(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » جراحی زیبایی زنان » تزریق ژل به واژن از مراقبت های قبل تا پس از آن
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

تزریق ژل به واژن از مراقبت های قبل تا پس از آن

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های زیبایی و جوانسازی بدون جراحی میسر شده است، یکی از روش های زیبایی بدون جراحی تزریق ژل می باشد. یکی از موضوعاتی که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته این است که آیا ژل برای ناحیه تناسلی مناسب است؟ ژل ها بر چه اساسی مورد استفاده قرار می گیرند و طریقه کاربرد آن ها در ناحیه تناسلی به چه صورت است؟

در حقیقت ژل ها از لحاظ بهداشتی بر پایه اسید هیالورونیک بوده و براساس وزن مولکولی برای نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال ژل های که برای بدن و اندام تناسلی مورد استفاده قرار می گیرند، از لحاظ وزن و تعداد مولکولی سنگین خواهد بود و ژل ها براساس تعداد مولکولی تقسیم بندی می شوند.

انواع ژل تزریقی به واژن

ژل ها انواع مختلفی دارند، که زمان های قدیم تنها به منظور افزایش حجم مورد استفاده قرار می گرفتند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر حجم دهی، حالت روشن کنندگی و جوانسازی را دارد، که البته این موارد بر روی هزینه های آن تاثیر گذاشته و با افزایش قیمت همراه است.

کاربرد ژل برای ناحیه تناسلی

کاربرد ژل برای ناحیه تناسلی بدین صورت است که در اکثریت مواقع برای لابیا ماژورها یا لبه های بیرونی ناحیه تناسلی به کار می رود. در مواردی که بیمار بافت چربی ناحیه تناسلی را از دست داده باشد می تواند از تزریق ژل برای جوانسازی و حجم دهی استفاده نماید.

علاوه بر لابیا ماژور برای فرمدهی لابیا مینورها می توان از تزریق ژل استفاده نمود. در صورتی که لابیا مینورها ظاهری زیبا داشته ولی بسیار کوچک یا غیر قرینه هستند و همچنین در صورتی که پس از جراحی ایرادات جزئی به وجود آمده است را می توان با تزریق ژل اصلاح نمود.

تکنیک تزریق ژل به واژن

تکنیک صحیح و اصولی در تزریق ژل بسیار حائز اهمیت می باشد، در صورت آنکه تزریق به صورت سطحی انجام گردد و همچنین نوع ژل خوب نباشد، ژل به صورت گلوله گلوله خواهد شد که در چنین شرایطی نه تنها مفید نخواهد بود بلکه می تواند منجر به بروز مشکلاتی در نازیبایی فرد شود.

بافت ناحیه تناسلی متشکل از چربی و عروق عصبی است و تزریق ژل بایستی به صورت صحیح و یکنواخت انجام گردد و به هیچ عنوان نبایست گلوله گلوله شود. در صورت آنکه مارک ژل معتبر و خوب باشد و در ناحیه ای صحیح تزریق انجام شود، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل گلوله گلوله شدن بسیار کم خواهد بود.

انتخاب تزریق ژل یا چربی بر چه اساسی می باشد؟

در مواقعی که بافت کمی از دست رفته و نیاز به ترمیم می باشد، تزریق ژل گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. بعضا پیش می آید که افراد تمایلی به انجام روش های زیبایی تهاجمی همچون تزریق چربی ندارد، به دلیل آنکه چربی می بایست با بی حسی موضعی در کلینیک از شکم گرفته شود و پس از فرآیند آماده سازی به ناحیه مورد نظر تزریق شود. لذا برخی از افراد تمایلی به انجام چنین روش های ندارند و ترجیح می دهند از تزریق ژل جهت زیبایی و جوانسازی واژن خود استفاده نمایند.

لازم به ذکر است، در مواقعی که ناحیه تناسلی بافت چربی خود را از دسته داده است اینکه فرد کاندید مناسبی برای تزریق چربی باشد یا ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای انتخاب صحیح فرد می بایست تحت معاینه قرار گیرد. در مواردی که ناحیه تناسلی بافت چربی بسیاری را از دست داده و پیر شده است، تزریق ژل مقرون به صرفه نخواهد بود و روش درمانی و زیبایی مناسب تزریق چربی به واژن می باشد، به دلیل آنکه چربی از بدن خود فرد است و علاوه بر حجم دهی می تواند سبب جوانسازی و پیوند بافت شود که در نهایت پس از مدتی به صورت کامل برطرف نمی شود.

برای آگاهی بیشتر و انتخاب دقیق تر هر یک از این روش های زیر به صحبت های دکتر الهه ثناگو گوش سپارید. در صورت داشتن هر گونه سوال در این مورد می توانید به قسمت انتهای صفحه مراجعه نمایید.

 

ماندگاری تزریق ژل به واژن

ماندگاری تزریق ژل به واژن براساس نوع ژل و تکنیک تزریق متفاوت است، در صورتی که تزریق به درستی و در ناحیه پوستی صحیح انجام شود این امر می تواند بر روی مدت زمان ماندگاری تزریق ژل تاثیر بگذارد.

به طور معمول ژل ها حدود چهار تا شش ماه ماندگاری خواهند داشت. پس از این دوره زمانی بدین صورت نیست که ژل کاملا برطرف شود بلکه مقداری از ژل باقی می ماند و در نهایت بیمار می تواند پس از مدت زمانی مجدد اقدام به تزریق ژل نماید.

آیا با تزریق ژل می توان اقدام به تنگ کردن واژن نمود؟

بعضی اوقات می توان از ژل برای تنگ کردن ورودی واژن استفاده نمود. البته این روش برای تمامی افراد مناسب نیست زیرا برخی افراد کاندید جراحی هستند و توصیه می شود که هزینه ای برای تزریق ژل پرداخت نکنند، اما در زمان های که مقداری از ورودی واژن شل است می توان برای اصلاح و تنگ کردن آن از تزریق ژل استفاده نمود.

آیا تزریق ژل برای ناحیه جی اسپات مناسب است؟

ناحیه جی اسپات، ناحیه ای است که سبب برانگیختگی جنسی می شود، در زمان های که بافت این ناحیه از دست می رود می توان برای برجسته سازی و افزایش حس برانگیختگی جنسی از تزریق ژل و چربی استفاده نمود.

آیا تزریق ژل به واژن دردناک است؟

به طور معمول ناحیه ورودی تزریق با استفاده از بی حسی های موضعی، بی حس می شود لذا تزریق دردناک نخواهد بود اما به دلیل ورود سوزن در ناحیه تناسلی حس ناراحتی وجود دارد که این مورد قابل تحمل خواهد بود.

آیا-تزریق-ژل-به-واژن-دردناک-است؟

عفونت بعد از تزریق ژل به واژن

یکی از سوالات رایج که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول می سازد این است که احتمال بروز عفونت پس از تزریق ژل وجود خواهد داشت؟ گفتنی است که با تزریق ژل یک ماده خارجی وارد بدن می شود در صورت آنکه تزریق با رعایت اصول بهداشتی و استریل انجام نشود احتمال بروز عفونت وجود خواهد داشت.

قابل توجه است که اگر ناحیه تناسلی با عفونت مواجه شود، به دلیل آنکه حجم بالایی از ژل به واژن تزریق شده است این عارضه بسیار بد بوده و تنها راه درمان ایجاد برش در ناحیه تناسلی و تخلیه ژل می باشد. پس از آن جهت بهبودی کامل و پیشگیری از آبسه مصرف آنتی بیوتیک با تجویز متخصص زنان و زایمان ضروری خواهد بود.

مدت زمان تزریق ژل به واژن چقدر است؟

مدت زمان پروسه تزریق ژل از ابتدای آن با ضدعفونی کردن، سپس انجام بی حسی موضعی تا تزریق حدود بیست دقیقه به طول خواهد انجامید و به همین خاطر تزریق ژل زمان بر نخواهد بود.

مشاوره پیش از تزریق ژل به واژن

مشاوره قبل از تزریق ژل الزامی است، زیرا در طول جلسه مشاوره فرد به راحتی می تواند تمامی انتظارات خود را بیان نماید، تا در صورتی که بیمار انتظارات غیرضروری و قابل انجام را دارد بدان از نتیجه آن، هزینه ها و سایر موارد ضروری آگاهی داده شود. همچنین در طول جلسه مشاوره مشخص می گردد که فرد کاندید مناسبی برای تزریق ژل خواهد بود. علاوه بر موارد ذکر شده نوع ژل، ناحیه مورد نیاز تزریق و مدت زمان ماندگاری مشخص می گردد. لازم به ذکر است، تمامی این موارد کمک می نماید تا بیمار با دید باز اقدام به این روش زیبایی نماید.

مشاوره-پزشکی-قبل-از-تزریق-ژل-به-واژن

اقدامات قبل از تزریق ژل

نخست بایستی ناحیه تناسلی کاملا معاینه و از لحاظ ابتلا به برخی بیمار ها بررسی گردد. لازم است بدانید که برای آنکه بتوانیم اقدام به تزریق ژل به واژن نماییم، ناحیه تناسلی بایستی عاری از هر نوع عفونتی از داخلی تا پوستی باشد. همچنین این ناحیه بایستی از لحاظ بیماری های همچون حساسیت های پوستی، هرپس، اگزما، عفونت های فعال، ترشحات واژن، تبخال تناسلی، زگیل تناسلی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد در صورت آنکه مبتلا به هر کدام از این بیماری هاست در ابتدا تحت یک دوره درمانی قرار گیرد تا در صورت سلامتی کامل سپس اقدام به تزریق ژل به واژن نماید.

دوره نقاهت پس از تزریق ژل به واژن

دوره نقاهت تزریق ژل به واژن بسیار کوتاه است و نیازی به استراحت نخواهد بود. فرد پس از انجام این روش زیبای می تواند بدون نیاز به همراه به محل سکونت خود بازگردد و به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

مراقبت های پس از تزریق ژل به واژن

رعایت توصیه های پزشکی در نتیجه این روش زیبایی بسیار موثر خواهد بود، لذا سعی نمایید توصیه های پزشکی را به درستی رعایت نمایید.

پس از تزریق ژل فرد نبایست از کمپرس های گرم و سرد استفاده نماید.

انجام فعالیت های ورزشی و برقراری تماس جنسی به مدت دو تا سه روز پس از تزریق ژل ممنوع خواهد بود. برای انجام چنین فعالیت های بایستی صبر نماید تا ژل بر روی ناحیه تناسلی ماندگار شده و ظاهر خوب خود را حفظ کند و پس از این چند روز ممنوعیت انجام این قبیل فعالیت ها بلامانع خواهد بود.

در صورت داشتن ترم غیر طبیعی و احساس درد در ناحیه تناسلی حتما با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا تزریق کاملا بدون درد است و بروز این عارضه ها احتمال دارد نشانه پارگی عروقی خونی و هماتوم باشد، لذا تماس با متخصص زنان ضروری است.

در نهایت بگوییم، تزریق ژل به واژن یک روش زیبایی کاملا بدون درد و عارضه است، در صورت آنکه بیمار به درستی انتخاب شود و تکنیک تزریق صحیح باشد نتیجه بسیار مطلوب خواهد بود.

(Visited 1,087 times, 1 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *