ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی

 

 

ناحیه تناسلی از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است که طبیعتا ناحیه خارجی متشکل از دو لابیا ماژور و لابیا مینور می باشد. لابیا ماژور محل رویش موهای زائد و لابیا مینور لابیاهای کوچک تری هستند که بافت بسیار نرمی دارند.

در حقیقت جراحی لابیاپلاستی به منظور کوچک کردن لابیاهای کوچک ناحیه تناسلی یا لابیا مینور می باشد. لابیاپلاستی یا کوچک کردن لابیا مینور از طریق چند تکنیک صورت می گیرد، انتخاب روش انجام لابیاپلاستی بسته به شرایط فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان مشخص می شود. به طور معمول لابیاپلاستی به سه طریق جراحی، لیزر و آر اف انجام می گردد.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یک روش زیبایی است که با مزیت های بسیاری همراه است. عموما لابیاپلاستی با لیزر در مطب در کوتاه ترین زمان ممکن حدودا یک ساعت انجام می شود. لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بیهوشی نداشته و تنها از طریق پماد و تزریق موضعی صورت می گیرد.

به طور معمول به دلیل آنکه این روش زیبایی در مطب انجام می شود، فرد راحت تر بوده و پس از اتمام لیزر فرد می تواند پس از نیم ساعت مطب پزشک را ترک نموده و به محل سکونت خود بازگردد.

اما زمانی که اسم لیزر می آید، این بدان معنا نیست که هیچ اتفاقی نیفتاده است و می توانید پس از لابیاپلاستی به محل کار خود برگردید و به فعالیت های روزمره خود بپردازید، به هر حال لیزر یک وسیله به منظور برش دادن است ولی لازم است بدانید که انجام لابیاپلاستی با لیزر هم نیاز به بخیه خواهد داشت، اما قابل توجه است که مراقبت های پس از انجام لابیاپلاستی را فراموش نکنید.

مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزر

مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزرخصص

مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزر

عموما سطح نازک و ظریف ناحیه تناسلی با کمک لیزر برش داده شده و زمانی که فردی لابیاپلاستی با لیزر را انجام داده است، نباید راه برود زیرا راه رفتن بسیار موجب ساییده شدن می گردد و همین امر سبب شده تا این ناحیه متورم و با سوزش همراه باشد.

آنچه پس از لیزر می بایست به آن دقت شود و رعایت گردد، این است که حتما هفته اول در منزل استراحت نمایید، در صورتی که استراحت در منزل برای فرد مقدور نباشد، بهتر است سعی نمایید از ایستادن زیاد به مدت طولانی اجتناب ورزید تا فشاری به این ناحیه وارد نشود.

همچنین بهتر است در هفته اول پس از لابیاپلاستی از انجام فعالیت های همچون؛ رانندگی و پیاده روی اجتناب ورزید. رعایت توصیه های پزشکی در هفته اول به خصوص دو تا سه روز ابتدایی پس از لابیاپلاستی بسیار حائز اهمیت می باشد.

پس از لابیاپلاستی با لیزر تورم به مدت دو تا سه روز وجود خواهد داشت و حتی در مواردی ممکن است تورم در روز دوم بیشتر شود که این یک امر طبیعی است و معمولا انجام لیزر با تورم همراه خواهد بود.

استفاده از کمپرس سرد و پماد های تجویز شده از جانب پزشک به منظور کاهش تورم و سوزش هر  بیست تا سی دقیقه توصیه می شود.

لازم به ذکر است، در صورتی که فرد به توصیه های پزشکی به خوبی گوش فرا دهد و سعی نمایید تا تمامی آن ها رعایت نمایید این امر موجب می شود تا فرد کمتر اذیت شود و خاطر خوبی را از انجام لابیاپلاستی داشته باشد.

چند نوع پماد پس از لابیاپلاستی برای فرد تجویز می شود که اصلی ترین پماد تجویز شده، زینک می باشد، یک نکته بسیار مهم که فرد پس از لابیاپلاستی با لیزر باید به آن دقت نمایید، استفاده از پماد زینک به خصوص قبل از استفاده از سرویس بهداشتی می باشد، زیرا این امر موجب می گردد تا زمان ادرار این ناحیه دچار سوزش نشود.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

از دیگر مراقبت های که فرد بایستی به آن دقت نمایید، عدم فعالیت های ورزشی و رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی به مدت دو ماه می باشد.

فعالیت های ورزشی همچون دوچرخه سواری، اسب سواری فعالیت های هستند که می تواند موجب فشار وارد شدن به ناحیه تناسلی شود، لذا این نوع فعالیت مطلقا ممنوع است. به دلیل آنکه موجب باز شدن بخیه ها می گردد، حتی در صورتی که بخیه ها جوش خورد، ناحیه تناسلی از قسمت زیر بخیه ها دچار تورم می شود.

کلام آخر

در صورتی که تصمیم به انجام لابیاپلاستی را دارید، حتما می بایست قبل از انجام آن با جراح زیبایی زنان مشورت نموده تا از لحاظ ظاهر ناحیه تناسلی و مراقبت های پس از آن کاملا مطلع و آگاه شوید تا با یک دید و آگاهی کامل اقدام به این جراحی زیبایی نمایید.

مهمترین نکته ای که می بایست از آن آگاه باشید، این است که تورم پس از لابیاپلاستی به مدت دو ماه و حتی در برخی از افراد که پوست حساسی دارند و تورم در آن ها به نسبت دیگر افراد بیشتر بوده، حدود سه تا چهار ماه باقی می ماند، به هیچ عنوان ناحیه تناسلی خود را قضاوت نکنید، زیرا دوره بهبود این ناحیه طولانی تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

دو + ده =

Call Now Button