(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
خانه » بارداری و زایمان » برداشتن پوست اضافه زیر شکم همزمان با زایمان سزارین
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

برداشتن پوست اضافه زیر شکم همزمان با زایمان سزارین

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

برداشتن پوست اضافه زیر شکم

 

 

اکثریت زنان پس از زایمان پوست ناحیه زیر شکم آن ها آویزان و افتاده می شود، به دلیل آنکه پوست در طول دوران بارداری کشیده می شود.

جالب است بدانید که به هیچ عنوان نمی توان این پوست را با ورزش از بین برد، زیرا چربی نیست و تنها چربی را می توان با ورزش از بین برد، لذا پوست اضافه ناحیه شکم با انجام فعالیت های ورزشی از بین نخواهد رفت. نکته ای دیگر که بسیار حائز اهمیت اینکه پوست اضافی با کاهش وزن آویزان تر خواهد شد و نازیبایی آن بیشتر می شود.

 

جراحی برداشتن پوست زیر شکم توسط چه متخصصی بهتر است انجام شود؟

افرادی که تصمیم به جراحی برداشتن پوست اضافه زیر شکم خود را دارند بهتر است بدانند که بایستی بررسی های در این زمینه انجام شود در صورتی که نیاز به انجام جراحی ابدومینوپلاستی کامل یا برداشتن پوست اضافی زیر شکم نباشد متخصص زنان و زایمان می تواند اقدام به این جراحی نمایید در غیر این صورت فرد می بایست به جراحان پلاستیک ارجاع داده شود تا آن متخصصین یک جراحی کامل برای فرد انجام دهند.

پس از آن که مشاوره و معاینات لازم توسط پزشک انجام گردید، در صورتی که شرایط فرد بدین صورت باشد می تواند این جراحی را توسط متخصص زنان و زایمان همزمان با سایر اعمال جراحی زنان انجام دهد؛ حال این شرایط کدامند؟

در صورتی که میزان بافت چربی بیمار زیاد نباشد و تنها مقداری از پوست شکم چروک شده است، در چنین شرایطی بیمار می تواند جراحی برداشتن پوست زیر شکم را توسط سایر اعمال جراحی دیگر توسط متخصص زنان و زایمان انجام دهد

اما در صورتی که بافت چربی در نواحی مختلف همچون شکم، بالای ناف و پهلو وجود داشته باشد و پوست بسیار کشیده شده است. در چنین زمانی فرد نیاز به یک جراحی ابدومینوپلاستی کامل خواهد داشت تا کل پوست از بالا کشیده شود و در این جراحی ناف فرد کمی تغییر کرده و گاهی نیز ممکن است نیاز به لیپوساکشن وجود داشته باشد، لذا با وجود این شرایط این جراحی در حیطه کاری متخصص زنان و زایمان نخواهد بود.

برداشتن پوست اضافی زیر شکم را می توان با اعمال جراحی زیبایی و خارج نموده رحم، کیست تخمدان، درمان فیبروم و هر بیماری دیگری که لازم باشد جراحی باز شکم صورت گیرد، انجام داد.

آیا برداشتن پوست اضافی شکم برگشت پذیر است؟

هنگامی که بخشی از بافت و پوست ناحیه شکم برداشته می شود دیگر بافتی ساخته نمی شود لذا برداشتن پوست اضافی شکم برگشت پذیر نخواهد بود

البته در یک مورد زمانی که فرد اضافه وزن پیدا می کند و چاق می شود، ممکن است احساس نمایید که این بافت برگشته است در صورتی که چنین نیست و تجمع این بافت در ناحیه زیر شکم ناشی از اضافه وزن است.

لذا زمانی که فرد تصمیم به جراحی برداشتن پوست اضافی می نمایید بایستی مراقب باشد تا دچار اضافه وزن یا چاقی نشود، زیرا چربی در همه حالت در حال ساخته شدن است و زمانی که فرد انرژی و کالری بیش از حد دریافت نمایید این امر سبب می شود تا کالری اضافی تبدیل به چربی شود و چربی در زیر پوست انباشته شود.

در نهایت بگوییم برداشتن پوست اضافی زیر شکم برگشت نخواهد داشت و این بافت چربی است که سبب تجمع در زیر پوست می شود.

آیا با زایمان سزارین می توان اعمال جراحی زیبایی را انجام داد؟

همزمان با زایمان سزارین به هیچ عنوان نمی توان جراحی را انجام داد مگر آنکه به صورت اورژانسی نیاز به یک جراحی دیگر باشد ولی در حالت کلی اعمال جراحی همزمان با سزارین ممنوع است، به ویژه جراحی زیبایی واژن که نبایست انجام شود زیرا بافت ناحیه تناسلی متورم و پر از خون است و همین امر سبب می گردد تا خونریزی صورت گردد.

اما تنها جراحی که می توان با زایمان سزارین انجام داد، برداشتن پوست اضافی زیر شکم می باشد. پس از زایمان می توان با کمی بزرگ تر کردن برش ناحیه شکم اقدام به برداشتن چربی و پوست اضافی آن ناحیه نمود.

البته انجام این روش همزمان با زایمان سزارین بایستی توسط متخصصی بسیار با مهارت انجام شود که جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و فرد مدت زمان کمتری را بیهوش باشد.

برداشتن پوست اضافه زیر شکم همزمان با زایمان سزارین

برداشتن پوست اضافه زیر شکم همزمان با زایمان سزارین

کاندید مناسب جراحی برداشتن پوست اضافی زیر شکم

یکی از سوالات شایع در میان زنان این است که چه افرادی کاندید مناسب این جراحی می باشند، بایستی گفت افرادی که لاغر هستند و در زمان بارداری به یکبار دچار اضافه وزن می شود پوست آن ها کشیده می شود و این پوست اضافه پس از زایمان برای آن ها بسیار آزاد دهنده خواهد بود. لذا چنین افرادی می توانند کاندید مناسبی برای این جراحی باشند.

اما افراد با اضافه وزن بسیار زیاد کاندید مناسبی برای این جراحی نخواهند بود. زیرا میزان بافت چربی در این افراد بسیار زیاد است و اکثریت نواحی بدن آن ها با بافت چربی همراه بوده که برداشتن بخش کوچکی از این بافت های چربی و پوست کمک بسزایی به آن ها نخواهد کرد لذا افرادی با چنین شرایطی بهتر است به جراحان پلاستیک مراجعه نموده و اقدام به جراحی زیبایی شکم نمایند.

در نهایت بگوییم افرادی می توانند جراحی برداشتن زیر شکم همراه با زایمان سزارین را انجام دهند که در گذشته اضافه وزن زیاد نداشته و لاغر بوده اند، لذا این جراحی برای آن ها بسیار مناسب خواهد بود.

راه های ارتباطی با دکتر الهه ثناگو:

صفحه اینستاگرام: drelahesanagoo
شماره تماس: ۲۶۳۱۸۹۲۶

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

(Visited 20,963 times, 15 visits today)
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *