(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » بهترین زمان تعیین جنسیت
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

بهترین زمان تعیین جنسیت

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

تعیین جنسیت در بارداری

 

 

بارداری یکی از بهترین دوران برای هر مادر است و اکثریت افراد تمایل دارند تا زودتر از جنسیت جنین خود آگاه شوند به همین منظور سعی دارند تا برای رسیدن به جنسیت دلخواه جنین خود اقداماتی را انجام دهند، اما سوالاتی در خصوص روش های تعیین جنسیت ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته است که در ادامه به شرح این موضوع می پردازیم.

یکی از سوالات شایع در میان افراد این است که آیا می توان از ضربان قلب جنین متوجه جنسیت فرزند خود شویم؟ یا اینکه آیا امکان تشخیص جنسیت جنین از ویارهای دوران بارداری وجود دارد؟ باید بگوییم که هیچ کدام از این روش ها موثر نیست و تعیین جنسیت جنین تنها از طریق انجام سونوگرافی و مشاهده اندام تناسلی میسر می باشد.

بهترین زمان تعیین جنسیت

بهترین زمان تعیین جنسیت

بهترین زمان برای تعیین جنسیت با سونوگرافی

بهترین زمانی که می توان به جنسیت جنین پی برد انجام سونوگرافی در هفته های پانزده تا شانزده می باشد. البته تعیین جنسیت با انجام دستگاه های پیشرفته سونوگرافی در زمان غربالگری سه ماهه اول بارداری که در هفته های یازده تا سیزده انجام می شود امکان پذیر خواهد بود. ولی قابل توجه است که در این زمان احتمال درصد خطا وجود خواهد داشت لذا بهترین زمان که جنسیت جنین به صورت قطعی مشخص می گردد در هفته پانزده تا شانزده می باشد.

بهترین زمان تعیین جنسیت با آزمایش خون

یکی از موضوعاتی که ذهن اکثریت افراد را به خود مشغول ساخته این است که آیا امکان دارد جنسیت در هفته های اول بارداری مشخص گردد، بایستی گفت امکان تشخیص جنسیت جنین در هفته هشت تا ده بارداری با انجام آزمایش خون وجود خواهد داشت. با انجام آزمایش خون و بررسی سلول های جنینی که به صورت محدود در خون مادر وجود دارد می توان از طریق ژنتیک و خون مادر به جنسیت جنین پی برد.

آیا پس از آنکه مطلع شدیم که باردار شده ایم می توان جنسیت جنین را تغییر داد؟

جنسیت جنین در زمان لقاح یا ترکیب اسپرم و تخمک مشخص می گردد و زمانی که سلول های جنینی شروع به تشکیل و تقسیم شدن می نمایند آن سلول ها مشخص اند.

از ابتدای شروع بارداری ترکیب کروموزوم  X از مادر و کروموزوم  X از پدر سبب تشکیل جنین دختر و ترکیب کروموزوم X از مادر و کروموزوم Y از پدر سبب تشکیل جنین پسر می شود. لذا پس از آنکه فرد مطلع شود باردار است امکان تغییر جنسیت جنین وجود نخواهد داشت چون جنسیت از بدو لقاح جنین مشخص می گردد.

تعیین جنسیت

تعیین جنسیت

آیا قبل از بارداری می توان جنسیت جنین را مشخص نمود؟

تعیین جنسیت قبل از بارداری از طریق تخمک گذاری، رژیم غذایی و تغییر دادن PH واژن تا حدودی امکان خواهد داشت. در صورت آنکه کرموزم های X فعال گردد جنسیت جنین دختر و در صورتی که کروموزوم Y فعال شود جنسیت جنین پسر می شود.

لذا باید بگویم که قبل از بارداری می توانیم توصیه های برای تعیین جنسیت نماییم اما این توصیه ها نظیر رژیم غذایی و انجام روش های بر روی تخمک گذاری صد در صد نخواهد بود.

تعیین جنسیت با IVF

یکی از روش های که قبل از بارداری می توان انجام داد آی وی اف می باشد که در حقیقت IVF خارج از رحم قابل انجام است. با کمک این روش می توان جنسیت جنین دختر یا پسر را مشخص نمود، که به آن تعیین جنسیت با IVF می گویند، در واقع در موارد خاصی که فرد قصد انجام IVF را داشته باشد می تواند تعیین جنسیت از این طریق را نیز انجام دهد.

گاهی اوقات بیماری های ژنتیکی وجود دارد که در جنس های خاصی ایجاد می شود، در چنین مواقعی می توان با انجام آی وی اف جنسیت جنین را به گونه ای انتخاب کرد تا این بیماری ها در آن جنسیت ایجاد نمی گردد. به طور مثال اگر بیماری ژنتیک در جنسیت دختر ایجاد می شود می توان با انجام آی وی اف تعیین جنسیت نمود و جنسیت پسر را انتخاب کرد تا این گونه بیماری ها به وجود نیایید.

IVF روشی است که به درمان ناباروری و تعیین جنسیت جنین کمک می نمایید.

کلام آخر

امروز تبلیغات فراوانی جهت تعیین جنسیت جنین به صورت صد در صد انجام می شود که باید بگوییم که اکثریت این روش تنها جنبه تبلیغات داشته و به صورت صد در صد نخواهد بود. تعیین جنسیت با آی وی اف تنها روشی است که از طریق آن می توان جنسیت جنین را به صورت صد در صد مشخص نمود.

در نهایت بگوییم که تعیین جنسیت در بارداری تنها از دو طریق آزمایش خون و سونوگرافی امکان پذیر است و روش های دیگر برای مشخص نمودن جنسیت جنین موثر نخواهد بود.

راه های ارتباطی با دکتر الهه ثناگو:

صفحه اینستاگرام: drelahesanagoo
شماره تماس: ۲۶۳۱۸۹۲۶

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

(Visited 23,185 times, 9 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *