ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

فواید عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان

درمان کیست تخمدان با لاپاراسکوپی

 

 

کیست تخمدان یکی از بیماری های شایع در میان زنان به شمار می آید، که روش درمان آن با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم به روش های درمان جراحی کیست تخمدان بپردازیم، که کدام جراحی با توجه به شرایط او مناسب و به دور از عارضه خواهد بود.

لاپاراسکوپی کیست تخمدان

لاپاراسکوپی کیست تخمدان

 

لاپاراسکوپی یک شیوه جدید جراحی در رشته زنان است که در چند سال اخیر خیلی از متخصصین از این روش برای درمان بیماری ها استفاده می نمایند. در صورتی که متخصص زنان در زمینه لاپاراسکوپی تبحر لازم و کافی را داشته باشد، این جراحی می تواند درمان بسیار موفق و مفید باشد و جایگزین مناسب برای روش های قدیمی جراحی باز محسوب شود.

درمان کیست های تخمدان با توجه به شدت بیماری و نوع کیست متفاوت می باشد و تمامی کیست ها نیازی به جراحی نخواهند داشت و اکثر آن ها با دارو درمانی و گذشت زمان بهبود می یابند. در صورتی که تعداد زیادی از آن ها نیاز به جراحی خواهند داشت.

فواید عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان

جراحی کیست تخمدان به دو صورت باز و لاپاراسکوپی صورت می گیرد، که روش ارجح جراحی های کیست تخمدان، جراحی لاپاراسکوپی یا بسته می باشد. در حقیقت جراحی لاپاراسکوپی به چند دلیل در اولویت می باشد که عبارت است از:

درمان کیست تخمدان با لاپاراسکوپی از طریق چند سوراخ کوچک بر روی شکم انجام می شود ولی در جراحی باز یک برش زیر شکم داده می شود و در برخی موارد متخصص لاپاراسکوپی مجبور خواهد بود برشی دیگر بر روی شکم به صورت عمودی بدهد، لذا مهمترین موضوع در زنان زیبایی شکم است، که در جراحی لاپاراسکوپی رعایت می شود و جراحی تنها از طریق چند سوراخ انجام می گردد.

 

شایان ذکر است، که در جراحی لاپاراسکوپی محل جراحی زودتر بهبود می یابد و اسکار زخم کمتری باقی خواهد ماند.

همچنین به دلیل آنکه جراحی تنها از طریق چند ابزار انجام می شود و به هیچ عنوان از دست استفاده نمی گردد، لذا درد پس از جراحی و چسبندگی پس از جراحی در نواحی داخل شکم، لگن و نواحی بسیار مهم باروری بسیار کمتر خواهد بود.

با توجه به اینکه جراحی لاپاراسکوپی برای زنان و دختران جوان انجام می شود، لذا این روش جراحی بسیار سودمند خواهد بود و با کمترین میزان استفاده از دست، چسبندگی های پس از جراحی و عوارض ناشی از آن که مهمترین آن عوارض ناباروری است، همراه خواهیم بود.

از دیگر دلایل استفاده از جراحی لاپاراسکوپی بزرگنمایی در حین جراحی است، زمانی که جراحی به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود، طی جراحی تصاویر چندین برابر بزرگتر قابل مشاهده خواهد بود و همین امر موجب می شود تا دقت جراحی افزایش یابد.

البته نتیجه این جراحی به تبحر پزشک بستگی دارد و در صورتی که متخصص لاپاراسکوپی تبحر بالایی داشته باشد، انجام جراحی دقیق تر و ظریف تر انجام می شود، همچنین بخیه ها سریع تر و دقیق تر انجام می گردد و فعالیت تخمدان حفظ خواهد شد و مشکلی برای تخمدان به وجود نخواهد آمد.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

کلام آخر

در نهایت بایستی گفت: جراحی لاپاراسکوپی، یک روش درمانی بدون عارضه بوده و با دقت بسیاری انجام می شود. پس از انجام این جراحی بیمار درد کمتری خواهد داشت، همچنین سرعت بهبود بیمار بیشتر بوده و بیمار سریع تر می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود برسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

نه − 1 =

Call Now Button