(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » جراحی زیبایی زنان » لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

جراحی های زیبایی زنان بسیار مبحث گسترده ای می باشد و نوع جراحی بسته به شرایط فرد و مشکلاتی که دارد متفاوت می باشد، که یکی از این اعمال جراحی لابیاپلاستی می باشد. انجام جراحی لابیاپلاستی علاقمندان بسیار زیادی دارد، زیرا این ناحیه تاثیر بسزایی در روابط جنسی افراد می گذارد و سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.

روش های جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به دو صورت لیزر و جراحی قابل انجام است، که انتخاب روش جراحی با توجه به شرایط فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان تعیین می گردد.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی با لیزر و مزیت های آن

لابیاپلاستی با لیزر با انواع دستگاه های لیزر به صورت سرپایی قابل انجام است. در صورتی که میزان تغییرات این جراحی زیبایی واژن زیاد نباشد می توان این جراحی را با استفاده از دستگاه های لیزر در مطب انجام داد.

لابیاپلاستی با لیزر مزیت های بسیاری دارد بدین صورت که نیازی به بستری شدن و اتاق عمل نخواهد بود. لذا جراحی لابیاپلاستی با لیزر را می توان در مطب جراح زیبایی زنان انجام داد.

اما در صورتی که جراحی وسیع تر باشد می توان به صورت همزمان با سایر اعمال جراحی زیبایی زنان در اتاق عمل انجام داد.

از دیگر مزیت های لابیاپلاستی با لیزر بدین صورت است که هزینه کمتری خواهد داشت و بسیاری از افراد می پرسند آیا این روش دردناک است، در صورتی که بدانید این روش زیبایی کاملا بدون درد می باشد.

در طول لابیاپلاستی با لیزر بی حسی ناحیه تناسلی ابتدا با استفاده از پماد های موضعی انجام می گردد و پس از گذشت سی دقیقه جراح زیبایی زنان آمپول بی حسی موضعی را تزریق می نمایید تا ناحیه تناسلی به صورت کامل بی حس شود.

در نهایت لابیاپلاستی با لیزر حدود شصت دقیقه به طول می انجامد و در این زمان فرد هیچگونه احساس درد و ناراحتی نخواهد داشت، اما پس از اتمام لیزر زیبایی زنان برخی افراد ممکن است احساس سوزش داشته باشند که این یک امر طبیعی است و قابل تحمل خواهد بود.

همچنین در چنین شرایطی فرد می تواند با مشورت پزشک و استفاده از پمادها، مسکن های خوراکی و یا شیاف از احساس سوزش ناحیه تناسلی بکاهد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر بدون خونریزی انجام می گردد، زیرا لیزر این قابلیت را دارد که در همان لحظه ای که بافت ناحیه تناسلی را برش می دهد، عروق خونی را می بندد و همین امر موجب می شود تا خونریزی بسیار کم باشد و اغلب در مواردی ممکن است خونابه های وجود داشته باشد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب توصیه ها و مراقبت های پس از لابیاپلاستی را فراموش نکنید زیرا این رعایت این توصیه ها تاثیر بسزایی در نتیجه درمان خواهد داشت.

جالب است بدانید که به هیچ عنوان اسکاری ناشی از لیزر باقی نخواهد ماند زیرا این روش زیبایی زنان بسیار ظریف است. البته آنچه بسیار اهیمت دارد این است که بافت ناحیه تناسلی به مدت یک تا دو ماه متورم خواهد بود و در این مدت نمی توان نسبت به شکل ظاهری ناحیه تناسلی قضاوت نمود و پس از این زمان و برطرف شدن تورم بافت ها می توان شکل نهایی را مشاهده نمود.

یکی از مهمترین توصیه ها به افرادی که تحت این روش از جراحی زیبایی زنان قرار می گیرند، این است که نبایست به مدت دو ماه رابطه جنسی داشته باشند زیرا این ناحیه بسیار حساس بوده و برقراری تماس جنسی می تواند منجر به فشار به بافت آن ناحیه و احساس در و ناراحتی شود.

جراحی لابیاپلاستی و مزیت آن

روش دیگر جراحی لابیاپلاستی با کمک تیغ جراحی در اتاق عمل و به روش سنتی انجام می گردد. این روش جراحی برای افرادی که لابیاهای بسیار بزرگ و چروکیده دارند مناسب می باشد.

در صورتی که نیاز باشد بافت زیادی از ناحیه تناسلی برداشته شود بهتر است جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد تا بیمار کاملا راحت و بدون استرس باشد.

دوره نقاهت این روش جراحی زیبایی زنان به نسبت لیزر طولانی تر خواهد بود و به دلیل آنکه با تیغ جراحی انجام می شود خونریزی در طول عمل امکان خواهد داشت.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

یکی از سوالات شایع که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته این است که یک کدام از این روش های لابیاپلاستی بهتر و مناسب خواهد بود. بهتر است بدانید که روش انجام جراحی بسته به وضعیت جسمی فرد و صلاح دید جراحی زیبایی زنان مشخص می گردد.

اما جالب است بدانید که روش لابیاپلاستی با لیزر به نسبت جراحی سنتی مزیت های بسیاری دارد اما گاهی برای برخی افراد جراحی مناسب تر خواهد بود. لذا نمی توان به طور دقیق مشخص نمود کدام روش بهتر است زیرا انتخاب روش جراحی بسته به شرایط بیمار مشخص می گردد.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

گاهی اوقات ممکن است نیاز به جراحی روتوش بسیار کوچک پس از لیزر وجود داشته باشد که این جراحی ترمیمی به دلیل نارضایتی افراد از غیر قرینگی ها ممکن است اتفاق افتد. البته بهتر است بدانید که جراحی ترمیمی لابیاپلاستی بسیار سبک خواهد بود و پس از پنج تا شش ماه از جراحی اولیه انجام می گردد.

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که برای پیشگیری از جراحی ترمیم لابیاپلاستی بهتر است به یک جراح زیبایی زنان با تجربه مراجعه نمایید تا از بروز عوارض این چنینی پیشگیری نمایید. چونان که می دانید جراح زنان تاثیر بسزایی در نتیجه درمان خواهد داشت. لذا قبل از اقدام به جراحی مشورت نموده و در انتخاب خود دقت نمایید.

لابیاپلاستی یک روش زیبایی بدون عارضه است و دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی با توجه به روش انجام آن متفاوت می باشد. لازم است بدانید، شکل اصلی لابیاها در مورد جراحی پس از یک ماه و نیم مشخص می شود ولی در مورد لیزر تورم بافت موجب می شود تا مدت زمان بیشتری طول بکشد تا شکل اصلی مشخص شود اما به طور معمول ظاهر ناحیه تناسلی پس از دو تا سه ماه مشخص می شود.

آیا لابیاپلاستی بازگشت دارد؟

یکی از سوالات شایع که افراد می پرسند این است که آیا پس از جراحی لابیاپلاستی، امکان تغییر و بازگشت به حالت اولیه وجود دارد؟

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی زنان و یک جراحی پلاستیک است بدین صورت که بخشی از بافت برداشته می شود، لذا امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد. حتی اگر فرد پس از جراحی باردار شود و تغییرات هورمونی در فرد ایجاد گردد این امر نمی تواند منجر به تغییر و بازگشت لابیاها به حالت اولیه شود. به همین منظور شکل ظاهری لابیاها پس از جراحی ثابت است.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

اما تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی به چه صورت است؟ انجام جراحی لابیاپلاستی سبب کاهش میل جنسی یا از بین رفتن آن نمی گردد، البته به شرطی که این جراحی به درستی انجام گردد. در قسمت بالایی لابیاها ناحیه کلیتورال قرار دارد که اعصاب و حس جنسی در این ناحیه وجود دارد. به همین منظور در صورتی که جراحی دقیق و ظریف انجام نشود میل جنسی برطرف نمی گردد بلکه منجر به افزایش میل جنسی و اعتماد به نفس در فرد می شود.

نکته آخر

در نهایت بگوییم، شکل ظاهری ناحیه تناسلی بر اساس میل و سلیقه بیمار انجام می شود. اما نکته ای که در این بین بایستی به آن دقت شود، در مواردی ممکن است فرد با آتروفی یا کاهش حجم لابیا ماژور مواجهه باشد که در این صورت هر چقدر لابیا مینوز کوچک شود تا آتروفی لابیا ماژور رفع نگردد، لابیا مینور بزرگ به نظر خواهد رسید، لذا در چنین شرایطی بهتر است تزریق چربی به بافت واژن انجام شود. روش های متعدد جراحی زیبایی زنان وجود دارد که نوع روش زیبایی با توجه به مشکلات فرد مشخص می گردد.

(Visited 10,427 times, 4 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *