(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

تنگ کردن واژن

 

 

زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی یکی از مهمترین دغدغه ها اکثریت زنان است و به همین منظور برای آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند بر روی اعتماد به نفس و روابط جنسی آن ها تاثیر بگذارد. یکی از اعمال جراحی زیبایی زنان که طرفداری بسیاری دارد تنگ کردن واژن می باشد.

برخی از عوامل محیطی نظیر افزایش سن و زایمان بر روی عضلات ناحیه تناسلی تاثیر می گذارد. از این رو انجام عمل تنگ کردن واژن می تواند موجب تقویت عضلات پرینه می شود. ناحیه تناسلی به دلیل زایمان دچار کشیدگی عضلات می شود که معمولا زمانی که این کشیدگی بیش از حد باشد به طور ناخودآگاه بهبود نمی یابد و همین امر موجب نارضایتی افراد می گردد، همچنین عوامل دیگری وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟

روش های تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن به دو صورت جراحی و لیزر انجام می گردد. انتخاب روش جراحی با توجه به شرایط بدن فرد تعیین می شود، بدین صورت که فرد حتما بایستی معاینه شود تا پس از بررسی های لازم مشخص شود که کدام روش برای او لازم است.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر یک روش زیبایی کم تهاجمی است که در مدت زمان بسیار کوتاه در مطب قابل انجام است. در واقع لیزر واژینال درد ندارد و تنها ممکن است فرد در زمان لیزر ارتعاشاتی را احساس نمایید که این امر ناشی از فعل و انفعلاتی است که در طول لیزر حس می شود و این امر منجر به درد نخواهد شد.

عملکرد لیزر بدین گونه است که برای جوانسازی واژن بسیار موثر خواهد بود زیرا لیزر روی سطح سلولی واژن اثر می گذارد و موجب ریزش تعدادی از سلول های سطحی واژن می گردد که این ریزش تنها با میکروسکوپ قابل مشاهده می باشد و در نهایت این سلول ها ترمیم شده و سلول های جدیدی ایجاد می شود.

اثرات لیزر به بافت های زیرین واژن نفوذ کرده و سبب استحکام، افزایش خونرسانی و کلاژن سازی این ناحیه می گردد. نکته ای بسیار قابل توجه این است که، افزایش خونرسانی و جوانسازی در این ناحیه منجر به افزایش حس جنسی می گردد که علاوه بر این امر در نهایت سبب رفع خشکی واژن می شود.

گاهی اوقات ممکن است افراد مشکلات ارگاسم داشته باشند که در چنین مواقعی می توان با کمک لیزر به رفع این مشکل پرداخت.

جراحی تنگ کردن واژن

جراحی زیبایی زنان حتما بایستی در اتاق عمل و تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی قرار گیرد. به طور معمول پس از جراحی بیمار می بایست یک ساعت در بیمارستان بستری شود و در طول جراحی به هیچ عنوان فرد دردی را احساس نخواهد کرد ولی پس از جراحی ممکن است فرد کمی درد داشته باشد که این یک امر طبیعی و قابل تحمل است و در نهایت فرد می تواند جهت تسکین درد با مشورت متخصص زنان و زایمان مسکن مصرف نمایید.

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟

یکی از سوالات شایع در میان زنان این است که تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟ در حقیقت نمی توان اظهار نمود کدام روش بهتر است زیرا هر دو روش دارای نتایج یکسانی بوده ولی تنها در چندین مورد با یکدیگر متفاوت می باشند و روش انتخاب جراحی زیبایی زنان بسته به شرایط فرد مشخص می گردد.

گاهی اوقات فرد چندین بار سابقه زایمان داشته است و همین امر موجب شده تا بافت واژن شل شود و بافت های زیرین کاملا از دست رفته باشد، لذا چنین بافت های را نمی توان با لیزر درمان نبود.

تنگ کردن واژن یک جراحی زیبایی بدون عارضه است و برخی از عوارض نظیر التهاب پس از جراحی وجود خواهد داشت، این نوع عارضه ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

تفاوت تنگ کردن واژن با لیزر و جراحی

تنگ کردن واژن با لیزر بدین صورت است که می تواند بافت زیر پوستی و کلاژنی را تحریک کند و موجب جوانسازی مخاط واژن، تنگ شدن واژن، افزایش حس جنسی و در نهایت جوانسازی واژن شود. ولی افرادی که بافت ناحیه تناسلی آن ها کاملا از دست رفته و شل شده است و حتی در مواردی با بافت های اضافه ای مواجهه شده باشیم، در چنین مواقعی تنگ کردن واژن با لیزر موثر و کمک کننده نخواهد بود، که در این صورت مناسب ترین روش به منظور تنگ کردن واژن جراحی می باشد.

جراحی تنگ کردن واژن در اتاق عمل و تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گردد. در طول جراحی تنگ کردن واژن می توان چندین مشکل در این ناحیه را بررسی و اقدام به رفع آن ها نمود که این موارد عبارت است از:

ترمیم بافت زیرین

برداشتن بافت های اضافی

درمان افتادگی مثانه

جراحی لوله واژن قدامی و خلفی

رفع مشکلات رکتوسل

گاهی ممکن است فرد با مشکلات دیگری همچون رکتوسل مواجهه باشد، رکتوسل یا اصطلاحا برآمدگی بافت واژن به داخل می باشد، که در طول این جراحی می توان اقدام به ترمیم این مشکل نمود.

در نهایت می توان به صورت همزمان با تنگ کردن واژن چند نوع جراحی زیبایی برای بیمار را انجام داد. البته گاهی ممکن است جهت جوانسازی و افزایش حس جنسی به بیمار پس از جراحی لیزر تکمیلی پیشنهاد شود که انجام این لیزر زیبایی زنان به شرایط فرد بستگی دارد و مشخص می گردد.

اقدامات قبل از تنگ کردن واژن

از مهمترین اقدامات قبل از تنگ کردن واژن معاینات و بررسی های لازم می باشد. زیرا بهترین گزینه درمان و جراحی زیبایی زنان پس از بررسی های لازم مشخص می گردد و گاهی ممکن است برای برخی افراد لیزر بهترین گزینه درمان باشد ولی برای برخی افراد دیگر چنین نباشد. لذا قبل از اقدام به جراحی حتما بایستی توسط پزشک معاینه شوید.

گاهی اوقات بایستی قبل از جراحی ناحیه تناسلی فرد مورد بررسی قرار گیرد، زیرا عوامل متعددی وجود دارد که می تواند منجر به شل شدن ناحیه تناسلی گردد. علت ایجاد این نوع مشکلات و شدت آن ها در روش درمان تاثیر گذار خواهد بود.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

عوامل موثر در گشادی واژن و تعیین روش جراحی زیبایی زنان

برخی افراد ممکن است از لحاظ ژنتیک حتی با وجود اینکه سابقه زایمان نداشته اند، بافت بسیار شلی داشته باشند و در برخی دیگر ممکن است تنها افزایش سن منجر به شل شدن ناحیه تناسلی شده باشد، که در چنین مواقعی بهترین و مناسب ترین روش درمان جراحی تنگ کردن واژن می باشد، لذا روش جراحی زیبایی زنان بسته به معاینه و بررسی های لازم مشخص می گردد.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

دوره نقاهت و مراقبت های پس از تنگ کردن واژن بسته به روش جراحی متفاوت می باشد. در صورتی که فرد تنگ کردن واژن با لیزر را انجام داده باشد، تنها به مدت سه تا هفت روز بایستی از برقراری تماس جنسی اجتناب ورزد. به طور معمول به جز مورد ذکر شده هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی در فعالیت ورزشی و کارهای روزمره وجود ندارد.

اما در صورتی که فرد تحت جراحی تنگ کردن واژن قرار گرفته باشد، دوره نقاهت و مراقبت های پس از جراحی به نسبت لیزر کمی سخت تر خواهد بود و لازم است پس از جراحی فرد به مدت یک شب در بیمارستان بستری شود. همچنین بایستی به مدت یک هفته در منزل استراحت نموده و به مدت یک تا دو ماه از برقراری تماس جنسی و انجام فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب ورزد.

همچنین می بایست از بلند کردن اجسام سنگین بیش از سه تا چهار کیلو خودداری ورزد.

در نهایت پس از یک تا دو ماه داخل واژن ترمیم می شود و در این زمان نیاز به یک معاینه توسط جراح زیبایی زنان می باشد.

نکته آخر

در نهایت بگوییم، لیزر و جراحی در جوانسازی و تنگ کردن ناحیه تناسلی بسیار موثر خواهند بود، اما روش انجام جراحی زیبایی زنان بسته به شرایط فرد مشخص می گردد و نمی توان بیان نمود که کدام روش ارحج و بهتر است زیرا هر دو روش بسیار موثر و با موفقیت بالایی همراه بوده است، همچنین نتیجه هر دو روش یکسان خواهد بود.

راه های ارتباطی با دکتر الهه ثناگو:

صفحه اینستاگرام: drelahesanagoo
شماره تماس: ۲۶۳۱۸۹۲۶

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

(Visited 9,179 times, 6 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. سلام ببخشید هزینه عمل با لیزر چقدره و اینکه این لیزر عوارض نداره

  پاسخ
  • سلام
   هزینه انجام جراحی های زیبایی زنان با لیزر بسته به نوع جراحی و تعداد جلسات درمان متفاوت می باشد. لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *