(021)26318926 - (0936)1920441
تهران، مجيديه شمالی، ميدان ملت، خيابان قليچ خانی، پلاك ١٠٠
دکتر الهه ثناگو » موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست ؟
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست ؟

نوبت دهی و مشاوره آنلاین دکتر الهه ثناگو
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی دارای انواع کم خطر و پر خطر بوده و به صورت زائده های گوشتی در نواحی مختلف بدن به اشکال گوناگون دیده می شود .

زگیل های تناسلی در زنان و مردان در نواحی مختلف بدن ایجاد می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زگیل های تناسلی به مقاله ی علائم زگیل تناسلی را بشناسید مراجعه نمایید .

روش های درمان زگیل تناسلی مردان و زنان با توجه به نوع آن، اندازه و شکل ظاهری و ناحیه ایجاد شده متفاوت می باشد . درمان از چند طریق قابل انجام است .

موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست ؟

موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست ؟

درمان زگیل تناسلی خارجی

درمان دارویی

درمان دارویی با توجه به نوع زگیل تناسلی و ناحیه ایجاد شده تجویز می شود . لازم به ذکر است استفاده از داروها حتما باید توسط متخصص زنان و زایمان پس از بررسی های لازم تجویز و مصرف شود .

فریز کردن

فریز کردن یا کرایوتراپی یکی از روش های درمان زگیل تناسلی ناحیه تناسلی خارجی می باشد . این روش درمانی ممکن است طی چند جلسه انجام شود . معمولا فریز کردن به دو صورت مایع و گاز انجام می گردد .

کوتریزاسیون

سوزاندن یا کوتریزاسیون یکی دیگر از روش های درمان این بیماری به شمار می آید . این روش درمان همانطور که از اسم آن پیداست با سوزاندن ضایعه صورت می گیرد و همین امر ممکن است پوست ناحیه مورد نظر پس از درمان به صورت اسکار باقی بماند . سوزاندن زگیل تناسلی کمی با درد همراه است .

لیزر درمانی

لیزر درمانی یکی از روش های درمان است که به تجربه و تبحر پزشک نیاز دارد و در مواقعی که ضایعه بزرگ باشد از این روش استفاده می شود .  استفاده از لیزر به منظور درمان در یک جلسه انجام می گردد .

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زایمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با جراح زیبایی زنان خوب در تهران می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

جراحی

سریعترین روش و آخرین روش درمان جراحی است . زمانی که ضایعه بسیار زیاد باشد در این مواقع بهترین روش درمان جراح می باشد . قبل از انجام جراحی بهتر است ابتدا از ضایعه نمونه برداری صورت گیرد تا پس از بررسی و تشخیص نوع ویروس سپس جراحی صورت گردد . در دختران جوان امکان انجام تست دهانه رحم وجود نخواهد داشت .

درمان زگیل تناسلی داخلی

زمانی که زگیل تناسلی در ناحیه داخلی واژن ایجاد شده باشد قبل از اقدام به هر گونه درمان ابتدا باید میزان وسعت بیماری بافت داخلی واژن و دهانه رحم مشخص گردد .

در این مواقع به منظور تشخیص ابتدا باید توسط متخصص زنان و زایمان معاینه دهانه رحم انجام شود در این زمان اگر زخم و تغییر شکل ایجاد شده باشد کاملا به وضوح می توان مشاهده نمود .

شایان ذکر است، در اکثر مواقع در ابتدای بیماری هیچ گونه ضایعه ای در معاینه قابل مشاهده نخواهد بود و بهترین روش تشخیص در این مواقع استفاده از دستگاه کولپوسکوپ می باشد . با استفاده از آن می توان به بزرگ نمایی ناحیه تناسلی داخلی پرداخت تا ضایعه دیده شده و سپس نمونه برداری صورت گیرد .

درمان زگیل تناسلی پس از نتیجه نمونه برداری مشخص می گردد . بهتر است به منظور انتخاب بهترین روش درمان زگیل تناسلی به بهترین متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید .

کلام آخر

متاسفانه روش درمان زگیل تناسلی قطعی نخواهد بود حال زگیل تناسلی از هر نوع کم و پر خطر که باشد درمان قطعی وجود ندارد . به دلیل اینکه این ویروس در بدن باقی می ماند اما امکان کنترل آن وجود دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 2.4]
دکتر الهه ثناگو متخصص زنان و زایمان

دکتر الهه ثناگو

جراح متخصص زنان زايمان و نازايی ـ لاپاراسكوپی، هيستروسكوپی
دكتر الهه ثناگو متخصص زنان زايمان نازايي دوره شش ساله پزشكي عمومي را در دانشگاه ايران به اتمام رساند
و سپس در سال ١٣٨٤ دوران تخصص خود را در رشته جراحي زنان و زايمان و نازايی به اتمام رسانيد.
سپس حدود دو سال دوران طرح خود را در استان كرمانشاه در خدمت رساني به مردم محروم
شهرستان گيلانغرب سپری كرد و پس از آن به تهران بازگشت .
ايشان دوره های كوتاه مدت و بلند مدت آموزش لاپارسكوپی و اندومتريوز را در خدمت اساتيد
بزرگی چون استاد عادل شروين در تهران، استاد البرزی در شيراز و پروفسور arnaud wattiez
در فرانسه گذرانده است .
سهامدار بیمارستان عرفان_نيايش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *