(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

 

 

پوست از مهمترین مواردی است که در زیبایی فرد تاثیر بسزایی خواهد داشت. ژنتیک از مهمترین عامل های است که بر روی پوست اثر می گذارد. ترک های پوستی از مشکلاتی است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود.

انبساط و کشش از عواملی است که به دلایل مختلفی در پوست ایجاد می شود. از جمله این عوامل عبارت است از:

چاق شدن و متقابلا لاغری می تواند منجر به بروز ترک های پوستی شود. بارداری، در حقیقت نه ماه پوست در سطح کشش است که به طبع پس از اتمام بارداری بروز ایجاد ترک های پوستی طبیعی خواهد بود.

سن بلوغ و تغییرات هورمونی عواملی هستند که می تواند منجر به بروز ترک های پوستی شود. البته این عامل در تمامی افراد صدق نمی کند و در بعضی پوست ها زمینه ژنتیک تاثیر بسزایی خواهد داشت و به طبع ترک ها در آن ها قابل مشاهده تر است.

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

روش های درمان ترک های پوستی

ترک های پوستی در ابتدا به رنگ قرمز و پس از گذشت مدت زمانی با تغییر رنگ همراه بوده و نقره ای رنگ می شوند و در مناطق بسیاری ایجاد می شود و قابل مشاهده خواهند بود. روش مختلفی برای درمان ترک های پوستی وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

کرم های موضعی

روش های درمان بسیاری برای ترک های پوستی وجود دارد، که اولین راه درمانی کرم ها هستند، در حقیقت این روش زیبایی به صورت موضعی بوده و انواع مختلفی در بازار یافت می شود و دارای هزینه های متفاوتی می باشند. به هر حال این روش درمانی اثرات و نتایج بسیار خوبی نداشته و به همین منظور توصیه نخواهد شد.

 لیزر درمانی

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های درمانی جدیدتری مورد استفاده قرار گرفت که یکی از این روش ها لیزر می باشد. لیزر یک وسیله پیشرفت است که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است، ولی در خصوص ترک های پوستی بدی آن این است که در ترک های قدیمی معمولا لیزر به خوبی تاثیر گذار نیست و بر روی ترک های پوستی جدید که به رنگ بنفش و قرمز است اثر گذار خواهد بود.

افرادی که تمایل دارند از لیزر برای رفع ترک های پوستی خود استفاده نمایند، می بایست بلافاصله پس از در زمانی که ترک ها هنوز جدید هستند و به رنگ قرمز و بنفش می باشند مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال: افرادی که پس از بارداری به ترک های پوستی مواجه شدند می توانند بلافاصله  از لیزر برای رفع ترک ها کمک بگیرند تا به نتیجه عالی دست یابند.

کربوکسی تراپی

جدیدترین روش رفع ترک های پوستی کربوکسی تراپی می باشد، که این روش درمانی بر روی انواع ترک های قدیمی و جدید با مکانیسم بسیار خوبی همراه است.

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی بدین صورت است که گاز دی اکسید کربن به داخل پوست و ناحیه ترک ها تزریق می شود. در حقیقت این گاز سبب افزایش خونرسانی در ناحیه ترک های پوستی شده و توجه بدن را به آن ناحیه معطوف می نمایید. جالب است بدانید که افزایش خونرسانی در هر ناحیه سبب ایجاد سلول های خونی در ان ناحیه شده و در نهایت سبب می شود تا پوست به تدریج ترمیم یابند.

پروسه اثر گذاری این روش درمانی زمان بر است، به دلیل آنکه گاز دی اکسید کربن از بدن جهت ترمیم کمک می گیرد، لا نبایست انتظار معجزه در جلسات اول و دوم داشته باشید.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زایمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

تعداد جلسات درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی حدود ده تا دوازده جلسه به بیمار پیشنهاد می شود. حال بر حسب وسعت ترک ها و میزان ترک ها ممکن است این جلسات افزایش پیدا کند و براساس پاسخ پوستی ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه زمان کار را تمام کنیم.

نتیجه درمان ترک های پوستی حدود هفتاد تا نود درصد براساس نوع پوست، ژنتیک و پاسخ پوستی فرد متفاوت می باشد.

کلام آخر

در نهایت بایستی بگوییم که قبل از انجام درمان ترک های پوستی حتما داشتن جلسه ای مشاوره با جراح زیبایی زنان یک امر ضروری است. زیرا این جلسه کمک می نماید تا میزان ترک ها و عمق آن ها بررسی شود، سپس با توجه به شرایط فرد تعداد جلسات درمان پیشنهاد می شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب بایستی صبور باشید و منتظر بمانید تا بدن اثرات درمان را به ما نشان دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید

(Visited 3,849 times, 1 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *