ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

همه چیز در مورد عمل لاپاراسکوپی

همه چیز در مورد عمل لاپاراسکوپی

امروز تقریبا تمامی اعمال جراحی رشته های زنان را می توان توسط لاپاراسکوپی انجام داد . عمل های همانند: کیست تخمدان، درآوردن رحم، آندومتریوز، آزاد کردن چسبندگی های، بسته لوله ها، در آوردن فیبروم رحمی، چک کردن لوله های رحمی و علت نازایی با لاپاراسکوپی قابل انجام است .

همه چیز در مورد جراحی لاپاراسکوپی

همه چیز در مورد جراحی لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود ؟

در جراحی لاپاراسکوپی ابتدا بیماری تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد، سپس از طریق ناف ابزار را وارد شکم نموده و شکم با گاز مخصوص لاپاراسکوپی پر می شود و چند سوراخ دیگر در ناحیه شکم زیر ناف ایجاد می شود و سپس ابزارهای دیگری وارد شکم می شود، سپس جراحی انجام می شود و در نهایت پس از اتمام کار گاز شکم خارج می شود و سوراخ های روی شکم با یک یا دو بخیه دوخته می شود .

تفاوت جراحی باز با لاپاراسکوپی چیست ؟

جراحی لاپاراسکوپی بدون دخالت دست و با بزرگنمایی دوربین انجام می شود . در این جراحی وضوح تصویر بهتر است و به همین منظور عمل دقیق تر و ظریف تر خواهد بود .

به طور معمول جراحی لاپاراسکوپی بدون دخالت دست صورت می گیرد به همین خاطر میزان آسیب بافت های بدن کمتر خواهد بود . عموما دوره نقاهت جراحی لاپاراسکوپی بسیار کمتر از جراحی باز خواهد بود و بیمار سریعتر می تواند راه بیفتد و به فعالیت های روزانه خود بپردازد. همچنین میزان چسبندگی و درد پس از جراحی لاپاراسکوپی بسیار کمتر خواهد بود .

جراحی باز با جراحی لاپاراسکوپی کاملا متفاوت می باشد و میزان تمامی موارد ذکر شده معمولا در جراحی لاپاراسکوپی به نسبت باز کمتر خواهد بود .

لاپاراسکوپی برای تشخیص چه مشکلاتی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

امروزه اکثر جراحی های زنان را می توان با لاپاراسکوپی انجام داد که این جراحی های عبارت است از: کیست های تخمدان، هیسترکتومی یا درآوردن رحم، آندومتریوز، فیبروم های رحم، بررسی حفره لگن، بررسی علت های ناشناخته لگنی، چسبندگی های رحمی، بررسی لوله های رحمی، بستن لوله های رحمی و بررسی علت های نازایی می باشد .

آیا لاپاراسکوپی عوارض دارد ؟

جراحی لاپاراسکوپی همانند هر جراحی دیگر می تواند با عوارضی همراه باشد ولی در صورتی که دقت کافی در انتخاب بیمار و نوع عمل جراحی انجام شود و این جراحی توسط جراح متبحر انجام شود کمترین عارضه را به دنبال خواهد داشت.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی چیست ؟

جراحی لاپاراسکوپی همانند هر جراحی دیگر باید بیمار از نظر جسمانی، قلبی و عروقی مورد بررسی قرار گیرد . مشاوره بیهوشی و قلب، همچنین انجام آزماایشات لازم بایستی قبل از جراحی لاپاراسکوپی انجام شود . در بعضی زمان ها بیمار باید آمادگی روده هم داشته باشد که این امر با کمک داروها انجام می شود . بهتر است قبل از انجام جراحی رزرو خون برای بیمار آماده شود .

یکی دیگر از موارد که بیمار قبل از انجام جراحی آن را انجام می دهد، این است که جوراب ضد آمبلی تهیه نمایید و بپوشد . حین عمل جرواب های مخصوص بسته می شود و همچنین بهتر است از بیمار و همراه او رضایتی گرفته شود . در نهایت جراحی برای بیمار انجام می شود .

فواید انجام جراحی با کمک لاپاراسکوپی چیست ؟

با کمک لاپاراسکوپی عمل دقیق تر و با ظرافت بیشتری انجام می شود و در حقیقت می توان گفت جراحی لاپاراسکوپی کامل تر خواهد بود . به دلیل اینکه دخالت دست در جراحی لاپاراسکوپی صورت نمی گیرد، میزان چسبندگی بعد از عمل و درد کمتر خواهد بود . از نظر بیمار اسکار کمتری ایجاد می شود و اسکار بر روی شکم بیمار بسیار کم می باشد .

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

آیا لاپاراسکوپی خطراتی دارد ؟

جراحی لاپاراسکوپی می تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد، اما شایعترین خطر که ممکن است با جراحی لاپاراسکوپی به وجود آید، لخته خون یا DVT است که می تواند منجر به آمبولی شود ولی با انتخاب صحیح بیمار و اقدامات مناسب قبل و بعد از بیمار از بروز عارضه ها پیشگیری می شود .

مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی به چه صورت است ؟

بیمار پس از انجام عمل بعد از شش ساعت بیمار می تواند راه برود و زمانی که اجازه راه رفتن به بیمار داده می شود، بیمار باید تنفس های عمیق بکشد تا از بروز کبودی در پا و لخته خون جلوگیری شود و درد بعد از عمل هم کمتر باشد . مراقبت خاصی پس از جراحی لازم نیست و تنها بهتر است جوراب های مخصوصی که قبل از جراحی پوشیده است به مدت یک تا دو هفته پس از جراحی مورد استفاده قرار گیرد .

هزینه عمل لاپاراسکوپی چقدر است ؟

عمل لاپاراسکوپی به دلیل آنکه با کمک ابزارهای انجام می شود به نسبت جراحی باز هزینه کمی بالاتر خواهد بود ولی در مجموع با توجه به فوایدی که انجام عمل به نسبت جراحی باز دارد، پرداخت این هزینه ها به نفع بیمار خواهد بود . جهت اطلاع از هزینه لاپاراسکوپی بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید .

کلام آخر

عمل لاپاراسکوپی یک جراحی پیشرفته در درمان بیماری های زنان است که با درصد موفقیت بسیاری همراه است . قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی بهتر است به یک متخصص لاپاراسکوپی خبره در این زمینه مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

پنج × 3 =

Call Now Button