ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

عمل هیسترکتومی چیست و چرا انجام می شود؟

هیسترکتومی

هیسترکتومی چیست ؟ در چه مواقعی لازم است هیسترکتومی انجام شود درادامه به توضیحات کامل هیسترکتومی می پردازیم.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

هیسترکتومی چیست ؟

هیسترکتومی یعنی جراحی که منجر به خارج کردن رحم می شود این جراحی می تواند شامل خارج کردن رحم همراه با تخمدان باشد یا این که رحم به تنهایی خارج شود و تخمدان باقی بماند.

هیسترکتومی

هیسترکتومی

رحم در بدن یک زن چه کاربردی دارد ؟

رحم عضوی است برای تولید مثل، زایمان و برای عادت ماهانه لازم است وجود داشته باشد. بنابراین وقتی رحم خانمی خارج می شود آن خانم دیگر حامله و پریود نمی شود و عادت ماهانه اش قطع می شود .
تخمدان اهمیت ویژه ای دارد. تخمدان، هورمون های زنانه برای بیمار تولید می کند بنابراین اگر ما رحم را خارج کنیم و تخمدان را نگه داریم بیمار هورمون های زنانه و سیستم بدنیش مانند قبل برایش باقی می ماند، میل جنسیش تغییر نمی کند، یائسه نمی شود و گر نمی گیرد.

آیا برداشتن رحم باعث از بین رفتن میل جنسی می شود ؟

بیمارهای ما خیلی از برداشتن رحم می ترسند زیرا بر این تصورهستند که هنگامی که رحم برداشته شود دیگر زن نیستند و در رابطه ی جنسیشان مشکل ایجاد می شود ولی بهتر است بدانید که برداشتن رحم تغییر عمده ای در میل جنسی و در رابطه ی جنسی ایجاد نمی کند و همین طور زنانگی باقی می ماند حتی به گونه ای که همسر بیمار متوجه برداشتن رحم نمی شود به خصوص اگر تخمدان ها سالم باشند.

هیسترکتومی

هیسترکتومی

علل برداشتن رحم

علل برداشتن رحم خونریزی های غیر قابل کنترل با دارو است. تغییرات سلولی که در بافت بدن ایجاد می شود برای مثال در سرطان رحم یا ضایعات پیش سرطانی داخل رحم یا تغییراتی در بافت عضلانی ایجاد می شود مانند فیبروم های بزرگ رحمی که باعث می شود متخصص زنان منجر به در آوردن رحم شود.

عمل هیسترکتومی

درآوردن رحم به دو روش جراحی باز و لاپاراسکوپی قابل انجام است که بسته به صلاحدید پزشک هر کدام از دو روش را می توانیم انجام دهیم .

درد بعد از عمل هیسترکتومی

هنگامی که پزشک صلاح بداند که بیمار کیس لاپاراسکوپی است برای بیمار خیلی راحت تر می شود زیرا درد بعد از عمل لاپاراسکوپی کمتر است و بیمار خیلی سریع می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

دوره نقاهت بعد از عمل هیسترکتومی

• برای جراحی معمولاً بیمار شب قبل از عمل در بیمارستان بستری می شود .
• یک سری از داروها به بیمار داده می شود
• بیمار بعد از عمل لازم است یک شب در بیمارستان بماند
• در بیمارانی که مشکل خاصی ندارند می توانند بعد از عمل مرخص شوند.
• بیمار نباید تا ۲ ماه رابطه ی جنسی داشته باشد.
• بعد از ۲ ماه بیمار معاینه می شود در صورتی که بیمار مشکلی نداشته باشد به بیمار اجازه رابطه جنسی داده می شود.
• در دو ماه اول انجام کارهای سنگین ممنوعیت دارد و باید مراقب خودتان باشید.
• فعالیت های سنگین انجام ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

نه − هشت =

Call Now Button