه تر می شود. اما در نهایت ممکن است دکتر زنان نیازمند حدود یک ساعت زمان باشد تا بتواند پروسه را به اتمام برساند.

تاثیر پرینورافی بر رضایت جنسی

غریزه جنسی یکی از غرایز اولیه و فطری انسان ها می باشد و می تواند زندگی فردی و اجتماعی شخص را تحت تاثیر خود قرار دهد و رابطه جنسی را می توان نوعی از نیاز های فیزیولوژیک بدن انسان دانست. پس از انجام روابط جنسی مکرر و زایمان های متعدد به مرور زمان مجرای واژن دچار گشادی و اتساع بیش از اندازه شده و تغییر اندازه خواهد داد. تغییرات به وجود آمده و گشادی آن باعث عدم لذت شریک جنسی و حتی خود فرد در زمان انجام رابطه جنسی می شود. برای حل این مسئله و بهبود وضعیت از جراحی های تنگ کردن واژن کمک گرفت.

آیا پرینورافی درد دارد ؟

درد در نواحی جراحی شده ، بسیار طبیعی خواهد بود چرا که درد یک نوع واکنش طبیعی بدن در مقابل تغییرات وارده می باشد. اما این درد بعد از گذشت مدت زمانی باید کاهش یابد و محل زخم بهبود یابد. برای کنترل شدت درد در برخی از افراد که تحمل احساس درد را ندارند ، پزشکان مسکن هایی را تجویز خواهند کرد که نیاز است آن ها را پیش از شروع درد مصرف کرد تا به مدیرت عوارض کمک نماید. در جریان جراحی نیز به دلیل استفاده از بی حسی موضعی بیمار درد و یا سوزشی را احساس نخواهد کرد. بنابراین کسانی که از درد به وجود آمده بعد از عمل پرینورافی می ترسند یا آستانه تحمل درد پایینی در برابر درد دارند ، می توانند بدون نگرانی و دغدغه برای انجام این پروسه اقدام کنند.
لازم به ذکر است در صورت داشتن هر گونه سوال ، ترس یا نگرانی همه را با پزشک خود عنوان کنید تا وی هم با وضعیت شما آشنایی بیشتری پیدا کند و هم راهنمایی های لازم را داشته باشد.

افراد با چه علائمی به دکتر زنان برای عمل پرینورافی مراجعه می کنند؟

با این که این عمل جزو جراحی زیبایی به شمار می رود اما طبیعتا همه چیز به زیباتر شدن واژن بر نمی گردد بلکه ممکن است در ارگان های اندام تناسلی زن تغییراتی ایجاد شود که منجر به ناراحتی و حسی ناراحت کننده شود. این مشکلات را به طور خلاصه در ادامه عنوان کرده ایم:

 1. ابتلا به عفونت های مکرر در پی گشاد بودن دهانه واژن
 2. دیر رسیدن به ارگاسم یا به عبارتی ارگاسم سخت
 3. درد در حین برقراری رابطه جنسی
 4. تکرر ادرار یا بی اختیاری
 5. عدم لذت از مقاربت

با این وجود سوال این جاست که چه افرادی بیشتر متقاضی جراحی تنگ کردن واژن در تهران هستند؟

طبیعی است افرادی که دچار مشکلات بالا هستند درصدد رفع آن بر آمده و به دکتر زنان مراجعه می کنند. بدین منظور ابتدا ایشان با طرح سوالاتی از علائمی که در این بانوان ظهور کرده ، می توانند تشخیص دهند با جراحی پرینورافی در تهران یا دیگر شهر های ایران مشکلات آن ها مرتفع می شود یا خیر. اگر زایمان طبیعی بیشتر از یکبار داشته اید یا در حین زایمان بخش پرینه به خوبی بخیه نشده باشد احتمال اینکه دچار گشادی و شل شدن عضلات این ناحیه شوید زیاد است. با عمل تنگ کردن واژن به طور کامل ناحیه پرینه تغییر کرده و اندازه آن به حد نرمال و مطلوب می رسد. پس از عمل نیز رابطه جنسی شما با شریک زندگیتان بهبود می یابد.

 

 

انتظارات از عمل پرینورافی تهران

سوال این است که می توان انتظار داشت تنگی واژن برای چند سال باقی بماند؟ این پروسیجر بهترین درمان برای شل شدن و افتادگی بافت ماهیچه ای واژن به حساب آمده و در سال های اخیر بانوان زیادی این جراحی را انجام داده اند و از نتیجه آن رضایت دارند. با این حال سوال مهم این است که نتیجه ماندگار است یا باید مجددا آن را تکرار نمود؟ احتمالا اگر به جراح زنان مراجعه نمایید ایشان در مورد سوابق بارداری و زایمان های شما از شما سوالاتی می پرسند تا علت گشاد شدن دهانه واژن تا حدودی مشخص شود. در صورتی که تجربه حاملگی نداشته اید ممکن است به شما پیشنهاد شود تا پرینورافی در را پس از بارداری به و توسط بهترین دکتر زنان تهران به انجام برسانید چرا که برشی ظریف در ناحیه پرینه برای خروج نوزاد ایجاد می شود بنابراین همین مساله بر گشاد شدن آن دخالت دارد و نیاز به تکرار عمل نیاز شود. از سویی دیگر امکان اینکه بر اثر بارداری، فشاری بر اثر وزن جنین منجر به شل شدن واژن شود وجود دارد. از سویی دیگر اگر در زمانی هستید که رژیم غذایی سنگینی را برای رسیدن به اندام دلخواهتان رعایت می کنید بهتر است پرینورافی را به زمانی دیگر موکول کنید تا نتیجه آن پس از عمل تثبیت شود. جمع بندی این است که اگر مواردی نظیر بارداری، زایمان، کاهش وزن زیاد بعد از تنگ کردن واژن رخ ندهند، می توانید انتظار داشته باشید که نتیجه آن برای سال های متمادی باقی می ماند.

نکته : رعایت مراقبت هایی که از سوی بهترین پزشک زنان در تهران در طول دوره نقاهت به شما توصیه می شوند بسیار موثر بوده و می توانند بر ماندگاری آن دخیل باشند.

بعد از عمل پرینورافی چگونه از خود مراقبت کنیم؟

هر چند برخی نکات برای همه یکسان هستند اما توصیه دکتر زنان که نزد ایشان عمل تنگ کردن واژن را انجام داده اید را مو به مو رعایت کنید تا راه رسیدن به نتیجه ای ایده آل برایتان هموارتر شود. این دستورالعمل ها دقیقا سفارشی بوده و منطبق با شرایط جسمانی شما گفته می شوند. بعضی از نکات یکسان شامل موارد زیر می شوند:

 • شستشو

پس از هربار استفاده از سرویس بهداشتی یا استحمام کردن، موضع را کاملا با حوله ای تمیز خشک کنید. این کار کمک می کند تا از بروز عفونت یا قارچ در موضع جلوگیری شود. با این که برش ایجاد شده بسیار محدود است با این حال رطوبت ، موضع را مستعد عفونت می نماید. در خصوص زمان دقیق استحمام و شستشوی ناحیه تناسلی خود از دکتر زنان مشورت بگیرید.

 • مقاربت

برای دستیابی به نتیجه ای عاری از عوارض ناخواسته از پرینورافی در تهران ، رابطه جنسی از 6 الی 8 هفته ممنوعیت دارد. البته نمی توان به طور قطعی طول این مدت را اعلام نمود زیرا شرایط بدنی و سیستم ایمنی هر کس با دیگری متفاوت است همین امر می تواند منجر به متغییر شدن دوره نقاهت شود.

 • فعالیت

ورزش و فعالیت های بدنی خود را که باعث کشیده شدن پاها می شوند محدود کنید. ممکن است با این کار بخیه ها به خوبی جوش نخورند و طول درمان شما افزایش یابد.

 • تغذیه مناسب

رژیم غذایی بعد از عمل چه درمانی چه زیبایی، از اهمیت زیادی برخوردار است. با گنجاندن مقادیر مناسب منابع غذایی نظیر ویتامین، پروتئین و غیره بدنتان را تقویت کنید.

مزایای عمل پرینورافی

پرینورافی به بازیابی تنگی دهانه واژن و درمان آسیب های وارده به پرینه کمک می کند. مزایای دیگر این پروسیجر شامل موارد زیر می باشد:

 • بهبود سطح رضایت از مقاربت
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • بازگشتن واژن به اندازه خود قبل از زایمان
 • رفع بافت اسکار
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان بدشکلی یا ناهنجاری های ظاهری

علاوه بر موارد فوق، پرینورافی می تواند در درمان مشکلاتی از قبیل موارد زیر نیز موثر واقع شود:

 • واژینوسموس ( انقباضات واژنی غیر ارادی در طول رابطه جنسی)
 • دیسپارونی ( احساس درد در طول مقاربت)
 • استنوزیس واژنی (Vaginal stenosis) یا باریک شدن واژن اغلب در اثر درمان سرطان
 • زگیل های تناسلی
 • عفونت برگشتی واژن

 

مزایای پرینورافی - دکتر ثناگو

 

عوارض تنگ کردن واژن

تنگ کردن شعاع دایره عوارض بعد از هر عمل تا حد بسیار زیادی به مهارت جراح در اجرای پروسیجر و نیز اجرای موبه موی دستورات توصیه شده توسط جراح در فازهای اقدامات قبل و بعد از عمل وابسته است. اگر دوست دارید جراحی پرینورافی شما در یک مسیر هموار با حداقل عوارض قرار گیرد لازم است در مرحله انتخاب جراح، وسواس لازم را به خرج دهید. برخی از عوارض احتمالی این جراحی که با سپردن فرایند به دست یک جراح ماهر، می توان از آنها پیشگیری به عمل آورد شامل موارد زیر می باشد:

 • تنگ شدن بیش از حد دهانه واژن
 • شکل گیری یک بخش کیسه مانند در دهانه واژن
 • احساس درد و سوزش در طول رابطه جنسی و بعد از آن
 • بدشکلی ظاهری اندام
 • خونریزی و باز شدن بخیه ها

ماندگاری فرایند پرینورافی چقدر است؟

نتیجه به دست آمده از این پروسیجر درمان در صورت دنبال کردن یک سبک زندگی درست بعد از عمل علیرغم سپری شدن فرایند طبیعی بالا رفتن سن، می تواند در حفظ دائمی نتیجه به دست آمده از این فرایند، موثر واقع شود. ولی اگر بعد از جراحی، بدن در معرض سناریوهایی از قبیل بارداری و زایمان قرار گیرد بالطبع می توان انتظار داشت که نتیجه درمان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به این ترتیب توصیه می شود اگر قصد دارید از مزایای این پروسیجر بهره مند شوید بمنظور کمک به ماندگاری نتیجه حاصله، اجرای آن را به بعد از بارداری و زایمان خود موکول کنید.

هزینه عمل پرینورافی در تهران

قیمت جراحی پرینه در تهران بر حسب پیچیدگی دامنه اصلاحات مورد نیاز، در دامنه متنوعی قرار دارد. فاکتورهایی از این قبیل اینکه جراح اجرا کننده فرایند از چه سطحی از شهرت و مهارت برخوردار است یا قرار است جراحی در کدام مرکز درمان واقع در کدام منطقه جغرافیایی انجام شود و اینکه آیا به همراه این جراحی، فرایند های زیبایی یا درمانی دیگری نیز انجام خواهد گرفت یا خیر و برخی فاکتورهای ریز و درشت دیگر، هزینه نهایی پرینورافی در تهران را تحت تاثیر قرار می دهد. نهایتاً برای اینکه بیمار بتوانید در خصوص هزینه این روند کسب اطلاعات معتبر کنید، شرکت در جلسه مشاوره برای انجام معاینات لازم توسط پزشک و تعیین هزینه نهایی درمان الزامی است.

نتیجه گیری

عمل پرینورافی در تهران در دسته بندی جراحی زیبایی زنان قرار گرفته و اما برخی عوارضی که گشادی واژن برای فرد بوجود می آورند ، بر کیفیت زندگی زناشویی تاثیر می گذارد بنابراین می تواند درمانی برای این عوارض شمرده شود. برای این عمل حساس، در انتخاب جراح زنان دقت و ریزبینی زیادی داشته باشید تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود.

دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

اگر به تازگی زایمان انجام داده اید و یا به دلیل کاهش وزن، اندام های شما دچار تغییر شده اند، حتما با جستجو در اینترنت و پرس...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

همانطور که می دانید انجام عمل لابیاپلاستی با هدف بهبود ظاهر لابیا و ایجاد تقارن در اندازه و فرم آنها از سوی جراح زیبایی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *