(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » بیماری های زنان » جوانسازی واژن؛ هزینه، عوارض و معرفی انواع روش ها
مدت زمان مطالعه 20 دقیقه

جوانسازی واژن؛ هزینه، عوارض و معرفی انواع روش ها

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 20 دقیقه

واژن مهمترین عضو یک فرد از لحاظ جنسی می باشد، لذا پیری و فرسودگی در این ناحیه می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس در فرد و دغدغه های ذهنی او گردد که در چنین شرایطی روش های جوانسازی واژن بدون جراحی و با جراحی می تواند کمک کننده باشد و سبب زیبایی ناحیه تناسلی گردد.

جوانسازی واژن چیست؟

ناحیه تناسلی یک ناحیه بسیار مهم برای بانوان از لحاظ تولد نوزاد و رابطه جنسی می باشد. این ناحیه متشکل از بافت های همبند، سلول ها و اعصاب حسی فراوان است، لذا خونرسانی ناحیه تناسلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

ناحیه واژن تقریبا یک بافت منحصر به فرد در داخل بدن است و این بافت دائما در معرض هورمون ها و ترشحات می باشد. بافت واژن همانند هر بافت دیگری از بدن با قرار گرفتن در معرض تغییرات سن، برقراری تماس جنسی زیاد، زایمان، تغییرات هورمونی در دوران حاملگی و بارداری با اثرات تخریب کننده همراه خواهد شد که این عوامل سبب شلی و پیری آن می گردد.

بافت ناحیه تناسلی همانند صورت که زیبایی آن برای زنان بسیار حائز اهمیت است بایستی بدان توجه شود و در صورت لزوم تحت روش های درمانی و زیبایی همچون جوانسازی قرار گیرد.

جوانسازی-واژن

روش های جوانسازی واژن چیست؟

واژن در اصلاح عموم به عنوان بافت بیرونی ناحیه تناسلی شناخته شده است ولی آنچه به صورت علمی نام دارد قسمتی داخلی لوله واژینال و قسمت خارجی ناحیه تناسلی را شامل می شود.

لابیا مینور و لابیا ماژور مناطقی هستند که می توانیم تغییرات پیری را روی آن ها مشاهده نماییم و روش های جوانسازی بسیاری وجود دارد که می تواند برای رفع نازیبایی و درمان آن موثر است، اما انتخاب روش های زیبایی و درمانی بسته به شرایط فرد متفاوت می باشد و انتخاب روش جوانسازی پس از معاینات لازم و بررسی بافت واژن مشخص می شود.

روش های جوانسازی واژن

جراحی زیبایی واژن

در صورت آنکه بافت واژن در اثر زایمان دچار گشادی و شلی شده باشد، به طور معمول بهترین روش جوانسازی انجام جراحی می باشد. زیرا در جراحی می توان بافت های اضافی را برداشت سپس اقدام به ترمیم نمود و عملا این باعث می شود تا لوله واژن با قطر زیاد ترمیم و به لوله ای با قطر کم تبدیل شود و این روش زیبایی به افزایش حس جنسی کمک بسزایی می نماید.

البته پس از جراحی زیبایی زنان روش های دیگری است که احتمال دارد به فرد پیشنهاد شود و به طور معمول این روش ها برای افزایش خونرسانی می باشد.

لیزر واژن

یکی از مناسب ترین روش های جوانسازی برای قسمت داخلی واژن استفاده از لیزر واژینال می باشد که به ترمیم بافت واژن کمک بسزایی می نماید. همچنین انجام کربوکسی تراپی، تزریق چربی به زیر مخاط واژن می تواند سبب جوانسازی و شادابی این ناحیه شود.

لیزر زیبایی واژن با ایجاد فرکانس های به داخل واژن سبب ایجاد یک لایه از سلول های سطحی واژن می شود و همین امر سبب از بین رفتن بافت فرسوده واژن و ایجاد بافت جدید می گردد. در حقیقت سلول های جدید اعصاب حسی و خونرسانی بهتری خواهند داشت که این امر می تواند حس جنسی و ترشحی آن را بهبود بخشد، به علاوه موجب تقویت و حالت سفتی در بافت های همبند زیر سلولی گردد.

کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی یکی دیگر از اعمال زیبایی و جوانسازی واژن به شمار می آید و این روش برای قسمت داخلی لوله واژن مناسب است. با انجام کربوکسی تراپی خونرسانی افزایش می یابد که این امر سبب تحریک بافت پیوندی و تقویت آن می گردد. علاوه بر آن این روش زیبایی برای قسمت بیرونی ناحیه تناسلی و رفع چین و چروک ها بسیار موثر است ولی انجام این روش همراه با روش های دیگر با درصد موفقیت بسیار بالاتری همراه خواهد بود.

مکانیسم کربوکسی تراپی

مکانسیم اثر کربوکسی تراپی بدین صورت است که گاز دی اکسید کربن به زیر جلد بافت واژن با کمک سوزن های بسیار ظریف تزریق می شود که با تزریق گاز دی اکسید کربن عروق خونی گشاد شده و خونرسانی بیشتر می شود و همین امر سبب جذب گاز و رسیدن اکسیژن به بافت واژن می گردد.

لازم به ذکر است که روش کربوکسی تراپی واژن یک روش زیبایی و جوانسازی کاملا بدون درد است که قبل از انجام آن به مدت نیم ساعت با کمک پماد های بی حسی ناحیه تناسلی بی حس می شود و همین امر سبب شده تا فرد در زمان انجام هیچ گونه دردی را احساس نکند.

با تزریق گاز دی اکسید کربن بدن واکنش نشان داده و عروق خونی گشاد می شود که همین امر سبب افزایش خونرسانی می گردد و در نهایت منجر به جذب گاز و افزایش اکسیژن بافت ها می شود. در حقیقت هدف از کربوکسی تراپی افزایش اکسیژن سطح خون و ترمیم بهتر بافت می باشد که این امر موجب جوانسازی ناحیه مورد نظر می شود.

البته روش کربوکسی تراپی برای جوانسازی بسیار کارآمد و مناسب است که بایستی همزمان با سایر روش های جوانسازی نظیر مزوتراپی، تزریق چربی انجام شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم. در نهایت بگوییم برخی روش های جوانسازی به تنهای موثر نخواهد بود و نتیجه مطلوبی نداشته و این هنر جراح زیبایی زنان است که با بکارگیری روش های زیبایی اقدام به جوانسازی ناحیه تناسلی نماید.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی برای لوله واژن تا حدودی موثر است اما آنچه بسیار موثر بوده و با نتیجه مطلوبی همراه است، تزریق چربی به لابیا ماژور می باشد.

افزایش سن، زایمان، فعالیت های ورزشی سنگین و پوزشن های خاصی سبب می شود که ناحیه لابیا ماژور چربی خود را از دست بدهد و آن حالت حجیم و زیبایی خود را از دست بدهد و به حالت چروکیده در می آیند. لذا بهتر است بافت چربی در آن ناحیه تزریق شود.

تزریق چربی به واژن در کلینیک قابل انجام است. چربی از نواحی مختلف بدن همچون شکم، پهلو، پشت باسن و ران ها کشیده می شود و سپس چربی طی فرآیندی آماده سازی شده و در نهایت به لابیاها تزریق می شود.

برخی از افراد اظهار می کنند تزریق چربی مناسب نیست زیرا چربی از بین می رود، گفتنی است که چربی بافت زنده و طبیعی بدن است با سلول های خونی همراه بوده و عملا با تزریق چربی علاوه بر تزریق چربی، سلول های بنیادی نیز بر ناحیه مورد نظر تزریق می شود و همین امر منجر به پیوند چربی می گردد.

در ابتدا حجم بیشتری از چربی تزریق می شود و حدود شصت درصد آن باقی می ماند، میزان حجمی از چربی که پس از دو تا سه ماه باقی بماند همیشگی خواهد بود بدین دلیل است که پیوند کامل شده و این چربی جز بافت بدن شماست و همانند بافت طبیعی بدن پیر، چاق و لاغر می شود.

چربی یک روش زیبایی بسیار نتیجه بخش است و بهترین روش جوانسازی برای لابیا ماژور ها می باشد. افرادی که در ارگاسم مشکل دارند می توان چربی را به روش نانوفت به داخل ناحیه جی اسپات (G spot) تزریق نمود. ناحیه جی اسپات پر از سلول های عصبی است، لذا با تزریق چربی علاوه بر افزایش حجم این ناحیه به رفع مشکلات ارگاسم کمک می کند.

گاهی اوقات چربی به نواحی ورودی واژن و لابیا مینورها تزریق می شود که همین امر سبب تنگی و افزایش میل جنسی می گردد.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن است. برخی از افراد از اعمال جراحی زیبایی و همچنین تزریق چربی به دلیل استخراج چربی از بدن واهمه دارند، لذا همین امر سبب می شود تا تمایل به انجام تزریق ژل داشته باشند.

برخی از افراد هستند که چربی در بدن خود ندارند لذا این دسته از افراد کاندید مناسبی برای تزریق ژل می باشند. همچنین افرادی قبلا تزریق چربی انجام داده اند ولی به دلیل وجود نامتقارنی ها و جذب بافت چربی ظاهر ناحیه تناسلی با نازیبایی های مواجه شده است که در چنین شرایطی می توان از تزریق ژل جهت رفع و اصلاح نامتقارنی ها استفاده نمود.

تزریق ژل یک روش دائمی نیست و نیاز به تکرار مجدد دارد. بهترین ژل ها حدود سه تا شش ماه باقی می مانند. به طور معمول ژل های که به ناحیه لابیاها تزریق می شود، ژل های مخصوصی هستند که متناسب با آن ناحیه می باشند. لذا ژل لب و زیر چشم برای ناحیه تناسلی مناسب نخواهد بود.

هزینه ژل بسته به مارک ژل متفاوت می باشد و حتی در مواردی ممکن است به نسبت تزریق چربی گران تر باشند. تزریق ژل به واژن در ابتدا حدود سه تا چهار سی سی می باشد لذا پس از یک ماه نیاز به روتوش خواهد بود و می بایست برای رفع ایرادات جزئی مجدد ژل تزریق شود.

تزریق ژل دوره نقاهت نداشته و فرد می تواند پس از اتمام تزریق به فعالیت های فیزیکی و روزمره خود بپردازد. اما جالب است دقت نمایید که تزریق ژل می تواند با عارضه همراه باشد، در واقع بروز عارضه ناشی از تزریق و تکنیک نادرست می باشد. تزریق نادرست می تواند سبب گلوله گلوله شدن سطح پوست ناحیه تناسلی شود. همچنین در صورتی که قبل از تزریق سطح ناحیه مورد نظر ضد عفونی و تمیز نشود می تواند منجر به بروز عفونت شود که در صورت بروز عفونت حتما می بایست ژل خارج شود زیرا راه حل درمانی دیگری وجود نخواهد داشت. لذا نقش جراح زنان و بکارگیری تکنیک درست در نتیجه درمان تاثیر گذار خواهد بود.

زیبایی واژن با نخ

یکی دیگر از روش های زیبایی استفاده از نخ برای حجم دهی به لابیاماژورها و تنگ کردن ورودی واژن می باشد. هزینه زیبایی واژن با نخ بسیار پرهزینه خواهد بود. گاهی ممکن است فرد با وجود هزینه های بسیار به نتیجه دلخواه دست نیابد. تنگ کردن واژن با نخ روش مناسبی نخواهد بود و کمک می کند تا تنها ورودی واژن به صورت موقت تنگ شود.

پی آر پی واژن

روش پی آر پی بدین صورت است که پنج سی سی از بیمار خون گرفته می شود و سپس در دستگاه مخصوصی سانتیفیوژ شده و آماده می گردد. در حقیقت آن مایع بدست آمده حاوی سلول های بنیادی، پلاکت و موادی است که برای جوانسازی بسیار مناسب است.

پی آر پی برای جوانسازی پوست و ناحیه تناسلی، درمان ریزش مو و درمان درد مناسب است. این روش جوانسازی می بایست همزمان با مزوتراپی، لیزر و … انجام شود تا سبب شود بهترین نتیجه جوانسازی بدست آید.

جوانسازی واژن با روش های گیاهی

جوانسازی واژن با روش های گیاهی دوره ای با طرفداران بسیاری همراه بود و تبلیغات وسیعی در این خصوص انجام می شد. به طور مثال در فضای مجازی تبلیغات گسترده ای برای گیاه ماریانا و تنگ کردن واژن با آن مشاهده می شد که بسیار جالب نبود و با عوارض بسیاری همراه بود.

در حقیقت جوانسازی واژن با روش های گیاهی منشا علمی ندارد و به دلیل عدم آگاهی از میزان دوز این داروها و همراه با مواد ناخالص دیگر عوارض بسیاری را می تواند به وجود آورد. عوارضی همچون تنگی بیش ازحد که بسیار آزاردهنده خواهد بود، بروز عفونت، آلرژی و … را به وجود می آورد.

لذا چنین روش های صحت علمی نداشته و تاثیری در جوانسازی واژن نخواهد داشت، سعی نمایید برای انتخاب روش درمانی مناسب با متخصص زنان مشورت نمایید تا با چنین مشکلات و عوارض مواجه نشوید.

تاثیر بارداری و زایمان بر ناحیه تناسلی

بارداری و زایمان جز مراحلی است که در هر خانمی آن را تجربه می کند. در واقع بارداری می تواند بر روی سیستم جنسی ناحیه تناسلی تاثیر بگذارد. بارداری یک پروسه نه ماه است که بدن در معرض حجم وسیعی از هورمون ها، فشار روحی، جسمی و استرس ها قرار می گیرد. تمامی این عوامل حتی با وجود آنکه زایمان به صورت سزارین انجام شود، می تواند منجر به پیر شدن ناحیه تناسلی شود.

در صورت آنکه زایمان طبیعی انجام گردد خارج شدن نوزاد از یک لوله کوچک تاثیراتی بر بافت ناحیه تناسلی می گذارد و سبب پارگی های بسیار ریز در بافت های همبند واژن می شود. حتی با وجود آنکه متخصص زنان و زایمان، زایمان را به درستی انجام دهد پارگی های ریز در بافت همبند واژن ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که ژنتیک می تواند در بافت واژن و سلامت آن تاثیر بسزایی داشته باشد برخی از افراد به صورت ژنتیک، ژن های خوبی دارند و حتی پس از زایمان بافت واژن تا حدی زیادی سفت می گردد ولی در برخی از افراد دیگر چنین نیست و بافت واژن با وجود آنکه به حالت قبل بر می گردد اما آن حالت سفت اولیه را نخواهد داشت.

علاوه بر ژنتیک تغذیه و انجام فعالیت های ورزشی می تواند بر بافت واژن تاثیر بگذارد. دختران جوان به دلیل تغذیه نامناسب و عدم دریافت پروتئین لازم و فعالیت های ورزشی بافت واژن خوبی نداشته لذا پس از زایمان با شلی و گشادی بسیاری مواجه می شوند.

انجام جراحی زیبای واژن پس از بارداری و زایمان گزینه بسیار مناسبی است اما در صورت آنکه فردی دچار خشکی و آتروفی واژن شده باشد انجام روش های کم تهاجمی همچون لیزر و کربوکسی تراپی می تواند موثر باشد.

همچنین در مواردی پس از زایمان با کاهش حجم لابیا ماژورها و چین و چروک ها مواجه می شویم که در چنین مواردی استفاده از روش های زیبایی کربوکسی تراپی جهت رفع چروک های پوستی، تزریق چربی و ژل به افزایش حجم لابیا ماژورها و در نهایت در صورت تغییر رنگ لابیاها و سایز آن ها می توانیم اقدام به انجام جراحی لابیاپلاستی نماییم.

در نهایت بگوییم اگر پس از زایمان با تغییراتی در ناحیه تناسلی خود مواجه شدید نگران نباشید روش های درمانی کم تهاجمی و تهاجمی بسیاری وجود دارد که می تواند به رفع نازیبایی و درمان مشکلات کمک نماید.

آیا همزمان با جراحی جوانسازی می توان جراحی های دیگری انجام داد؟

جراحی های همزمان بدین صورت است که جراح زنان سعی می نماید، اعمال جراحی جوانسازی را با یکدیگر انجام دهد. به طور مثال می توان جراحی لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن و تزریق چربی را با یکدیگر انجام داد. اما در صورتی که یک جراحی درمانی همچون درمان کیست تخمدان و زیبایی باشد با صلاح دید پزشک برخی از اعمال را در چنین مواقعی می توان با یکدیگر انجام داد زیرا تنها زیبایی نیست و سلامت بیمار بسیار حائز اهمیت می باشد.

عوارض جوانسازی واژن

هر یک از اعمال زیبایی می تواند با عوارضی همراه باشد اما ناگفته نماند که نقش جراحی زنان تاثیر بسزایی در بروز عوارض و نتیجه جراحی خواهد داشت.

براساس روش جوانسازی و تکنیک به کار رفته آن در صورت آنکه توسط جراح متبحر انجام شود نه تنها عارضه ای به همراه ندارد بلکه با مزیت های همراه خواهد بود. ولی در صورت آنکه بخواهید هر کدام از این اعمال جراحی را توسط افراد غیر متخصص انجام دهید ایجاد عوارض یک امر طبیعی خواهد بود.

از کوچکترین روش های زیبایی همچون تزریق چربی و ژل در صورت آنکه در ناحیه درست تزریق نشود می تواند عوارضی را ایجاد نمایید. همچنین در صورت آنکه چربی در محیطی آلوده آماده گرددف احتمال بروز عفونت وجود خواهد داشت. لیزر زیبایی اگر توسط فرد غیر متخصص انجام شود می تواند عارضه ای همچون تیرگی پوست به وجود آورد که حتی در موارد قادر به رفع آن نخواهیم بود.

در نهایت بگوییم، در صورت آنکه هر یک از روش های زیبایی توسط فرد متخصص و با تکنیک درست انجام شود می توان از بروز عوارض پیشگیری نمود.

سن مناسب جوانسازی واژن

هر یک از روش های جوانسازی واژن را در صورت آنکه فرد کاندید مناسبی باشد در هر سنی می توان انجام داد و محدودیت سنی برای انجام جوانسازی وجود ندارد.

کاندید مناسب جوانسازی واژن

افرادی که لابیاهای آویزان و چروکیده ای دارند کاندید مناسبی برای انجام جراحی لابیاپلاستی می باشد.

فرد که در اثر لاغری بافت لابیاهای آن حجم خود را از دست داده است و حالتی آویزان و چین و چروک پیدا کرده است کاندید مناسبی برای روش جوانسازی تزریق ژل و چربی می باشد.

در صورتی که فردی در اثر زایمان دچار شلی و گشادی واژن شده است، جراحی زیبایی واژن و لیزر زیبایی روشی مناسب خواهد بود.

افرادی که تماس جنسی زیادی داشته با شلی واژن مواجه شده اند روش مناسب برای این دسته از افراد لیزر زیبایی واژینال می باشد.

افزایش حس جنسی و رفع چین و چروک های پوستی با روش کربوکسی تراپی بسیار موثر خواهد بود.

در نهایت بگوییم افرادی که در سنین یائسگی با خشکی واژن و آتروفی مواجه شده اند، پوست ناحیه لابیاها کم خون، دردناک و با کاهش حس جنسی مواجه است می تواند با انجام روش های جوانسازی به رفع مشکلات خود بپردازد و لذا این دسته از افراد می توانند کاندید مناسبی برای روش های جوانسازی باشند.

کاندید-مناسب-جوانسازی-واژن

مراقبت های قبل و بعد از جوانسازی واژن

مراقبت های بعد و قبل از هر یک از روش های زیبایی با یکدیگر متفاوت می باشد. روش های کم تهاجمی مراقبت های سخت گیرانه ای ندارند. به طور معمول در روش های غیر جراحی حدود نیم ساعت قبل از انجام هر یک از روش ها ناحیه تناسلی با استفاده از پمادهای بی حسی، بی حس می شود تا فرد در زمان انجام هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند.

مشاوره قبل از اعمال جراحی و روش های جوانسازی بدون جراحی ضروری است و این جلسات کمک می کند تا انتظارات خود را بیان نموده و تمامی سوابق پزشکی خود را به پزشک اطلاع دهید.

برقراری تماس جنسی و فعالیت های ورزشی پس از روش های زیبایی با توجه به آن روش متفاوت است. در صورت آنکه لیزر واژینال انجام شده است به مدت هفت روز، لیزر پوستی به مدت یک تا دو روز، تزریق چربی به مدت سه هفته و در صورت آنکه جراحی های زیبایی همانند لابیاپلاستی انجام شده است به مدت دو ماه انجام نشود.

در نهایت بگوییم، اقدامات قبل و بعد از جراحی بسته به روش جوانسازی متفاوت می باشد. رعایت توصیه های پزشکی پس از روش های زیبایی می تواند به رسیدن به نتیجه مطلوب کمک نماید.

آیا جوانسازی واژن درد دارد؟

اکثریت زنان که تمایل به انجام روش های جوانسازی واژن دارند از داشتن درد ناشی از این روش های زیبایی واهمه دارند، جالب است بدانید که شدت درد در هر یک از روش های جوانسازی متفاوت است.

جوانسازی واژن بدون جراحی بدین صورت انجام می شود که در ابتدا برای فرد از پمادهای بی حسی و تزریقات بی حسی موضعی استفاده می شود و لذا فرد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. اما در روش های جوانسازی واژن با جراحی فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد لذا دردی را احساس نخواهد کرد اما میزان درد پس از درمان بسیار کم خواهد بود و فرد می تواند با صلاح دید پزشک از مسکن های خوراکی جهت تسکین درد استفاده نماید.

درد-و-خونریزی-جوانسازی-واژن

ماندگاری جوانسازی واژن

مدت زمان ماندگاری هر یک از روش های جوانسازی واژن با یکدیگر متفاوت است. جوانسازی واژن با جراحی همانند جراحی لابیاپلاستی ماندگاری دائمی و غیر قابل بازگشت دارد.

روش های جوانسازی واژن با لیزر به دلیلآنکه بافت واژن در معرض فرسودگی است، این روش ها نیاز به تکرار مجدد داشته و دائمی نخواهد بود.

همچنین مدت زمان ماندگاری تزریق چربی بدین صورت است که حدود 40 تا 50 درصد آن باقی می ماند و این میزان باقی مانده دائمی خواهد بود در صورتی که مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به واژن بسته به نوع ژل از سه ماه تا دو سال متغیر است.

سفید کردن واژن ماندگاری دائمی دارد اما به دلیل قرار گرفتن در معرض عواملی همچون تماس جنسی، افزایش سن و اصطحکاک نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت.

در نهایت بگوییم، روش های جوانسازی واژن بدون جراحی بسته به عوامل متعدد نیاز به تکرار مجدد خواهند داشت.

آیا روش های جوانسازی واژن سبب ناباروری یا آسیب دیدگی به پرده بکارت می شود؟

گفتنی است هیچ یک از روش های جوانسازی واژن سبب ناباروری نمی شود و بایستی بدانید که در طول دوران بارداری هیچ کدام از روش های جوانسازی انجام نمی گردد اما در دوران شیردهی برخی از روش ها را می توان انجام داد. در صورت آنکه جراح زیبایی زنان تمامی تکنیک ها را به درست رعایت نماید و توصیه های لازم پس از جراحی را به شما گوش زد نموده و شما رعایت کرده باشید هیچ عارضه برای شما به وجود نخواهد آمد.

لازم به ذکر است که جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی خارجی همچون لابیاپلاستی، تزریق ژل و چربی، سفید کردن واژن و … در دختران باکره قابل انجام است و سبب آسیب دیدگی پرده بکارت نخواهد شد. همچنین لازم است بدانید که لیزر واژینال سبب بروز مشکلاتی همچون ناباروری و اختلالات تخمدانی نمی شود.

لابیاپلاستی باعث کاهش حس جنسی می شود؟

لابیاها ناحیه بسیار مهمی هستند در صورت آنکه جراحی لابیاپلاستی توسط افراد غیر متخصص انجام گردد احتمال بروز عوارض جبران ناپذیر وجود خواهد داشت به گونه ای که نتوان آن را برطرف نمود. ولی تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی به چه صورت است، می توان گفت جراحی لابیاپلاستی نه تنها سبب از بین رفتن حس جنسی نمی شود بلکه می تواند سبب افزایش میل جنسی در فرد شود.

اما جالب است بدانید که جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکلیتوریس جراحی است که می تواند بر روی حس جنسی فرد تاثیر بگذارد. کلیتوریس ناحیه ای حساس متشکل از اعصاب حسی و جنسی است که بایستی توسط جراح خبره انجام گردد زیرا هر گونه آسیب به این ناحیه می تواند سبب کاهش حس جنسی در فرد شود.

در نهایت بگوییم، قبل از اقدام به جراحی زیبایی زنان در انتخاب جراح خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا از بروز عوارض جبران ناپذیر پیشگیری نمایید.

تاثیر-لابیاپلاستی-بر-میل-جنسی

درمان بیماری ها با انجام روش های جوانسازی واژن امکان پذیر است؟

در ابتدای امر بایستی منظور از بیماری را مشخص نمایم، برخی ضایعات پوستی همچون خال، کک و مک و ماه گرفتگی را نمی توان با لیزرهای زیبایی برطرف نمود ولی برخی از بیماری ها را می توان با کمک روش های جوانسازی تا حدودی درمان نمود. لیزر در موارد معدودی می تواند به درمان بیماری ها کمک نماید و سبب ابتلا به سرطان دهانه رحم نمی شود.

درمان قارچ های واژینال

یکی از بیماری ها قارچ های واژینال می باشد که یکی از روش های درمان قارچ های واژینال که به صورت مکرر عود می کنند، انجام لیزر واژینال می باشد. در واقع لیزر واژینال به تقویت بافت واژن کمک بسزایی می نماید و از عود قارچ های واژن پیشگیری می کند.

درمان بی اختیاری ادرار

بیماری بی اختیاری ادرار ناشی از شلی واژن می باشد که لیزر واژینال می تواند به درمان آن کمک بسزایی نماید.

درمان HPV و عفونت ها

درمان اچ پی وی با لیزر واژینال امکان نخواهد داشت، اما لیزر واژینال می تواند به درمان عفونت های زنان کمک نمایند و به بازسازی بدن بپردازد تا بدن بتواند خود با بیماری مقابله کند.

عدم ارگاسم در زنان

ارگاسم در زنان از مهمترین مشکلاتی است که بایستی درمان گردد، انجام روش های جوانسازی واژن به درمان عدم ارگاسم در زنان می تواند کمک نماید.

در نهایت بگوییم، بایستی با پزشک خود صادق باشید و تمامی مشکلات و بیماری های خود را به او اطلاع دهید تا روش مناسب جهت درمان و رفع مشکلات شما انتخاب و انجام شود تا در نهایت منجر به سرخوردگی روحی و بروز عارضه ای نشود. لذا یک مشاوره دقیق قبل از انجام اعمال زیبایی می تواند به رسیدن نتیجه مطلوب کمک نماید.

درمان-بیماری-های-با-جوانسازی-واژن

تعداد جلسات انجام روش های جوانسازی واژن

تعداد جلسات جوانسازی واژن بسته به روش آن متفاوت می باشد. هر یک از روش های جوانسازی با توجه به نوع آن و واکنش پوست نیاز به تکرار مجدد خواهند داشت ولی روش های جراحی نیازی به تکرار نخواهند داشت.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی به صورت هفتگی یا هر دو هفته یکبار انجام می شود و تعداد جلسات آن بسته به واکنش بدن فرد بین چهار تا پنج جلسه متفاوت خواهد بود.

تزریق چربی در یک جلسه انجام می شود و همان یک جلسه کافی خواهد بود اما گاهی پیش می آید که برخی بیماران تمایل به تزریق مجدد دارند که این امر به ندرت اتفاق می افتد.

روش مزوتراپی و پلاسما تراپی احتمال دارد نیاز به تکرار مجدد داشته باشد.

جراحی لابیاپلاستی طی یک جلسه قابل انجام است در صورتی که لیزر های زیبایی زنان در تعداد جلسات مختلف بین سه تا پنج جسله ماهی یک مرتبه بایستی انجام شود.

هزینه روش های جوانسازی واژن

هزینه جوانسازی واژن براساس روش آن، دستگاه های انجام شده، نوع نخ جوانسازی، تعداد جلسات، جراح زیبایی زنان و … متفاوت می باشد. هزینه دقیق پس از انجام معاینات و مشاوره های لازم مشخص می گردد.

نکته طلایی و پایانی

نکته ای لازم است که بدان دقت نمایید امروزه به غیر از جراحان زنان برخی از پزشکان اقدام به انجام این نوع جراحی ها می نمایند که بایستی بدانید بهتر است روش های زیبایی ژنیتال تنها توسط جراحان زیبایی زنان متبحر انجام گردد تا عارضه ای ایجاد نشود.

(Visited 1,125 times, 1 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *