ساعات کاری : شنبه الی پنجشنبه با تعیین وقت قبلی
(021)26318926 - (0936)1920441

درمان نازایی با هیستروسکوپی

درمان نازایی با هیستروسکوپی

برخی از مشکلات رحمی سبب می شود تا فرد دیر باردار شود و یا اینکه نتواند باردار شود، حتی برخی مواقع زمانی که فرد باردار می شود احتمال عوارض بارداری و سقط وجود خواهد داشت .

مشکلات رحمی همانند پولیپ و فیبروم های رحمی بیماری های هستند که می تواند موجب نازایی در فرد شود .

بیماری فیبروم رحم در واقع موجب اشغال شده فضای داخلی رحم و فشار به حفره رحم می شود . در صورتی که فرد سابقه کروتاژ داشته باشد موجب آسیب بافت داخلی رحم یا آندومتر و در نهایت موجب چسبندگی رحم و نازایی می گردد .

درمان نازایی با هیستروسکوپی

درمان نازایی با هیستروسکوپی

تشخیص بیماری های رحمی

روش های تشخیصی بسیاری به منظور تشخیص بیماری ها وجود دارد اما پس از بررسی و مشاهده علائم بالینی، سونوگرافی، سونوهیسترو و سونوگرافی های سه بعدی می توان به تشخیص بیماری های رحمی پرداخت .

هیستروسکوپی

یکی از بهترین روش های تشخیص که علاوه بر تشخیص در درمان بیماری ها بسیار موثر خواهد بود استفاده از روش هیستروسکوپی می باشد . هیستروسکوپی یک روش آندوسکوپی تشخیصی و درمانی است، که در حین تشخیص می توان به درمان آن عارضه پرداخت .

نحوه انجام هیستروسکوپی

نحوه کار با هیستروسکوپی بدین صورت است که ابتدا به کمک وسیله ای تلسکوپ مانندی، دوربینی وارد رحم شده سپس به مشاهده و بررسی ناحیه فضای داخلی رحم می پردازیم . در این زمان فضای داخلی رحمی به وضوح قابل رویت است و تشخیص بسیار دقیق تر و ساده خواهد بود . پس از تشخیص بیماری ها می توان به درمان آن ها به کمک هیستروسکوپی پرداخت .

نوع روش درمان بیماری های رحمی با هیستروسکوپی با توجه به نوع عارضه متفاوت می باشد . به طور مثال زمانی که فرد مبتلا به بیماری پولیپ رحمی باشد به کمک قیچی می توان به درمان پولیپ های رحمی بپردازیم، اما زمانی که فرد مبتلا به بیماری فیبروم های رحمی باشد با کمک رزکتوسکوپ می توان دیواره ها داخلی رحم را برداشت و چسبندگی های رحمی را برطرف نمود .

مراقبت های بعد از هیستروسکوپی

به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب تر بهتر است به توصیه های متخصص زنان و زایمان گوش فرا دهیم . پس از انجام هیستروسکوپی فرد به مدت چند ساعت در بیمارستان بستری خواهد بود سپس با تشخیص پزشک بیمار ترخیص می گردد .

معمولا کمی خونریزی پس از انجام هیستروسکوپی طبیعی است و نگران نباشید . برخی اوقات زمانی که در حین انجام هیستروسکوپی از گاز استفاده شود میزانی بسیار کمی احساس درد خواهید داشت که این احساس آنچنان زیاد نیست و با مصرف مسکن فرد بهبود می یابد .

گاهی اوقات با توجه به شرایط فرد ممکن است، ممکن است فرد برای مدت کوتاهی از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزد . همچنین استفاده از تامپون و انجام فعالیت های ورزشی بهتر است به تعویق افتد .

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

مزایای هیستروسکوپی

  • روند بهبود درمان با استفاده از این روش سرعت بیشتر پیدا خواهد کرد .
  • هیچگونه برشی بر روی ناحیه شکم ایجاد نمی شود .
  • بدون درد و عفونت درمان انجام می شود .
  • همچنین نیاز به بستری در بیمارستان پس از انجام عمل هیستروسکوپی وجود ندارد .

کلام آخر

هیستروسکوپی یکی از بهترین روش های تشخیصی و درمانی در زمینه پزشکی است که مراجعه کنندکان را به نتیجه مطلوب برساند . برای مشاوره های بیشتر می توانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

2 × دو =

Call Now Button