(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » جراحی زیبایی زنان » لابیاپلاستی با لیزر
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

لابیاپلاستی با لیزر

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی زنان که بر روی ناحیه تناسلی خارجی انجام می شود عمل لابیاپلاستی است. عمل لابیاپلاستی در میان جراحی های زیبایی زنان بیشترین خواهان را دارد. زیبایی ناحیه تناسلی نه تنها موجب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود بلکه بر روی روابط زناشویی افراد هم تاثیر گذار خواهد بود.

آناتومی ناحیه تناسلی به صورتی است که لب های کوچک توسط لب های بزرگ پوشیده می شود. البته فرم ناحیه تناسلی بسته به نژاد، ژنتیک، سن، زایمان، کاهش و افزایش وزن های زیاد، تحریکات انجام شده توسط خود فرد و دوره بلوغ متفاوت خواهد بود.

چه افرادی می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند ؟

افرادی که لب های کوچک بزرگی دارند و در زمان انجام فعالیت های ورزشی، پوشیدن لباس های جذب و برقر اری رابطه جنسی اذیت می شوند این افراد کاندید مناسبی برای عمل لابیاپلاستی می باشند.

لابیاپلاستی با لیزر
لابیاپلاستی با لیزر

روش های جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به روش های متعددی انجام می شود که این روش های عبارت است از: جراحی سنتی و لابیاپلاستی با لیزر می باشد، که نوع تکنیک جراحی با توجه به آناتومی، سایز، ضخامت و شکل ظاهری ناحیه تناسلی برای فرد انجام می گردد.

عمل لابیاپلاستی به روش سنتی

با توجه به پیشرفت های بسیار در زمینه علم  پزشکی زنان هنوز هم جراحی سنتی جز یکی از شایعترین جراحی های زیبایی زنان است که مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا عمل لابیاپلاستی به روش سنتی در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی طی یک ساعت زمان انجام می شود.

لابیاپلاستی با لیزر

با وجود تمام پیشرفت های پزشکی لابیاپلاستی با لیزر جز پرطرفدارترین جراحی ها به شمار می آید. دلیل تمایل و خواهان این نوع جراحی ها به دلیل کم تهاجمی بودن آن هاست. معمولا لابیاپلاستی با لیزر در مطب با بی حسی موضعی قابل انجام است.

به همین منظور بیمار عوارض بیهوشی جراحی را نخواهد  داشت. در عمل لابیاپلاستی با لیزر جراحی برای فرد سبک تر بوده و کمتر به بخیه نیاز خواهد داشت.

شایان ذکر است، تکنیک به کارگرفته شده کاملا بسته به تبحر جراح زیبایی زنان در نتیجه جراحی تاثیر گذار خواهد بود. سعی نمایید در انتخاب جراح خود دقت لازم را داشته باشید تا از بروز عوارض ناشی از جراحی و به کار گرفتن دستگاه های غیر استاندارد پیشگیری نمایید.

 

عوارض لابیاپلاستی با لیزر

عمل لابیاپلاستی با لیزر در صورتی که به درستی و توسط جراحی زیبایی زنان متبحر انجام گردد هیچ گونه عارضه ای را برای فرد به همراه نخواهد داشت. اما برخی از افراد از اینکه بر روی ناحیه کلیتوریس آن ها تاثیر منفی بگذارد می ترسند، به همین خاطر باید گفت عمل لابیاپلاستی هیچ گونه تاثیری بر روی این ناحیه نخواهد گذاشت.

مراقبت های قبل از عمل لابیاپلاستی با لیزر

بهتر است ابتدا فرد مورد معاینه و بررسی جراح زیبایی زنان قرار گیرد و در صورت مشاهده هر گونه بیماری اعم از: عفونت، زگیل تناسلی، تبخال و خونریزی های غیز طبیعی لازم است ابتدا به درمان این بیماری ها پرداخته سپس در صورت صحت کامل می تواند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد. همچنین قبل از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام آزمایشات و تست پاپ اسمیر برای زنان متاهل ضروری است.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر

مراقب های عمل لابیاپلاستی با توجه به نوع تکنیک به کار رفته متفاوت خواهد بود. لذا در صورتی که افراد پس از انجام این روش جراحی مراقبت های پزشکی را رعایت نمایید دوران بهتری را سپری خواهند نمود.

حال مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزر کدامند:

فرد بایستی سعی نماید پس از انجام جراحی هیچ گونه فشار جسمی وارد نیاورد.

سعی نماید به مدت یک هفته استراحت کند و از انجام فعالیت های روزمره اجتناب ورزد.

پس از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر بهتر است فرد به مدت دو روز از کمپرس سرد استفاده نماید.

برقراری رابطه جنسی و انجام فعالیت های ورزشی بهتر است پس از یک ماه انجام شود و قبل از این زمان از انجام این نوع فعالیت ها اجتناب ورزید.

کلام آخر

عمل لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش های جراحی کم تهاجم می باشد که هیچ گونه عارضه ای را برای فرد به دنبال نخواهد داشت. تنها لازم است قبل از انجام این عمل زیبایی در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا زا بروز عوارض ناشی از جراحی و تکنیک نادرست و همچنین استفاده از دستگاه لیزر غیر استاندارد بکاهید.

(Visited 1,960 times, 1 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *