ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

شکل اندام تناسلی در خانم ها متفاوت است همان گونه که انسان ها از نظر شکل ظاهری با هم دیگر فرق دارند منطقه ی تناسلی هم در افراد مختلف از نظر ظاهر متفاوت است و استاندارد زیبایی در آن منطقه وجود ندارد. در این مقاله می خواهیم به سوال های لابیاپلاستی که بیشتر مراجعه کنندگان از دکتر الهه ثناگو می پرسند پاسخ دهیم .

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی اصطلاحی است که میان افراد رواج پیدا کرده است که در واقع ترمیم زیبایی ناحیه ی لبیامینور است. اندام تناسلی از چند قسمت بیرونی درست شده است که شامل :

  • لابیا ماژور که بیرونی ترین قسمت تناسلی است و سطح آن تشکیل شده از پوست که حاوی فولیکول های مو است.
  • لابیامینور قسمت داخلی تر است که پوست ظریفی دارد و پایانه های جنسی در آن منطقه خیلی زیاد است.
  • لابیا مینور در قسمت فوقانی به هم وصل می شوند و زیر آن منطقه کلیتوریس قرار دارد. کلیتوریس بیشترین میل جنسی و بیشترین پایانه های عصبی جنسی را دارد.

بعضی وقت ها در شکل ظاهری این سه منطقه مشکلاتی به وجود می آید و ما می توانیم به کمک اقدامات جراحی آن منطقه را در نظر شکل ظاهری اصلاح کنیم بعضی وقت ها لابیاهای ماژور بیش از حد بزرگ، آویزان، چین دار و افتاده است . بعضی وقت ها لبیاهای مینور مشکل دارند و از نظر شکل ظاهری بزرگ هستند حتی به گونه ای که بیمار در راه رفتن برایش مشکل ایجاد می شود و در قست بیکینی ظاهر خوبی ایجاد نمی کند، فرد از نظر نظافت به مشکل برمی خورد و آن منطقه مبتلا به عفونت می شود، وقتی لبیاها بزرگ باشند میل جنسی را کاهش می دهد و در نهایت منجر به عدم اعتماد به نفس جنسی در خانم ها می شود .

قسمت بالایی لبیامینور که به هم وصل می شوند و کلیتوریس در زیر آن قرار گرفته است باید پوست ظریف و کوتاهی باشد بعضی مواقع این پوست زیادی بزرگ و زیادی بزرگ و محکم است و کلیتوریس زیر آن منطقه مدفون می شود و به همین دلیل حس جنسی در حین نزدیکی پایین می آید و حتی ممکن است فرد به اوج لذت جنسی نرسد و این از مواردی است که با معاینه تشخیص داده می شود و کاملاً می توان با جراحی اصلاح کرد.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

اقدامات لازم قبل از عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی را در مطب به هیچ عنوان انجام نمی دهند و در اتاق عمل انجام می دهد بیمار باید از لحاظ جسمی قبل از عمل لابیاپلاستی بررسی شود ، پزشک خود را در جریان داروهایی که استفاده می کند قرار دهد، در نظر بیهوشی ارزیابی شود وقتی بررسی های لازم صورت گرفت سپس به اتاق عمل منتقل می شود.

بیهوشی که برای لابیاپلاستی انجام می شود یک بیهوشی سبک به صورت بی حسی موضعی انجام می شود بعد از ۲ الی ۳ ساعت بیمار می تواند به راحتی بلند شود و راه برود، ادرار کند، غذا بخورد و همان روز مرخص شود .

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی

  • در چند روز اول زیاد به حالت ایستاده قرار نگیرید.
  • از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  • پیاده روی زیاد نداشته باشید.
  • در هفته ی اول پیاده روی و رانندگی ترجیحاً انجام نشود. (زیرا باعث می شود که بخیه ها خوب جوش نخورد و جای بخیه ها باقی بماند)
  • انجام ورزش های سنگین و نزدیکی تا ۴۰ روز ممنوع است.

روش کار دکتر الهه ثناگو برای عمل لابیاپلاستی

جراحی می تواند به وسیله ی تیغ جراحی صورت بگیرد ویا لیزر . تکنیک های جراحی مختلف است در مورد این که با چه روشی بهتر است انجام شود خیلی فرق ندارد و بستگی به دست هر جراح دارد که با چه روشی راحت تر است . در عمل لابیاپلاستی تکنیک جراحی، ظرافت، حوصله در انجام عمل بسیار مهم است.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

آیا عمل لابیاپلاستی درد دارد ؟

این عمل زیاد درد ندارد بیشترین دردی که دارد بلافاصله بعد از اتمام بیهوشی است که بیمار درد را حس می کند . احساس درد کم در یکی، دو روز اول معمولاً وجود دارد . بهتر است بدانید که میزان درد بستگی به آستانه میزان تحمل بیمار بستگی دارد که با یک قرص مسکن می توان درد را کنترل کنیم . بعد از یک هفته بیمار می تواند به محیط کار خود باز گردد.

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

در جراحی لابیاپلاستی پرده بکارت صدمه نمیبیند و دخترانی که باکره هستند هم می توانند این جراحی را انجام دهند .

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد؟

 باعث کاهش میل جنسی نمی شود وحتی میل جنسی را بیشتر می کند یکی از دلایلی که این عمل انجام می شود برای بهتر کردن حس جنسی است و حس اعتماد به نفس از لحاظ جنسی  بیمار را در آن منطقه بالا می برد و چون بافت های اضافه برداشته می شود بیمار در هنگام نزدیکی احساس بهتری دارد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

آیا می تواند به هنگام زایمان لابیاپلاستی انجام داد ؟

در هنگام زایمان هیچ گونه جراحی زیبایی در قسمت جنسی انجام نمی شود زیرا بافت خیلی پر خون است انجام هر گونه دستکاری روی آن منطقه منجر به خونریزی و عوارض بعد می شود.

عوارض لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی اگر در محیط استریل انجام شود و متخصص زنان دارای تکنیک بالا ، ظرافت و تجربه ی کافی  باشد هیچ گونه عارضه ای ندارد .

خیلی از عارضه هایی که در این محل می بینیم که مهم ترین عارضه هماتوم است خونریزی، خونی است که در آن محل جمع می شود و بیمار با درد شدید مراجعه می کند و ورمی است که در آن منطقه ایجاد می شود.

نتیجه لابیاپلاستی

بعد از ۴۰ روز ظاهر ناحیه ی جراحی شده کاملاً طبیعی است و هیچ فردی متوجه عمل نخواهد شد و بیماران نباید نگران به جای ماندن جای بخیه باشند  . در صورتی که عمل لابیاپلاستی با تکنیک و ظرافت انجام شود به هیچ عنوان خط برش مشخص نیست .در کل این عمل عمل ساده ای است و جزء عمل های سرپایی محسوب می شود و با نتیجه فوق العاده عالی همراه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

چهار × سه =