(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » همه چیز در مورد سفید کردن واژن
مدت زمان مطالعه 12 دقیقه

همه چیز در مورد سفید کردن واژن

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 12 دقیقه

یکی از مواردی که سبب مراجعه به جراح زیبایی زنان می شود نارضایتی از رنگ ناحیه تناسلی می باشد، زیرا تیرگی این ناحیه موجب کاهش اعتماد به نفس و تاثیر منفی در روابط زناشویی افراد می گذارد، اما باید گفت امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تیرگی ناحیه تناسلی به راحتی قابل درمان است و افراد می توانند بدون هیچ نوع استرسی به درمان زیبایی ناحیه تناسلی خود بپردازند.

شایان ذکر است، ناحیه تناسلی به دو قسمت داخلی و بیرونی تقسیم بندی می شود. یک غلط مصطلح در بین جوامع امروزی این است که ناحیه تناسلی را به اشتباه واژن می نامند.

دلایل تیرگی ناحیه تناسلی

دلایل مختلفی وجود دارد که سبب تیرگی ناحیه تناسلی می گردد. بایستی توجه داشته باشید در نژاد ایرانی تیرگی ناحیه تناسلی تا حدودی وجود دارد و به دلیل افزایش ملانین که در پوست این معضل بیشتر خواهد بود و در تمامی نژادها تیرگی ناحیه تناسلی وجود خواهد داشت ولی در نژادهای سفید پوست کمتر است و در نژاد ایرانی به دلیل داشتن یک پوست معمولی وجود تیرگی طبیعی است و نبایست بسیار حساس بود.

اما گاهی اوقات تیرگی این ناحیه به دلایل مختلفی بیشتر خواهد بود و به پزشک مراجعه می کند و گاهی به منظور دلایل دیگر به پزشک مراجعه نموده و با دقت بالایی پزشکان این مشکل تشخیص داده می شود

همه چیز در مورد سفید کردن واژن

چه عواملی باعث می شود تا این ناحیه از حالت طبیعی تیره تر شود؟

مهمترین عامل اصطحکاک است، زنانی که مبتلا به اضافه وزن هستند، به مرور زمان براثر ساییدگی پوست بر یکدیگر باعث تیرگی این ناحیه می گردد. همچنین اگر لیزر موی زائد به خصوص اگر دستگاه تنظیم دوز نشود می تواند سبب سوختگی و تیرگی این ناحیه شود.

بعضی اوقات علت مشخص نیست و می تواند به دلیل ژنتیک و با گذشت زمان اتفاق افتد. به هر حال در صورت وجود تیرگی زمانی که بیمار برای درمان به متخصص زنان مراجعه می نمایید بایستی بهترین درمان صورت گردد.

قاعدتا قبل ازاینکه بیمار به پزشک مراجعه نمایید احتمال دارد روش های مختلف گیاهی و کرم های سفید کننده استفاده نمایند که گاهی اثر گذار بوده و این میزان تاثیر بسته به پوست فرد خواهد بود. ولی پیشنهاد می شود ابتدا علت اصلی بیماری مشخص شود و اگر بیماری اضافه وزن دارد هر چقدر تیرگی با روش های مختلف برطرف شود، مجدد تیرگی پس از مدتی بر می گردد لذا بهتر است در ابتدا علت زمینه ای درمان شود.

چاق، ابتلا به بیماری تنبلی تخمدان از عوامل تیرگی ناحیه تناسلی می باشد که این تیرگی می تواند به دلیل اختلال هورمونی پیش آید لذا بهتر است تحت درمان باشید تا علل هورمون را تنظیم نمایید سپس شروع به درمان نمایید.

آمادگی های قبل از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی

یکی از سوالات رایج این است که آیا درد دارد، به هر حال مقداری سوزش مختصر و اشعه لیزر حس می شود و فرد آن را حس می کند پس بهتر است قبل از لیزر با استفاده از پمادهای موضعی بی حسی روی ناحیه مورد انجام شود و معمولا حدود بیست تا سی دقیقه پماد ها بر روی آن منطقه باقی می ماند و پس از این زمان بایستی ناحیه مورد نظر کاملا شست و شو شود و خشک شود و سپس لیزر زیبایی زنان انجام شود.

به طور معمول حین لیزر احساس سوزش و درد نخواهید داشت ولی پس از لیزر مقداری سوزش شروع می شود که این عامل معمولا پس از اتمام لیزر توسط پمادها، کیسه یخ، مسکن و شیاف برطرف می گردد.

فرد پس از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی می تواند به محل سکونت خود بازگردد و نیازی به بستری و دوران نقاهت خاصی نخواهد بود.

تنها کافی است که ماهانه یا هر یک ماه و نیم یکبار لیزر روشن سازی انجام شود و معمولا پس از سه جلسه نیازی به لیزر نخواهد بود و بایستی نتیجه ارزیابی شود تا در صورت نیاز روش درمانی دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

لیزر-روشن-سازی-ناحیه-تناسلیروش های درمان تیرگی ناحیه تناسلی

روش های مختلفی برای درمان و رفع تیرگی ناحیه تناسلی وجود دارد که بهترین درمانی که می توان توصیه نمود؛ لیزر می باشد. انواع مختلف لیزر می تواند کمک نمایید، لیزر به دلیل آنکه طول موج اشعه به صورتی است که از قسمت سطحی پوست نفوذ می کند و به لایه زیرین می رسد، می تواند در کنترل سطح ملانین پوست خیلی کمک کننده باشد. البته بهترین درمان با لیزر وقتی است که کسی که دارد با دستگاه کار می کند بتواند درجات دستگاه را تنظیم کند. به دلیل آنکه اگر لیزر با درجه بالا انجام شود، لیزر پوست شما را می سوزاند و مشکل فرد دوچندان می شود.

درست است که لیزر یک روش درمانی مناسب است ولی بایستی توسط کسی که بتواند آن را تنظیم کند، انجام شود. اگر لیزر بدون تنظیم استفاده شود مشکلات فرد را دو برابر خواهد نمود.

دستگاه لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا یک دستگاه کاملا تنظیم شده است که البته نیاز به تنظیمات دیگری برای پوست خواهد داشت. تنظیمات درجات لیزر بسته به تعداد جلسات درمانی بایستی متفاوت باشد تا سوختگی ایجاد نشود. مدت زمان انجام سفید سازی ناحیه تناسلی با لیزر مونالیزا از پانزده دقیقه تا سی دقیقه در نواحی مختلف بدن متفاوت خواهد بود.

نکته ای بسیار مهم این است که بایستی انتظار واقع بینانه داشته باشید و با لیزر تا حدودی می توان ملانین پوست را کنترل نمود، تا حدی که سوختگی ایجاد نشود و پوست تحریک نگردد. پس بایستی واقع بینانه نگاه کنید پوست حدود دو تا سه درجه روشن می شود و هیچ وقت یک پوست بسیار شفاف و صاف نخواهد بود.

و با دانستن این موضوع اثرات را خیلی بهتر می بینید و از نتیجه راضی خواهید بود. گاهی اوقات که بافت خیلی تیره است در کنار لیزر از روش های کمک کننده دیگری استفاده نمایید. یکی از روش های کمک کننده استفاده از محلول های خاص می باشد که قبل از لیزر استفاده می شود و یک عامل موثر در سفید سازی ناحیه تناسلی خواهد بود.

کرم های روشن کننده

استفاده از کرم های پوستی روشن کننده پوست به تنهایی موثر نخواهد بود ولی در فواصل جلسات لیزر به استفاده از کرم های ترمیم کننده، روشن کننده و محلول های به بیماران توصیه می شود که حدود یک تا دو هفته پس از لیزر استفاده نمایند و تمامی این موارد با یکدیگر به صورت ترکیبی بتواند کمک نمایید تا تیرگی ناحیه تناسلی برطرف شده و سفید قابل قبولی ایجاد شود.

کربوکسی تراپی

روش دیگر کربوکسی تراپی واژن است که در فواصل جلسات لیزردرمانی استفاده می شود، به طور مثال در صورتی که قرار است فرد حدود یک تا یک و نیم ماه لیزر درمانی نمایید در فواصل جلسات کربوکسی تراپی انجام می گردد و زمانی که چند نوع روش درمانی به صورت همزمان با یکدیگر انجام می شود پوست با نتیجه مطلوبی همراه خواهد بود.

تعداد جلسات سفید کردن واژن

به طور معمول تعداد جلسات لیزر سفید کردن ناحیه تناسلی بیش از سه جلسه پیشنهاد نمی شود، در مواردی گاهی ممکن است پیشنهاد شود که تعداد جلسات درمانی بیشتر باشد که در چنین زمان های فواصل درمانی طولانی تر خواهد بود.

زمانی که دو تا سه بار لیزر انجام می شود، پوست حساس شده و منجر به خشکی پوست می گردد که این مشکل با کرم های موضعی برطرف می شود و برای همین بیش از سه جلسه توصیه نمی گردد و در نهایت به بیمار پیشنهاد می شود حدود دو و نیم ماه دیگر بهتر است یک جلسه لیزردرمانی دیگر داشته باشد.

به دلیل اینکه ژنتیک بدن را نمی توان تغییر داد و تنها با لیزر می توان پوست را دو تا سه درجه سفید کنیم ولی انتظار یک پوست فوق العاده روشن و معجزه را نباید از لیزر داشت. لیزر در حد دو تا سه درجه موجب روشن شدن پوست می شود، که آن هم بسته به نوع پوست متفاوت می باشد. برخی از پوست با انجام لیزر روشن تر شده و برخی دیگر از پوست ها مقاوم تر اند و توصیه می شود تا سه جلسه درمان را حتما کامل کنید.

لازم به ذکر است، در جلسه اول ممکن است بیمار احساس کند که پوست کمی تیره تر است و این تنها به دلیل این است که لیزر یک سوختگی سطحی را ایجاد می کند و سپس پوست تیره می ریزد و پوست زیرین تمیز و روشن تر خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است با توجه به برخی شرایط پزشک تصمیم بگیرد که انجام سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر پس از چند ماه مجدد تکرار شود.

ماندگاری سفید کردن واژن چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری سفید سازی ناحیه تناسلی براساس شرایط فرق می کند، زمانی که فردی چاقی در ناحیه پا دارد و راه رفتن موجب می شود تا آن ناحیه در معرض اصحطکاک باشد و اصطحکاک ممکن است باعث شود تا آن حالت بازگردد و معمولا بین شش ماه تا یکسال ماندگاری را برای بیمار توضیح می دهیم و پس از آن بیمار مجدد معاینه می شود. در صورتی که نیاز باشد تا مجدد این روش انجام شود، می توان یک جلسه دیگر آن را شارژ نمود.

آیا سفید کردن واژن با لیزر درد دارد؟

قبل از انجام لیزر درمانی پماد بی حسی بر روی پوست بیمار زده می شود، که حدود نیم ساعت بر روی پوست باقی می ماند و سپس شسته شده و کار لیزر انجام می شود. پماد بی حسی تقریبا پوست را بی حسی می کند، لذا در حین کار با لیزر فرد دردی نخواهد داشت. در صورتی که بیمار خیلی حساس باشد، ممکن است تنها مقداری شات لیزر را حس کند و این تنها در حد یک حس می باشد و مطلوب نیست و منجر به ایجاد درد نخواهد شد.

سفید-کردن-واژن-با-لیزرآیا سفید کردن لیزر عوارض دارد؟

لیزر به هر حال یک اشعه و تکنیک است و استفاده از این دستگاه باید توسط فردی انجام شود که با آن آشنا باشد و دستگاه خوبی در این زمینه به کار رود . در صورتی که لیزر درمانی توسط فرد مجرب و دستگاه خوب انجام شود بدون عارضه است ولی دیده شده سوختگی های با انجام کار ایجاد شده و ایجاد این عارضه می تواند ناشی از دستگاه نامناسب و تنظیمات نادرست و یا فردی است که این درمان را انجام می دهد، باشد.

لذا توصیه می شود برای انجام لیزر نزد فرد ماهر روید و تنها دستگاه مهم نیست بلکه فردی که این کار را انجام می دهد، موثر است. در صورتی که این دو مورد را رعایت کنیم و از آن مطمئن باشیم هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند و درمان است و حس خوبی را منتقل می کند.

آیا سفید کردن واژن موجب ایجاد مشکلات ناباروری می شود؟

سفید کردن واژن و تمامی فعالیت های لیزری که در ناحیه تناسلی انجام می شود، موجب ناباروری نمی گردد. زیرا میزان نفوذ اشعه لیزر بسیار پایین است و حداکثر تا زیر مخاط می رسد و تنها موجب تحریک سلول ها و بافت کلاژن سازی و موارد دیگر نمی شود و مشکلاتی نظیر: نازایی، کیست تخمدان، درد لگن، مشکلات تخمدان و … ایجاد نمی شود.

آیا لیزر روشن سازی واژن در دختران قابل انجام است؟

انجام لیزر روشن سازی واژن در دختران باکره بلامانع است و لیزر سفید سازی مشکلی برای تخمدان ها ایجاد نمی کند و سطح و عمق نفوذ لیزر بسیار کم بوده و تنها به پوست و زیر پوست نفوذ کرده و به اندام های داخلی، بافت بدن و تخمدان نفوذ نخواهد کرد و به همین منظور مشکل ساز نمی باشد.

انجام سفید کردن واژن در دوران بارداری امکان پذیر است؟

سفید کردن واژن با لیزر بدون عارضه بوده و در طول دوران بارداری نبایست از این روش درمانی استفاده نمود. تنها دلیل استفاده از لیزر درمانی در این دوران بدین دلیل است که هیچ گونه درمان اضافی در این زمان انجام نمی شود.

مدت زمان انجام روشن سازی واژن با لیزر پس از زایمان حدود شش ماه پس از بازگشت آناتومی بدن به حالت نرمال و ایجاد بالانس هورمونی قابل انجام است و شیردهی منعی برای انجام لیزر نخواهد بود.

به هر حال تیرگی در دوران بارداری در ناحیه تناسلی، خط روی شکم و ناف، چین های گردن و زیر بغل ایجاد می شود و درمان با لیزر پس از شش ماه قابل انجام است در نهایت می توانید از روش های همچون لیزر، کربوکسی تراپی، دارویی و موضعی استفاده نمایید.

مراقبت های بعد از سفید کردن ناحیه تناسلی

دوران نقاهت خاصی نخواهد داشت و پس از لیزر استفاده از کمپرس یخ و پماد های موضعی به منظور رفع سوزش توصیه می شود و در دوهفته اول از پمادهای موضعی در روز یک تا دو بار استفاده نمایید. همچنین داشتن روابط جنسی برای فرد بلامانع خواهد بود.

نکته ای جالب که لازم است بدانید پس از لیزر درمانی جهت روشن سازی ناحیه تناسلی در یک ماه اول تیرگی تشدید می شود که این به دلیل اثر شروع لیزر روی پوست است و این حالت قابل بازگشت خواهد بود و نبایست نگران شوید.

هزینه سفید کردن واژن

هزینه های درمانی با توجه به دستگاه لیزر، تعداد جلسات درمان، دستمزد پزشک و بازدهی دستگاه متفاوت خواهد بود. گاهی ممکن است به افراد هزینه های بسیار پایینی پیشنهاد شود برای قیمت های ارزان توسط هر فردی درمان نشوید. لیزر در صورتی که توسط فرد متخصص انجام نشود می تواند اثرات مخربی را در پی داشته باشد.

لذا دستگاه بایستی تنظیم شود و یک عامل موثر دیگر متخصصی است که این درمان را انجام می دهد زیرا هر ناحیه ممکن است به درجات متعددی نیاز داشته باشد و میزان درجه به جلسه و فواصل درمان بستگی خواهد داشت و فردی که این درمان را انجام می دهد بسیار مهم است که تجربه آن در چه حدی باشد و بر همین اساس میزان هزینه ها متفاوت است.

لذا بهتر است با آگاهی کامل و جستجو فراوان متخصص زنان خود را انتخاب نمایید تا بهترین نتیجه را از هزینه و زمانی که صرف می نمایید داشته باشید.

کلام آخر

پس از اتمام درمان پوست فرد دو تا سه درجه روشن می شود و در صورتی علت زمینه ای را برطرف نموده باشید این روشن سازی حفظ خواهد شد و در صورتی که پس از چند سال متوجه تا حدودی تیرگی این ناحیه شده باشید می توانید یک تا دو جلسه به منظور جلسات نگهدارنده سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر بپردازید تا این روشن سازی برای فرد ثابت نگه داشته شود.

در صورتی که تمایل دارید سفید سازی واژن را انجام دهید اما در مورد روش درمان مردد هستید بهتر است قبل از اقدام و استفاده از هر روشی ابتدا با یک جراح متبحر مشورت نمایید. جهت تکمیل اطلاعات عمومی خود در خصوص این مطلب می توانید به مقاله سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر مراجعه نمایید.

(Visited 37,976 times, 30 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۴ دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر هزینه سفید کردن واژن با لیزر چقدر میشه ؟ و اینکه کسی که عفونت داشته باشه بهتر که ابتدا درمان بشه بعد لیزر سفید سازی انجام بده یا اینکه ارتباطی با یکدیگه ندارند؟

  پاسخ
  • سلام هزینه درمان سفید کردن واژن بسته به شدت تیرگی ناحیه تناسلی و تعداد جلسات درمان متفاوت می باشد. لذا قبل از معاینه نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . عفونت حتما باید درمان شود و این بیماری ارتباطی با لیز سفید سازی ناحیه تناسلی نمی باشد. برای آگاهی بیشتر می توانید به صفحه عفونت واژن
   مراجعه نمایید.

   پاسخ
 2. سلام
  من از کرم های سفید کننده استفاده کردم ولی اصلا اثری نداشته و الان خیلی از این که ناحیه تناسلیم و کشاله رانم تیره هست ناراحتم خواستم بپرسم برای من لیزر جواب میده و چند جلسه نیاز به لیزر هست ؟

  پاسخ
  • سلام
   در ابتدا بایستی معاینه شوید تا مشخص شود که میزان تیرگی در چه حدی می باشد سپس مشخص گردد تا لیزر همراه با سایر درمان ها موثر است یا به تنهای می تواند تاثیر گذار باشد. لذا روش های درمانی در این مورد بسیار زیاد است ولی تا قبل از معاینه و بررسی های دقیق نمی توان روش دقیقی را مشخص نمود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *